TEKNOFEST Yönetimi Deprem Bölgesindeki Çalışmaları İçin Başkan Altay'a Teşekkür Plaketi Takdim Etti

PAYLAŞ
TEKNOFEST Yönetimi Deprem Bölgesindeki Çalışmaları İçin Başkan Altay'a Teşekkür Plaketi Takdim Etti
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

TEKNOFEST İdare Heyeti, zelzele sonrası Hatay ’da Türkiye ’ye misal çalışmalarda bulunan müessese ve kuruluşlara teşekkür onurluğu verdi. Konya Megakent Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ’a onurluğu ibraz eden TEKNOFEST İdare Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Uygarlığımızın iyilik, acıma bedellerini en iyi biçimde temsil ettiniz ve hepimize misal oldunuz” dedi. Başkan Altay da onurluğu tüm Konyalılar ismine aldığını belirterek, Bayraktar ’a teşekkür etti.

Konya Megakent Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, zelzele sonrası Hatay ’da yürütülen misal çalışmalardan dolayı TEKNOFEST yönetimi tarafından Konyalılar ismine onurluk aldı.

6 Şubat tarihinde hakikatleşen ve 11 şehri etkileyen zelzele trajedisinin ardından afet bölgesindeki misal çalışmalarından dolayı Başkan Altay ’a teşekkür onurluğunu TEKNOFEST İdare Heyeti Başkanı ve Baykar İdare Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar verdi. 

“UYGARLIĞIMIZIN İYİLİK, ACIMA BEDELLERİNİ EN İYİ BİÇİMDE TEMSİL ETTİNİZ”

Konya Megakent Belediyesi ’nin zelzele faciayı süresince misal alınacak tavırlarda bulunduğunu kaydolan Bayraktar, “Uygarlığımızın iyilik, acıma bedellerini en iyi biçimde temsil ettiğinizden dolayı size, müessesenizi, misyonlularınızı ve gönüllülerinize şükran duygularımızı iletmek için bu onurluğu vermeyi icra heyetimizle kararlaştırdık. Allah razı olsun. Hepimize misal oldunuz. Bu halkın bir evladı olarak bizler de sizlere dua ettik. Allahın İzniyle hep beraber bu faciayı da bu dayanışmayla sizlerin misalliğiyle ulusumuz aşacaktır” dedi.

“TEKNOFEST ’İN BÖYLE BİR ONURLUK VERMESİNDEN İFTİHAR DUYDUK”

Konya Megakent Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise “Ben de bu onurluğu tüm Konyalılar ismine alıyorum. Yaşadığımız zelzele faciasında Konya seferber oldu. Biz de depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için hala yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Ulusal teknoloji hücumumuzun lideri TEKNOFEST ’in böyle bir onurluk vermesinden de büyük iftihar duyduk. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İstanbul Atatürk Havaalanında devam eden dünyanın en büyük bilim ve teknoloji şenliği olan TEKNOFEST ’i de ziyaret eden Başkan Altay, faalliğe katılan Megakent Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu azası gençlerle de toplanarak, galibiyetler diledi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı