Solvia, Bulut ERP Çözümleri ve RISE with SAP İş Modeli ile İşletmelerin Dijital Dönüşüm Yolculuklarını Hızlandırıyor

PAYLAŞ
Solvia, Bulut ERP Çözümleri ve RISE with SAP İş Modeli ile İşletmelerin Dijital Dönüşüm Yolculuklarını Hızlandırıyor
  • 0
  • 0
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin önde gelen kurumsal yazılım çözümleri sağlayıcılarından Solvia, bulut tabanlı ERP çözümleri ve RISE with SAP iş modeliyle firmaların buluta geçişlerini ve dijital mutasyon yolculuklarını süratlendiriyor.

Son senelerde yaşanan dijital mutasyon, mobil makinelerin kullanımındaki çoğalış, büyük bilginin artan ehemmiyeti ve bulut etrafına taşınan iş uygulamalarının sayısının artmasıyla beraber bulut teknolojileri sektörü süratli büyümesini sürdürüyor. Öbür taraftan IoT, 5G, sınır bilişim, suni zihin ve makine öğrenimi gibi teknolojilerin yaygınlaşmasıyla bulut bilişim pazarının önümüzdeki yarıyılda daha da büyümesi bekleniyor. Fortune Business Insights ’ın yaptığı bir araştırmaya göre 2022 senesinde 569,31 milyar dolar olan bulut teknolojileri pazarının 2023 senesinde 677,95 milyar dolara, 2030 senesinde ise 2,4 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bu yönde bulut tabanlı çözümler, dijital çağda galibiyetli olmak isteyen şirketler için bırakılmaz bir teknoloji haline geliyor.

Bulut tabanlı iş uygulamalarının avantajları

Bulut tabanlı iş uygulamaları şirketlere en yeni çözümlere süratle geçim sağlayabilme ve her zaman aktüel kalma avantajı sağlıyor. Yenilikçi iş senaryolarıyla tüm hissedarlar arasında sorunsuz iş birliği sağlayarak dijital olarak bağlı bir ekosistem oluşturan bulut tabanlı ERP çözümleri, aynı zamanda BT departmanlarının üzerindeki iş yükünü eksiltiyor ve en ehemmiyetlisi toplam sahip olma maliyetini eksiltiyor. Bulut tabanlı iş uygulamalarını şirketler ayrıca şu avantajları sunuyor:

Esneklik ve Ölçeklenebilirlik: Bulut tabanlı iş uygulamaları, firmaların süratle gelişip ölçeklenmesine imkân tanıyor. Gereksinim dinlendiğinde kaynakların kolayca artırılabilmesi, firmaların arzlara süratli bir biçimde cevap vermesini ve yeni pazarlara girmesini kolaylaştırıyor. Sürekli aktüel kalma ve yeniliklerden süratle yararlanma: Bulut tabanlı iş uygulamaları son kullanıcı tarafından rastgele bir operasyon yapılmasına gerek kalmadan sürekli aktüelleniyor ve bu sayede şirketler en son özelliklerden anından yararlanabiliyor. Uygulamaların süratle kullanıma alınması: Bulut tabanlı iş uygulamaları, geleneksel montaj sürelerine kıyasla daha süratli bir biçimde kullanıma alınabiliyor. Böylece şirketler, yeni iş uygulamalarını süratle yaşama geçirirken süratli bir biçimde değer elde ediyor. Kolay Entegrasyon: SAP ’nin bulut tabanlı iş uygulamaları, öbür SAP mahsulleriyle ve üçüncü taraf sistemlerle kolayca entegre edilebiliyor. Bu, firmaların bilgileri sorunsuz bir biçimde paylaşmasını ve iş süreçlerini optimize etmesini sağlıyor. Maliyet Avantajı: Bulut tabanlı iş uygulamaları, firmaların büyük yatırımlar yapmadan ölçeklendirilebilir ve esnek bir biçimde kullanabilmesini sağlar. Yüksek maliyetli ekipman altyapısı veya bakım gereksinimleri ortadan kalkar ve firmaların kaynaklarını daha yararlı bir biçimde kullanmasına imkân tanır. Kullanım Kolaylığı: Bulut tabanlı iş uygulamaları, kullanıcı dostu arayüzleri ve sezgisel iş akışlarıyla kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıcılar, iş uygulamalarına süratle geçim sağlıyor ve üretkenlikleri çoğalıyor. Üst düzey güvenlik: SAP ’nin bulut tabanlı iş uygulamaları, güçlü güvenlik tedbirleriyle korunan bilgi merkezlerinde barındırılıyor. Bu, firmaların bilgi güvenliği ve koruması konusunda kaygı dinlemeden çözümlerden yararlanmalarına imkân tanıyor.

Solvia Firmaların bulut teknolojilerine geçişlerini kolaylaştırıyor

Son yarıyılda dijital mutasyon, firmaların süratle değişen etrafta rekabetçi olmaları için kaçınılmaz bir hale geldi ve pandeminin de etkisiyle daha da süratlendi. Dijital mutasyonun şirketler açısından ehemmiyetinin şuurunda olan Solvia, firmaların operasyonlarını optimize etmeleri ve sürdürülebilir gelişmeye erişmeleri için gereken ölçeklenebilirlik, esneklik ve sorunsuz entegrasyon gibi avantajları berberinde getiren bulut tabanlı ERP çözümleri sunuyor.

İşletme, RISE with SAP iş modeliyle, alıcı tecrübeyi idaresinden insan kaynaklarına, tedarik zinciri idaresinden dijital imal sistemlerine, iş zihinsından bütçe tasarılamaya kadar gelişmiş iş uygulamaları yelpazesi sunuyor. Bu bütünsel yaklaşım, ,firmaların operasyonlarını optimize etmelerine, karar alma süreçlerini geliştirmelerine ve zafere erişmek için yeni fırsatlar keşfetmelerine imkân tanıyor.

Firmaların dijital mutasyon yolculuklarını kolaylaştırmaya ve süratlendirmeye odaklandıklarını ifade eden Solvia Çözüm Direktörü Ahmet Cömert, “Bulut ERP çözümleri ve RISE with SAP iş modeli, alıcılarımıza kapsamlı bir gelişmiş iş uygulamaları koliyi sunmamızı sağlıyor. Bu sayede şirketler operasyonlarını optimize ederken karar alma süreçlerini iyileştirebiliyor ve uzun vadeli zafer elde ediyor” dedi.

Bulut tabanlı çözümlere geçiş süratlendi

Son yarıyılda bulut tabanlı çözümlere büyük umursayan işletme, bir hayli S/4HANA ERP projesini galibiyetle bitirdi. Solvia, aynı zamanda işletme içi SAP ERP kullanan alıcılarının buluta geçişini kolaylaştırmak için RISE with SAP iş modelinin tüm olanaklarını etkin olarak kullanıyor. SAP ’nin inovasyon yol haritasına sıkı biçimde bağlı olan ve şu ana kadar bir hayli projeye imza atan işletme, alıcılarının gereksinimlerini karşılamak için SAP entegrasyonuna müteveccih özel yazılımlar da geliştiriyor. Süratli ve yüksek nitelikli profesyonel hizmetler sunmak ve SAP mahsulleri için sürdürülebilir iş süreçlerini desteklemek Solvia ’nın en ehemmiyetli öncelikleri arasında yer alıyor.

Alıcıların bulut tabanlı çözümlere firmaların büyük alaka Solvia Çözüm Direktörü Ahmet Cömert, “Son senelerde S/4HANA ERP projesi hakikatleştirdiğimiz alıcılarımızın neredeyse tamamında bulut çözümleri ile ilerledik. Halihazırda işletme içi on-premise çözümlerimizi kullanan firmalar da bulut etrafına geçişi süratlendirdi. Bu alıcılarımızı RISE with SAP iş modeli yaklaşımımızla bulut etrafına taşıyoruz. Önümüzdeki süreçte bu geçişin daha da süratleneceğini öngörüyoruz” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı