Teknofest'te Dokuz Eylül rüzgarı esecek

PAYLAŞ
Teknofest'te Dokuz Eylül rüzgarı esecek
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Dokuz Eylül Üniversitesi DEÜ, Türkiye ’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji şenliği Teknofest ’in Ankara etabına, birçok ehemmiyetli çalışmayla çıkarma yapmaya hazırlanıyor. 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara ’da tertip edilecek olan havacılık, uzay ve teknoloji şenliği “Teknofest ’23”in ülkemizin teknoloji kabiliyetini geliştirecek ve dünyanın geleceğini şekillendirecek neticeler yaratacağını belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Küresel amaçlarımız kapsamında bizleri maksatlarımıza eriştirecek ve insanlığa katkı sağlayacak olan buluşları kıymetli bilim insanlarımızla Teknofest ’te sergileyeceğiz. Tüm katılımcıları standımıza davet ediyorum” dedi. 

Türkiye ’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji şenliği Teknofest ’23, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara ’da başlıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye ’de ulusal ve yerli teknolojinin geliştirilmesi kapsamında tertip edilen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji şenliğindeki 100 metrekarelik standı ile teknolojik zenginliklerini ve vizyoner projelerini, Türkiye ’nin dört bir yanından Ankara ’ya gelen katılımcılara sergileyecek. Dünyada ilk 500 üniversite arasına girme amacıyla çalışmalarını devamlı sürdüren DEÜ ’nün ehemmiyetli projelere imza attığını ifade eden DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Uzay teknolojileri, suni zekâ, biyoteknoloji, inovasyon, etraf ve enerji gibi birçok müsabakanın tertip edileceği TEKNOFEST ’deri ülkemizin teknoloji kabiliyetini geliştirecek ve dünyanın geleceğini şekillendirecek neticeler ortaya çıkacağına inanıyoruz” dedi. Teknofest ’in Ankara etabında yer almaktan mutluluk dinlediklerini dile getiren Rektör Hotar, “Ulusal maksatlarımıza erişmenin TEKNOFEST gibi organizasyonlar ve burada kurulacak iş birlikleri ile olası olduğunun farkındayız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın önderliğinde, ülkemizin bilim ve teknoloji alanlarındaki siyasetlerine efor verecek akademik çalışmalara katkımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

 

ÜLKEMİZİN BİLİM POLİTİKASINA KATKI

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, laflarını şöyle sürdürdü:

“Ulusal maksatlarımıza erişmenin TEKNOFEST gibi organizasyonlar ve burada kurulacak iş birlikleri ile olası olduğunun farkındayız.  Önümüzdeki yarıyılda ülkemizin bilim ve teknoloji alanlarındaki siyasetlerine efor verecek akademik çalışmalara katkımızı sürdüreceğiz. Bunu asıllaştırırken elbette bir yandan da Üniversitemizin alan odaklı mesullüklerini yetersizsiz bir biçimde yerine getireceğiz. Araştırma Üniversitemizin, teknolojik zenginlerini sergileme ve vizyoner projelerini anlatma imkânı tuttuğu TEKNOFEST ’te; uzay teknolojileri, suni zekâ, biyoteknoloji, inovasyon, etraf ve enerji gibi birçok müsabakada ehemmiyetli başarılar elde edeceğine inanıyoruz.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı