Son Yarıyılın En Popüler Mobil Oyunları

PAYLAŞ
Son Yarıyılın En Popüler Mobil Oyunları
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

İndirimli reyin seçenekleriyle oyuncuların öncelikli seçimi olan ve günden güne ürün portföyünü zenginleştiren reyin alışveriş sitesi oyunfor, son yarıyılda en çok oynanan ve seçim edilen mobil oyunları sizler için derledi.

Marvel Snap

Kart oyunu denilince, uzunca bir süre uslara Magic The Gathering gelmişti ama Blizzard ’ın Hearthstone hamlesiyle, kart oyunlarının tahtına bu reyin geçmişti. Halen Hearthstone çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip ama Marvel lisansını kullanan “Snap”, mobil arenada en çok seçim edilen kart oyunlarından biri olmayı muvaffak oldu. Oynanışı diğer kart oyunlarına göre azıcık farklı olan ama süratli maçlar ve tanıdık Marvel kahramanlara sahip olmasıyla sizi hemen kendine sürükleyen oyuna yakın zamanda karşılıklı gayret modu da geleceği açıklandı. Şayet kart oyunlarını seviyorsanız, Marvel Snap ’i kesinlikle deneyin. Üstelik reyin hem parasız, hem de mikro ödemeler olmadan da çok rahat ilerleme kaydolunabiliyor.

Diablo Immortal

“Is this an out of season April ’s Fools joke?” sorusuyla ünlenen Blizzard ’ın ünlü mobil Diablo denemesi, şirkete milyon dolarlık karlarla dönünce 1 Nisan şakası olmadığı ve işletmenin neyi kastettiği de anlaşılmış oldu. Her ne kadar ufak ekranlarda bir hayli ayrıntıyı görmemizi zorlaştırsa da Diablo Immortal gerçekten, işletmenin en başta dediği gibi bütün, dolu dolu bir Diablo coşkuyu sunuyor. Maalesef reyin içi ödemelere çok ağırlık verilmiş gidişatta ama mobil platformda bu kadar sürükleyici ve bu kadar iyi görünen bir reyin bulmak da azıcık efor…

Genshin Impact

¨İyi gözüken¨ reyin demişken… Genshin Impact ’in en büyük kozu kuşkusuz ki anime kalitesindeki görselliği ve bu grafik kalitesi, oyunu hangi platformda oynarsanız oynayın değişmiyor. Bu da JRPG türündeki bu oyunun mobil platformlarda da son derece sevinçle oynanabilmesine imkân tanıyor. Bolca değişik kişilik, rengarenk mekanlar ve kolay oynanışıyla Genshin Impact ’i özellikle anime türüne bilindik olan oyuncular kesinlikle sınamalı.

Apex Legends Mobile

EA ’in “battle royale” oyunlarına giriş hamlesi olan Apex Legends, PC oyuncularından bütün anekdot aldıktan sonra mobil kategorisine de adım attı ve mobil aygıtlarda da gayet zaferli bir grafik çizdiğini söyleyebiliriz. Kocaman bir haritada diğer oyunculara karşı gayret edip yaşamda kalmaya çalıştığınız, teknolojik bir kurguya sahip olan reyin, PUBG, Fortnite ve eşlerini sevenler için biçilmiş kaftan.

Vampire Survivors

Eski yarıyılın piksel grafiklerine sahip olan ama asıl emeli görsellikten çok sizi oyunun başına kilitlemek olan Vampire Survivors, “bullet hell” ismiyle öğrenilen bir türün, son harikası. Her ne kadar başlangıcı azıcık yavaş olsa da kısa sürede süratlenen ve sizi binlerce mahlukatı hem öldürmekle, hem de onlardan kaçmakla görevlendiren reyin, ilerleyen seviyelerde o kadar esrarengiz bir seviyeye geliyor ki ekranda sadece renkli patlamalar görür hale geliyorsunuz. Gözlerinize ve reflekslerinize güveniyorsanız, sınamalısiniz.

Disney Mirrorverse

Nasıl Marvel oyunlarının en büyük silahlarından biri bizi sinemada, çizgi-romanlarda, dizilerde gördüğümüz Marvel kişiliklerinin hakimiyetine bırakmaksa, Disney ’in Mirrorverse ’teki en büyük silahı da aynı doğrultuda: Disney ve Pixar kahramanlarından seçeceğiniz üç kahramanı savaştan savaşa sürüklemek. Bir aksiyon RPG olan Mirrorverse, kişilik edinimi olarak işi azıcık paraya dökmüş gidişatta ama yeniden de reyin parasız erişebileceğiniz kişiliklerle dahi yeterince cümbüşlü.

Dungeons of Dreadrock

Bir çeşit “zindan serüvensı” olarak özetlenebilecek olan Dungeons of Dreadrock, her katı birbirinden değişik bulmacalarla dolu olan bir aksiyon-serüven oyunu. Görsellik yeniden eski yarıyıl oyunlarına işaret ediyor ve oynanışta da her bulmaca birbirinden değişik bir gayret sunuyor. Oyuna şayet ısınırsanız -ki bu çok muhtemel- bir sonraki gayreti iple sürükleyeceğinizin garantisini verebiliriz.

 

Kaynak: adamnedio.com