Sony, En Yeni Ultra Geniş Açılı Zoom Vlog Kamerası ZV-1 II'yi Duyurdu

PAYLAŞ
Sony, En Yeni Ultra Geniş Açılı Zoom Vlog Kamerası ZV-1 II'yi Duyurdu
  • 0
  • 0
  • 9 dakika da oku
  • +
  • -

Vlog kamera ZV Serisindeki Entegre Lens ve Kompakt Kamera, Daha Geniş bir İçerik Yaratıcısı Kitlesine Kapı Açıyor

Sony, yoğun arz edilen özellikleri kapsayan ZV serisinden büyük alkış toplayan ve sektöre liderlik eden ZV-1 ’in tertemiz ikinci nesil kamerası ZV-1 II vlog kamerasını piyasaya sürüyor. ZV-1 ’den daha geniş bir açıyla ZV-1 II, vlogger ’ların göz akdikeni fotojenik görüntü kalitesiyle daha alaka çekici öykü anlatımını sağlıyor.

1.0 tip Exmor RS™ görüntü sensörü takribî 20.1 tesirli megapiksel, BIONZ X™ görüntü harekâta motoru ve ZEISS® Vario-Sonnar T* 18-50mm F1.8-4i lens ile ZV-1 II, içerik yaratıcıların sofistike özelliklerin tadını çıkarmasına imkân tanıyor. Grup selfie çekimlerinden dar iç mekanlara veya günlük sahnelerin devingen kayıtlarına kadar her şeyi çerçeveleyebilen 18-50mmii geniş açılı lensi, birden fazla suratı tanıyan ve iki veya üç şahsı kapsayan selfie fotoğraflarına sürüklerken tüm suratları otomatik ayarlı olarak keskin ve net yakalayan Çoklu Surat Tanıma iii özelliği ve seyahate uygun boyuyla ZV-1 II, gelişmiş bir vlog kamerası olarak öne çıkıyor.

Sony Avrupa Görüntüleme Ürünleri ve Çözümleri Pazarlama Başkanı Yann Salmon Legagneur; “ZV-1 II, içerik yaratıcıları için coşku verici bir yarıyıl başlatıyor ve vlogger ’lar, sosyal medya influencer ’ları ve kısa formatlı video üreticileri da dahil olmak üzere bir hayli birey için seçim edilen kamera olacak. ZV serisindeki en yeni vlog kamerasında, muhtelif kullanıcılardan gelen arzları dikkate aldık ve vlogger ’lar için en ehemmiyetli özellikleri ekledik. Topluluğumuzdan gelen geri bildirimleri dikkate alarak ZV serimizi genişletmeye ve iyileştirmeye çalışıyoruz ve ZV-1 II kamerasında da bütün olarak bunu yaptık.” 

Vlogger ’lar ve Video İçerik Yaratıcıları için Kapsamlı Özellikler

İçerik yaratıcıların daha iyi içerik üretmelerini sağlayacak bir dizi yeni ve popüler özelliğe sahip olan ZV-1 II, Ultra Geniş Açı ve Zoom – 18mm ii geniş görüş açısı, özellikle kısa mesafede selfie çekerken, tüm sahnede çekici fotojenik görüntü tutmayı kolaylaştırıyor. 18-50mm optik zoom ve Net Görüntü Zoom, görüş açısını değiştirerek videolarda spektrum yaratmak için görüntü kalitesi kaybını en aza indirirken, görüntüleri sorunsuz bir biçimde geliştiriyor.

 

Arka Tasarı Fluluk Özelliği ile gelen 1.0 cinsi sensör, tek bir değişle arka tasarıyı odak dışı vazgeçerek hoş bir fluluk efekti veriyor.  Uslu 3 kapsül mikrofon – Otomatik modda, kamera insan suratlarını veya nesneleri tanıyor ve otomatik olarak dahili mikrofonun istikametini değiştiriyor [Ön] veya [Tüm Yönler]. Manuel modda, selfie ’ler için [Ön], anlatımla çekim yaparken [Arka] veya [Tüm Yönler] seçeneği tanımlanabiliyor. Ürünle beraber verilen ön sırça, sarih havada hoparlörden gelen sesin net bir biçimde kaydedilmesini sağlıyor. Kullanımı kolay, kablosuz Çoklu Arayüz v ve 3,5 mm mikrofon jakı, harici mikrofonların bağlanmasını kolaylaştırıyor. Sinematik Vlog Ayarı işlevi, bir vlog kamera kullanarak ortam görüntülerini kolayca sürükleme isteklerine cevap veriyor. Tek değişle etkileyici görüntüler yaratıyor. Sadece ekrandaki işlev simgesine tıklayın ve kamera otomatik olarak bir SinemaScope ebadı e 2.35:1 vi ve sinema filmlerindeki 24 fps vii kare süratini ayarlıyor. Ardından, beş GÖRÜNÜM ve dört MOD arasından seçim yapmak için ekrandaki butonlara tıklanması yeterli oluyor. Yaratıcı seçimlerinize ve profesyonel seviyede görüntüleme özelliklerine uyacak biçimde evvelden ayarlanmış 10 görünümü destekleyen Yaratıcı Görünüm vii sunuyor. Face Priority AE ve Soft Skin Effect, ışıktan bağımsız olarak suratları otomatik olarak ve anına idrak ediyor; surat parlaklığını optimize etmek için pozu ayarlıyor. Yumuşak cilt tesirsi, çekim yaparken cildi ve surat özelliklerini pürüzsüzleştiriyor. Süratli Hibrit BAĞIŞLAMA Sistemi – Hassas odaklamanın zorunlu olduğu yüksek çözünürlüklü 4K ’da dahi, kamera, α serisi kameralarda görülen aynı Süratli Hibrit BAĞIŞLAMA sistemi ile görüntüleri net veriyor. Kamera, video kaydı sırasında odaklama süratini seçmek için BAĞIŞLAMA Geçiş Sürati özelliği ile donatıldı ve bireyin hareketi ve etrafsine uygun olarak odağı hakimiyet etmek için BAĞIŞLAMA Kaydırma Hassasiyetine sahiplik ediyor. Buna ek olarak, Asıl zamanlı Eye BAĞIŞLAMA, hem resimler hem de videolar için insan veya hayvanlara doğru biçimde odaklanıyor. Ürün Sergeni Ayarı – suratınızdan vurguladığınız öğeye yumuşak odak geçişleriyle ürün tahlil videolarının rahatça çekilmesini sağlıyor. Günlük sahnelere tesir katmak için 5 kata kadar yavaş veya 60 kata kadar süratli hareket seçimine izin veren S&Q çekim modu vix. Çekim ve kayıt kare süratlerinin kombinasyonu artık tek bir ekranda ayarlanabiliyor.  125-12.800 arasında değişen ISO hassasiyeti – kameranın düşük ışıkta dahi daha az hengameli net görüntüler kaydetmesini sağlıyor. Etkin Mod elektronik görüntü sabitleme – yürürken veya hareket halindeyken içerikler üretilebilir ve özellikle elde çekim x için kullanışlı oluyor. Ayrıca el ile Video, Yavaş ve Süratli çekim için kullanışlı bir özellik sunuyor. Dahili ND filtresi – üç defa durarak poz ayarlanıyor ve en ışıklı etrafta dahi çok hoş arka tasarı fluluğu sağlıyor.

Kolay Taşınabilirlik, Çalışma ve İrtibat için Kompakt ve Hafif

ZV-1 II, hareket halindeyken kullanım için müthiş olmasıyla beraber; kompakt ve hafif tasarımı, optik geniş zoom nesneli ile dahi cebinizde veya minik bir çantada kolayca taşınabiliyor. ZV-1 II, selfie ’ler için uygun değişken açılı ekran, kolay tutuş veya isteğe bağlı GP-VPT2BT tutuşu, kullanıcı dostu tuş ve hakimiyet kumpası xi ve ön yüzdeki kayıt göstergesi ile değişik çekim stillerini destekliyor. Monitör ekranı, kayıt devam ederken bunu besbellileştiren cesur, net bir kırmızı çerçeve ile yine tasarlanan ZV-1 II, USB Tip-C® konektörüyle kolayca şarj edilebiliyor. 

İçerik üreticileri, kolay uslu telefon irtibatsıyla içeriği kolayca bağlıyor ve paylaşabiliyor. İçerik Yaratıcıları Uygulaması, ZV-1 II ’yi bir uslu telefondan hakimiyet etmek, kamera bataryasını ve medya vaziyetini izlemek, tarih ve kamera isimlerini tertip etmek ve arka tasarıda dahi çekilen resimleri ve videoları kolayca aktarmak için kullanabiliyor. İçerik Yaratıcıları Uygulaması xii, ayrıca kamera yazılımını aktüellemek için uygun bir yol sunabiliyor. 

Kolay, yüksek nitelikli canlı akış için, ZV-1 II ’yi web kamerası olarak kullanmak üzere piyasada bulunan bir USB kablosuyla dahil değildir bir PC ’ye veya uslu telefon xii ’ye bağlamak yeterli oluyor. Cilt görünümünü iyileştirmek ve tonunu ayarlamak için Creative Look ’u kullanarak videonuzu çevrimiçi buluşmalarda ve canlı akışta daha çekici bir hale getirilebiliyor. Suratlar daha net ve parlak görünmesi ile beraber Face Priority AE  gözlere de  odaklanabiliyor. Asıl zamanlı Eye BAĞIŞLAMA. 

Etraf Dostu ve Ulaşılabilir Tasarım 

Sony ’nin Sıfıra Giden Yol ve 2030 yenilenebilir enerji niyeti gibi küresel teşebbüslerle sürdürülebilir bir gelecekle alakalı vaadine ek olarak özellikle sürdürülebilirlik düşünülerek geliştirilen ZV-1 II, SORPLAS TM xiv de dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş malzemeler, kamera gövdesi için etkin olarak kullanılıyor ve işlevsellikten ödün vermeden etrafsel tesiri eksiltiyor. Sony ’nin plastik kullanılmayan ve geri dönüşümü kolay olan benzersiz kağıdı “Orijinal Karışım Malzemesi”, tam ambalajlarda için kullanılıyor. Piyasadan bir araya gelen bambu, şeker kamışı lifi ve geri dönüştürülmüş kağıt gibi malzemeler kullanılarak etraf dostu bir ürün olurken aynı zamanda yüksek kalitesini de gözetiyor.

ZV-1 II, görme bozukluğu olan şahıslar için ekran okuyucu işlevi de dahil olmak üzere muhtelif biçimlerde çalışmayı kolaylaştıran ulaşılabilirlik özellikleri kapsıyor. Ulaşılabilirlik özellikleri, herkese çekim ve oynatma sevinci sunuyor. Ekran okuyucu işlevi xv faalleştirildiğinde, menü ekranlarındaki metinler sesli okunabiliyor. Ekran okuyucu işlevi, [Ayarlar] sekmesindeki [Ekran Okuyucu] işlevine tıklayarak aktifleştiriliyor. Ekran okuyucu ses seviyesi [Ses Seçenekleri] ayarları aracılığıyla ayarlanabiliyor. Yukarıyadakiler ek olarak, ZV-1 II, muhtelif mevzulara bütün olarak odaklanmaya takviyeci olan bir dizi işlev kapsıyor. Asıl zamanlı Eye BAĞIŞLAMA, [insan] veya [hayvan] veya Asıl Zamanlı İzleme işlevini otomatik olarak tanıyabiliyor ve odaklayabiliyor. Odak Geliştirme ve En Üst Seviyeye Erişme işlevleri, manuel odaklamayı daha kolay hale getirirken, Dokunmatik Odak, Dokunmatik Takip ve Dokunmatik Deklanşör gibi özellikler kullanıcının monitör ekranındaki nesneye değerek basitçe odaklanmasını, takip etmesini ve çekim yapmasını sağlıyor. ZV-1 II ulaşılabilirlik özellikleri özelliklerde belirtilen öğeler: Ekran Okuyucu, Dokunmatik AE, Odak Geliştirme, En Üst Seviyeye Erişme Ekranı, Asıl Zamanlı Eye Göz BAĞIŞLAMA, Asıl Zamanlı Takip, Dokunmatik Odak, Dokunmatik Takip, Dokunmatik Deklanşör, Çok Açılı LCD ekran ve Özel işlevleri de birliktesi getiriyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı