TEKNOFEST Müsabakaları İçin Son Viraja Girildi Sen de Katıl Bu Coşkuyu Kaçırma

PAYLAŞ
TEKNOFEST Müsabakaları İçin Son Viraja Girildi Sen de Katıl Bu Coşkuyu Kaçırma
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde bu sene 41 ana müsabaka –102 değişik kategoride tertip edilen teknoloji müsabakaları arasında 5 müsabaka özelinde müracaat süreci devam ediyor. Katılımcıların büyük bir merakla beklediği ve müsabaka müracaatları henüz açılmayan müsabakalar için de takvimin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. 

Pardus 21.3 Yanılgı Tutma ve Öneri Müsabakası Son Müracaat Tarihi 01 Şubat! 

TÜBİTAK ve Bilişim Vadisi ’nin yürütücülüğünde gerçekleştirilen Pardus 21.3 Yanılgı Tutma ve Öneri Müsabakası, sarih kaynak kodlu yazılımlara ilgi dinleyen, Pardus 21.3 ’ü merak eden, Pardus ’a katkı sağlamak isteyen gençleri bekliyor. Bu yarışta yerini almak isteyenler seri edin müracaat için son gün 01 Şubat 2023. 

Dünyanın En İyi Drone Yarışçısı World Drone Cup ’ta İstanbul ’da belirlenecek…

TEKNOFEST kapsamında ilk kere 2018 senesinde tertip edilen World Drone Cup,  STM Korunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ yürütücülüğünde Dünyanın en iyi Drone yarışçısını bu sene de TEKNOFEST İstanbul ’da belirleyecek. Dünyadan en fazla ülkenin ve en fazla sporcunun katıldığı müsabakaya bu sene yine rekor rakamda müracaat bekleniyor. Yoğun ilgi gören müsabakanın son müracaat tarihi 01 Şubat 2023! 

Siber Maharetler Arasında Yerinizi Alın!

Dünya çapında inanılmaz bir müsabaka olan Hack Masters TEKNOFEST ’te siber maharetleri bir araya getirecek. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında T.C. Dijital Mutasyon Ofisi yürütücülüğünde tertip edilen müsabakada hackerlar, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş hakikat yaşam siber hücum senaryolarıyla hudutları zorlayacak. Son müracaatların 28 Şubat 2023 tarihine kadar yapılacağı Hack Masters zorlu çabalara sahne olacak.

Robotik Müsabakalar

Ön elemesi yapılmayacak kategorilerin son müracaat tarihi 17 Şubat 2023

Robotik Müsabakası, ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, cemiyette bu alanda farkındalık oluşturulması, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri süresince edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması emeliyle düzenleniyor. Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğinde her sene değişik bir şekilde tertip edilen müsabakada 12 değişik kategori bulunuyor.

TÜBA TEKNOFEST Hekime Bilim Ödülleri son müracaat tarihi 10 Şubat 2023

TÜBA tarafından her sene açıklanan tematik program ile ilgili mevzu başlıklarını içeren YÖK hekime tezi yazarları bireysel olarak teknoloji ve tasarım, bilgi ve iletişim teknolojileri, eğitim, sağlık, tarım ve ekoloji teknolojileri ve biyoteknoloji alanlarında, ayrıca beynelmilel ilişkiler, kalkınma politikaları, eğitim yaklaşımları ve güvenlik politikaları mevzularını içeren sosyal bilimler alanlarında müracaatta bulunabiliyor. Müracaatlar dijital olarak yapılıyor. Adayların bizzat müracaat yapabilmesinin yanı gizeme TÜBA Aboneleri ile YÖK, TÜBİTAK, TÜSEB ve Üniversite Rektörlükleri tarafından da aday önerileri yapılabiliyor. Hekime tezlerinin bilimsel değerlendirme süreçleriyle değerlendirileceği ödül programında birinci olan tez yazarına 50.000, ikinciye 40.000 ve üçüncüye ise 30.000 Türk Lirası ödül veriliyor.

Cumhuriyetimizin 100. Senesinde TEKNOFEST Heyecanı Üçe Direniyor…

Cumhuriyetimizin 100. senesinde İzmir, Ankara ve İstanbul ’da tertip edilecek TEKNOFEST heyecanını üçe katlıyor. Festival heyecanını Türkiye ’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST 16-19 Mart tarihlerinde İzmir ’de27 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde İstanbul ’da ve 30 Ağustos-03 Eylül tarihlerinde ise Ankara ’da hakikatleşecek. 

 

Kaynak: adamnedio.com