Taleworlds, Mount & Blade II: Bannerlord oyununun müziklerini yayınladı

PAYLAŞ
Taleworlds, Mount & Blade II: Bannerlord oyununun müziklerini yayınladı
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

TaleWorlds Entertainment, Mount & Blade II: Bannerlord oyununun müziklerini bugün yayınladı – 61 orijinal kaydın yer aldığı iki diskten oluşan albüm, sizleri Kalradya ’nın çelikten ve ateşten dünyasına taşıyor. Soylular taştan kalelerinde tasarılar kurup ordularını savaşa sürerken ulus tarlaları işleyip hanlarda eğleniyor; Kalradya evreninin tüm sesleri kulaklarınızda tınlıyor.

Disk 1, Periscope Studios tarafından bestelenmiş 31 parçadan oluşuyor. Kültürlerine ve tema eşliklerine göre gruplanan parçalar, Bannerlord Teması ’ndan savaş ve reyin esnasında kullanılan kayıtlara kadar uzanıyor. Disk 2 ise Ensemble Galatia ’nın bestelediği, hanlarda çalan 30 parçadan oluşuyor. Disk 2 aynı zamanda oyunda bulunmayan ve her biri Kalradya ’nın değişik bir kültürünü tanıtan altı özel kaydı da kapsıyor.

Reyin müzikleri şu anda Steam ’de ayrı bir DLC olarak bulunmakta. Albümün ilerleyen tarihlerde Spotify ve eşi platformlarda da yayınlanması tasarlanıyor.

 

MOUNT & BLADE II: BANNERLORD HAKKINDA

Mount & Blade II: Bannerlord; her oyuncunun kendi hikâyesini yarattığı hayali Kalradya kıtasının sanal dünyasında aksiyon, RYO ve taktiği birleştiriyor. PC Gamer gibi medya kuruluşları tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi bilgisayar oyunlarından biri olarak kabul edilen Bannerlord, son senelerin en zaferli ve tesirli RYO ’larından biri olan Mount & Blade: Warband ’ın devamı kalitesindedir.

Warband ’ın devam oyunu olmasına rağmen Bannerlord, Warband ’dan tanıdığımız kıtanın 200 sene evvelini anlatıyor. Kalradya İmparatorluğu çöküşün eşiğinde ve kraliyetler, bir zamanlar tüm kıtaya hâkim olan daha önceki imparatorluğun harabelerini hakimiyet etmek için savaş halindeler. Öbür taraftan başka kraliyetler de Kalradya ’da efor elde etmek için bu karmaşadan faydalanmaya çalışıyor.

Mart 2020 ’de Erken Ulaşım ’e çıktığından bu yana gerek oyunculardan gerek medyadan yaşattığı derin reyin deneyimi ve alaka çekici Sandbox moduyla oldukça alaka gören Mount & Blade II: Bannerlord, o zamandan beri düzinelerce içerik aktüellemesi alarak gitgide daha da büyük ve daha iddialı bir reyin haline geldi. Reyin, 20 Ekim 2022 ’de bilgisayarlara, PlayStation ve Xbox konsollarına bütün versiyonuyla zaferli bir çıkış yaptı.

 

TALEWORLDS ENTERTAINMENT HAKKINDA

TaleWorlds Entertainment, 2005 senesinde kurulmuş bağımsız bir reyin geliştiricidir. İki kurucuyla ortaya çıkan TaleWorlds gelişmeye devam edip, takımı da dahil olmak üzere 120 ’den fazla geliştiriciye ev sahipliği yapan bir firma haline gelmiştir. Mount & Blade, piyasaya sürülmesinden bu yana, PC Gamer Magazine ’in “Tüm Zamanların En İyi 100 PC Oyunu” listesinde kendine birden fazla kere yer bulması da dahil olmak üzere çok rakamda ödül aldı.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı