TEDAŞ Genel Müdürlüğü Tarafından Geliştirilen: Elektrik Arıza İhbar Uygulaması Kullanıma Sunuldu

PAYLAŞ
TEDAŞ Genel Müdürlüğü Tarafından Geliştirilen: Elektrik Arıza İhbar Uygulaması Kullanıma Sunuldu
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen ve 2019 senesinde yurttaşların kullanımına sunulan “Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması” na entegre edilerek, elektrik arızalarının da uygulama üzerinden ihbar ve takibine ihtimal sağlayan “Elektrik Arıza İhbar Uygulamasının “tanıtımı, Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ’in katılımına reelleştirildi.

Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ’nde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş TEDAŞ Genel Müdürlüğü ’nün koordinasyonu ile hakikatleşen, “III. Elektrik Dağıtım Sektörü Buluşmasına” video konferansla bağlanan Bakan DÖNMEZ, Elektrik Arıza İhbar Uygulamasına ait, “Bugün, TEDAŞ tarafından hizmete sunulan yeni bir uygulamamızın tanıtımını asıllaştıracağız. Uygulamamız sayesinde yurttaşlarımız elektrik arızalarına ait ihbarlarını kolay bir biçimde iletebilecekler. Yurttaşlarımızın kullanımına sunulduğu günden bu yana yoğun alaka gösterdiği ve yüzbinlerce aydınlatma ihbarının en kısa zamanda analiz etilmesini sağladığı Aydınlatma Mobil Takip Uygulamasının, ELDER ’ inde katkılarıyla “Elektrik Arıza İhbar Uygulamasına” dönüştürülen versiyonu, artık elektrik arızalarının da en kısa zamanda çözülmesini sağlayacak. TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Aydınlatma Mobil Takip Uygulamasında yapılan geliştirme ve entegrasyon sonrasında yurttaşlarımız aydınlatma arızaları dışında; elektrik kesintisi ve elektrik arızalarına ait ihbar yapılması, ihbarın takip ve denetlemesi, aza ve tesisat ilave edilmesi gibi operasyonları da bu uygulama üzerinden yapabilecek. Söz mevzusu uygulamanın geliştirilmesine ve yurttaşlarımızın hizmetine sunulmasında katkı sağlayan, tüm TEDAŞ çalışanlarımıza ve bu çalışmayı destekleyen ELDER ’ e teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bakan DÖNMEZ ’in konuşmasının ardından “Elektrik Arıza İhbar Uygulaması” nın ayrıntılarını basın üyeleri ve buluşma katılımcılarıyla paylaşmak üzere kürsüye gelen TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami YAPICI, “2019 senesinde yaşama geçirdiğimiz “Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması”nın, “Elektrik Arıza İhbar Uygulamasına” dönüştürülen yeni versiyonunun ayrıntılarını sizlerle paylaşmak üzere huzurunuzda bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Zira, uygulamanın geliştirilmesinin ve dönüştürülmesinin arkasında çalışma dostlarımızın büyük emekleri var. Ayrıca sektörümüzün çatı kuruluşu ELDER ’ in de bu çalışmalara büyük katkıları oldu. Bu vesileyle tüm çalışma dostlarıma ve ELDER ’ e ebedî teşekkür ediyorum.” dedi.

Uygulamanın tanıtımı için hazırlanan tanıtım filmini basın üyeleri ve katılımcılarla paylaşan YAPICI, uygulamanın adım adım nasıl kullanılacağının gösterilmesi emeliyle, uygulama üzerinden canlı ihbar da vazgeçilen tanıtımda, “Yurttaşlarımız artık aydınlatma şikayetlerinin yanı gizeme, yaşadıkları elektrik kesintisi ve arızalara ait ihbarlarını uygulamamızın yeni versiyonu üzerinden iletebilecekler. Uslu telefonlara indirilecek uygulama üzerinden iletilecek ihbarlar, dağıtım firmalarımız tarafından en kısa zamanda çözüme kavuşturulacak. İhbarlar, uygulamanın otomatik konum alma özelliği sayesinde bölgedeki alakalı dağıtım işletmelerine iletilecek olup arıza ya da kesintilere müdahale operasyonlarının takibi Müessesemizce yapılacak. Uygulamanın ülkemize, halkımıza ve sektörümüze hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim.” biçiminde konuştu.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı