Sony, Yeni Ultra Geniş Açılı Lensi FE 20-70mm F4 G ile Standart Zum Lens Tanımını Yine Yazıyor

PAYLAŞ
Sony, Yeni Ultra Geniş Açılı Lensi FE 20-70mm F4 G ile Standart Zum Lens Tanımını Yine Yazıyor
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Sony E-mount Lens Serisinin Yeni Azası FE 20-70mm F4 G, Olağanüstü Görüntü Niteliği, Üstün Otomatik Odaklama performansı ve Etkileyici Bir Kullanım Kolaylığı Sunuyor.

Sony, F4 diyafram sarihliği, son derece kompakt yapısı, hafif full frame lensi ve 20-70 mm ultra geniş zum aralığına sahip yeni modeli FE 20-70mm F4 G model – SEL2070G ile standart zum kategorisini yine belirliyor. Etkileyici G Lens görüntü niteliği, yüksek süratli doğruluk ve izleme BAĞIŞLAMA ’si, maksimum mobilite ve kolay kullanım sağlayan uslu tasarımıyla bu yeni lens, içerik üreticileri için muhteşem bir performans sunuyor. FE 20-70mm F4 G, vlog ve film prodüksiyonundan portre ve manzara resimlerine kadar muhtelif içerikler için muhteşem bir seçim haline geliyor.

Sony Avrupa Dijital Görüntüleme Ürün Pazarlama Direktörü Yann Salmon Legagneur, ” FE 20-70mm F4 G ’nin piyasaya sürülmesiyle lenslerin standart yakınlaştırma kategorisi yine belirleniyor. Yeni konsept lens, gerçek çok istikametliliği sağlamak için 20 mm ’den 70 mm ’ye kadar fantastik, ultra geniş bir yakınlaştırma aralığına sahip olması, sofistike görüntüleri ve üst düzey kullanılabilirliği ile hem resim hem de video yaratıcıları için muhteşem tasarımıyla öne çıkıyor.” dedi.

20-70 mm ultra geniş açıya sahip kompakt ve hafif yeni standart zum

Eşi görülmemiş ultra geniş 20 mm ile 70 mm yakınlaştırma aralığı ve sabit F4 diyafram sarihliğine sahip FE 20-70mm F4 G, Sony ’nin en yeni lens tasarımı ve XD fazla devingen Linear Motors teknolojisi sayesinde son derece kompakt ve hafif yapısına karşın olağanüstü optik performans sağlıyor. Kompakt aynasız bir gövde ile birleştirilen bu lens, tüm odak uzaklıklarında ve neredeyse her gidişatta üstün görüntü niteliği sunuyor. Bu özelliği sayesinde asgari teçhizatla çekim yapmak isteyenler için muhteşem bir seçim olarak öne çıkıyor.

Ayrıca, yakınlaştırma aralığının ultra geniş 20 mm ’lik ucu, 16:9 veya 2,35:1 en boy oranıyla video çekimlerinde geniş görüş açısının korunmasına destekçi oluyor.

G Lens logosuyla geçimli olağanüstü görüntü niteliği

Yeni FE 20-70mm F4 G, G Lens logosuyla tamamen geçimli olan sansasyonel görüntü niteliği ve muhteşem bokeh sunuyor.

Sony ’nin en son teknolojisine sahip FE 20-70mm F4 G, afallatıcı derecede kompakt ve hafif yapısıyla eşsiz G Lens görüntü niteliği sağlıyor. 2 Anadolu Ajansı gelişmiş asferik, 1 asferik, 3 ED Ekstra Düşük Dağılım sırça ve 1 ED asferik elemente sahip bu lensin son teknoloji ürünü optik tasarımı, tüm zum aralıklarında renk ve küresel sapmayı aynı anda düzenleyerek, son derece yüksek optik bir performans sunuyor. Optimize edilmiş kaplamalar, olağanüstü kontrast ve netlik için bu üstün optik tasarıma yüksek parlama ve hayalet mukavemeti ilave ediyor.

Full frame görüntü sensörleri sayesinde elde edilen güzel bokeh, 9 kanatlı dairesel diyafram sarihliği ve optimum biçimde ayarlanmış küresel sapma ile muhteşem hale getiriliyor. Böylece etkileyici ve usta kalıcı görüntülerin oluşturulmasına destekçi oluyor.

FE 20-70mm F4 G ’nin kısa asgari odaklama mesafesi, nesnelerin çevresinde manevra yapmayı kolaylaştırarak ideal açının bulunmasını destekliyor. BAĞIŞLAMA kullanılırken zum aralığının geniş ucunda 0,3 metre ve telefoto ucunda 0,25 metre . Devingen, detaylı yakın çekimler için ise 0,39x maksimum geliştirme sağlıyor.

Resim ve video için kamera BAĞIŞLAMA performansını en üst düzeye çıkarır

Lensin odak grubu, süratli, suskun, düşük titreşimli odak sürücüsü sunmak ismine yüksek itiş gücü sağlayan Sony ’nin en yeni XD Lineer motorlarından ikisi tarafından çalıştırılıyor. İtme yararlılığının evvelki modellere göre ehemmiyetli miktarda iyileştirilmesi sayesinde BAĞIŞLAMA süratinde yüzde 60 ’a varan bir çoğalış sağlanıyor. Ayrıca izleme performansının da evvelki modellere mukayeseyle takribî 2 kat iyileştirilmesiyle, hareketli nesneler daha meblağlı güvenilirlik ve hassasiyetle takip edilebiliyor. AlphaTM 1 gövdesiyle süratli hareket eden mevzuların saniyede 30 kareye kadar aralıksız hareketsiz fotoğraflarına sürüklerken güvenilir izleme elde ediliyor ve yüksek kare süratinde meselesiz video kaydı ihtimali sunuyor. 

Arıtılmış görüntüler için planlanmış video performansı

FE 20-70mm F4 G, sahip olduğu en son lens teknolojisi sayesinde yakınlaştırma sırasında odak solumasınıve odak/dingil kaymasını eksilterek azami nitelikte görüntülerin tutulmasına imkân tanıyor. Bu lens aynı zamanda gürültüyü ve titreşimi ehemmiyetli miktarda eksilten yeni geliştirilmiş bir diyafram üniteyi ve gelişmiş XD lineer motorları sayesinde film çekerken suskun çalışmasıyla öne çıkıyor.

AlphaTM acelesi kameraların Faal Mod görüntü sabitlemesi, FE 20-70mm F4 G yakınlaştırma aralığının 20 mm ’lik ultra geniş ucunda oldukça tesirli bir biçimde öne çıkıyor ve böylece geniş bir görüş açısına gözetirken muhteşem görüntü sabitleme performansı sağlıyor. Bu özellik, kullanıcıların özellikle yürürken akıcı ve sabit bir biçimde elde çekim yapabilmesine imkân tanıyor.

Odak, özellikle yüksek çözünürlüklü 4K veya 8K filmler çekerken çok ehemmiyetlidir. FE 20-70mm F4 G, iki adet yüksek itişli XD Lineer Motor ve hafif bir lensteki üst düzey hakimiyet sistemi sayesinde kolayca doğru odak elde etmek ve süratli hareket eden nesneleri meselesiz bir biçimde izlemek için AlphaTM acelesi kamera gövdeleriyle beraber çalışıyor. Tek başına çekim yaparken odaklamayı kameraya vazgeçebilme özelliği kullanıcılar için çok büyük bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Doğrusal Tepki MF, manuel olarak odaklanırken odak halkasının ince hakimiyete doğrudan ve doğrusal olarak cevap vermesini sağlıyor ve bağımsız bir diyafram halkası doğrudan, sezgisel diyafram hakimiyeti sunuyor.

Her etraf için üst düzey çalışabilirlik ve güvenilirlik

Yeni FE 20-70mm F4 G ’nin bağımsız odak, yakınlaştırma ve diyafram halkaları, optimize edilmiş çap, genişlik ve konumlandırma özelliklerine sahip olmasıyla, resim çekerken bütün hakimiyet ve video kaydolurken maksimum çok doğrultululuk sağlıyor.

İki değişik konumda yer alan özelleştirilebilir netleme yakalama düğmeleri, kullanıcılara kolay ulaşım ve rahat hakimiyet sunuyor. Ayrıca merceğin yan tarafında yer alan netleme modu anahtarı, otomatik netleme ve manuel netleme arasında kolay geçişi olası kılarak değişen çekim şartlarına süratle geçim sağlanmasına destekçi oluyor. Nesnel ultra geniş açılı olsa da merceğin kenarına kadar dairesel polarize filtrelerle geçimli olması sayesinde kullanıcılar bütün hakimiyete yaratıcılığa sahip olabiliyor. Ayrıca, kapsadığı İris Kilidi anahtarı ile çekim sırasında istenmeyen farklılıkları önlemeyi sağlıyor.

Son olarak, FE 20-70mm F4 G ’nin ön lens personeli, parmak izlerini, tozu, suyu, yağı ve öbür pisleyicileri iten bir flor kaplamaya sahiptir. Lens, toza ve neme dayanıklı bir tasarıma sahip olmasıyla öne çıkıyor.

 

Kaynak: adamnedio.com