T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır: “Kapsül Teknoloji Platformu Türkiye'ye Örnek”

PAYLAŞ
T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır: “Kapsül Teknoloji Platformu Türkiye'ye Örnek”
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

T3 Vakfı İdare Heyeti Başkanı ve Genel Müdürü Elvan Kuzucu Hıdır, Konya Megakent Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu Zindankale Kampüsü ’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kapsül Teknoloji Platformu ’nun Türkiye ’ye model olacak ebatta çalışmalar yürüttüğünü kaydolan Hıdır, yerel idareler hüneriyle ilk kere ortaya konan bu modelin ekosistemin büyümesine sunduğu katkılardan dolayı Konya Megakent Belediyesi ’ne teşekkür ve tebriklerini iletti.

T3 Vakfı İdare Heyeti Başkanı ve Genel Müdürü Elvan Kuzucu Hıdır, Konya Megakent Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu Zindankale Kampüsü ’ni ziyaret etti.

Konya Megakent Başkanvekili Mustafa Uzbaş ’ın eşlik ettiği Hıdır, Kapsül Teknoloji Platformu çalışanları ve Kapsül teşebbüsçüleri ile görüşüp birebir projelerini dinledi.

Hıdır ’a, müsabaka ekipleriyle insan kaynağına ulaşarak kaliteli projelerin oluşmasına, Ar-Ge ve Teşebbüsçülük ekosistemiyle de projelerin büyümesine ve gelişmesine ön ayak olmak için çalışan Kapsül Teknoloji Platformu hakkında bilgi verildi.

Hıdır, TEKNOFEST Ankara ’da reelleştirilecek Teşebbüs Müsabakası ’na katılmaya hak kazanan Kapsül teşebbüsçülerini tekrardan Ankara ’da stantlarında ziyaret etmek istediğini belirtti. 

Kapsül Teknoloji Platformu ’nun Türkiye ’ye model olacak ebatta çalışmalar yürüttüğünü; TEKNOFEST organizasyonunun yerelde bu biçimde bir yapıyla kuvvetlendirilmesinin ehemmiyetli olduğunu kaydolan bahseden Hıdır, yerel idareler hüneriyle ilk kere ortaya konan bu modelin ekosistemin büyümesine sunduğu katkılardan dolayı da Konya Megakent Belediyesi ’ne teşekkür ve tebriklerini iletti.

Kapsül Teknoloji Platformu ’nun TEKNOFEST ’te finalist oranının yüksekliğine ve platformun galibiyetine dikkat toplayan Hıdır, müessesenin sağladığı teknoloji ekosisteminin yanında gelişim ve aralıksız odaklı yapılan aktiflik ve eğitimlerin kaliteli insan kaynağı yaradılışı için ehemmiyetine de değindi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı