Teknopark İstanbul öncülüğünde Robocube Off-Season 2023 robot yarışması gerçekleştirildi

PAYLAŞ
Teknopark İstanbul öncülüğünde Robocube Off-Season 2023 robot yarışması gerçekleştirildi
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Robocube Off-Season 2023 Robot Müsabakası büyük coşkuya sahne oldu. Robot teknolojisi ve inovasyon alanlarında gençlerin marifetlerini sergilediği müsabaka, teknoloji tutkunları tarafından yoğun alaka gördü. 

Teknopark İstanbul, Cube Incubation ve Intechne Robotik Teknolojileri ’nin liderliğinde hakikatleştirilen müsabaka, İstanbul Pendik Kurtköy Spor Salonu ’nda tertip edildi. Faallik, katılımcılar ve izleyicilerin yanı sıra çevirim içi olarak da yoğun biçimde takip edildi. 

Müsabakada 22 ekip boy gösterdi, play off, çeyrek final, yarı final maçları olmak üzere 80 heyecanlı karşılaşma reelleşti. 20 jüri ve 80 gönüllü maçlar esnasında vazife aldı. 500 ’şan üzerinde katılımcı müsabakaları yerinden, suratlarca online izleyici ise canlı yayınlarla aktifliği takip etti. Müsabakada bir hayli dalda 20 ödül sahiplerini buldu. Robocube Off-Season müsabakası bu sene itibariyle her sene olacak biçimde kumpaslı olarak hakikatleştirilecek.

Müsabakalar sonucu muhtelif dallarda ödüller dağıtılan müsabakada; ENKA TECH., Beşiktaş Rsports, Lapis Lazuli ekipleri ipi göğüsledi. İlk üç ekibe Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu tarafından, ekiplerini, robotlarını geliştirme ve müsabakalara katılmalarında kullanmaları için ödülleri ibraz edildi.

“Geleceğimiz; gençlerimizin tutkusu ve coşkusuyla şekillenecek”

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, coşku ve rekabetin üst düzey yaşandığı, dostluğun ise en büyük kazanan olduğu müsabakalar için dinlediği mutluluğu ifade etti. “Gençlerimizin teknolojiye dinledikleri alaka ve inovasyon açısından sahip oldukları büyük vizyon, bizlerin işimizi yaparken en büyük motivasyonu.” dedi. “Onları desteklemek ve yerli, ulusal, özgün teknoloji yapımına sağlayacakları katkıyı düşünmek, bizlerin her daim geleceğe umutla bakmasını sağlıyor” diyen Topçu; “Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum, ufağından büyüğüne tüm teknoloji sevdalıları ile ‘Türkiye Asrı ’na yürüyoruz dedi.

Müsabakalarda ödül kazanan ekipler ise şöyle;

Özerk Ödülü – 7285 – Beşiktaş Rsports

Yaratıcılık Ödülü – 6459 – AG Robotik

Mühendislikte Müthişlik Ödülü – 6985 – ENKA TECH.

Endüstriyel Tasarım Ödülü – 6948 – EAGLES

Hakimiyette Yenilik – 7536 – ANKA ROBOTICS

Nitelik ve Sağlamlık Ödülü – 7748 – TECHTOLIA ROBOTICS

Mühendislikte İlham Ödülü – 8054 – FLARE

Teşebbüsçülük Ödülü – 8166 – INTECHNE

Duyarlı Profesyonellik Ödülü – 8084 – ALFA ROBOTICS

Görüntü Ödülü – 8557 – ConquEra

En İyi Çaylak Ödülü – 9231 – Haydarpaşa Panthers

Çaylak İlham Ödülü – 9024 – Callister

En Yüksel Puanlı Çaylak Ödülü – 9020 – Galatasaray Robotics

Ekip Ruhu Ödülü – 9142 – TechM8

Tesir Ödülü – 4191 – IMC

Jüri Özel Ödülü – 8798 – DAMAS ROBO

Dean ’s List Ödülü – Azra İsmail

Dean ’s List Ödülü – Mert Düzer

Woodie Flowers Ödülü – Abdullah Kılıçaslan

Senenin Gönüllüsü Ödülü – Emirhan Kaya

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı