Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation'un girişimcilerine TEKNOFEST Ankara'da ödül

PAYLAŞ
Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation'un girişimcilerine TEKNOFEST Ankara'da ödül
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Teknopark İstanbul ’un kuluçka merkezi Cube Incubation ’un 6 teşebbüsçüsü TEKNOFEST Ankara ’da tertip edilen Teşebbüsçülük Müsabakası ’nda birincilik elde ederken 2 teşebbüsçüsü ise ilk üçte kendilerine yer buldu.

TEKNOFEST Ankara, 30 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında Ankara Etimesgut Havalimanı ’nda reelleştirildi. Faallik kapsamında havacılık, uzay ve teknoloji mevzularının yanında teşebbüsçülük ile alakalı müsabakalara da yer verildi. Roketsan ve T3 Vakfı tarafından ilk kere tertip edilen ‘En İyi Teşebbüsçüler ’ müsabakasında tarım, eriştirme, uzay gibi bir hayli kategori yer aldı. Teknopark İstanbul ’un kuluçka merkezi Cube Incubation ’un bünyesinde yer alan teşebbüsçüler de ‘En İyi Teşebbüsler ’ müsabakasında farklı dereceler elde ettiler.

 

8 farklı ada teşebbüsçülük ödülü

Teşebbüsçülük müsabakasının Tarım Teknolojileri alanında birinciliği süratlendirme kategorisinde MOVEON ve tohum evveli kategorisinde Solis Yazılım aldı. Erişim ve Mobilite Teknolojileri alanında ise süratlendirme kategorisinde birinicliği Lojipark kazandı. Haberleşme ve Bağlantı Teknolojileri alanında yer alan üç teşebbüsten Orbina.ai ‘Süratlendirme Düzeyi En İyi Teşebbüs ’ kategorisinde birincilik elde etti. Orbina.ai ile aynı alanda yer alan Simularge ‘Erken Düzey En İyi Teşebbüs ’ kategorisinde birinciliğe hak kazanırken Simularge ile aynı dalda çaba eden Pirameet ise ikincilik elde etti. Cube Incubation ’un bünyesinde yer alan adlardan Spacelis Uzay, Havacılık ve Korunma Teknolojileri alanında ‘Torum Evveli En İyi Teşebbüs ’ kategorisinde birinci; Co Print ise Değişik Teknolojiler alanında ‘Erken Düzey ’ kategorisinde üçüncülük kazandı. Kazananlara ödüllerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ibraz etti.

 

Cube Incubation ’dan teşebbüsçülere destek

Teknopark İstanbul ’un kuluçka merkezi Cube Incubation; teşebbüsçülerin projelerini yaşama geçirmelerine destek veren bir merkez olmasının yanında dünya çapında start-up buluşlarına sahip olma özelliğini de taşıyor. Merkez bünyesinde barındırdığı teşebbüsçülere 7/24 sarih çağdaş çalışma alanları, eğitim ve aktiflikler, mentorluk, danışmanlık, teşebbüs tahlili ve teknik incelemeler ile yatırımcı-işletme görüşmeleri gibi bir hayli imkân ve hizmet sağlıyor. Ayrıca Teknopark İstanbul bünyesinde yer alan Cube Incubation merkez kampüsünün yanında uydu kuluçka merkezlerinin açılışları da devam ediyor. Cube Beyoğlu ’nun hizmete girmesinin ardından Cube Ümraniye Uydu Kuluçka Merkezi ’nin faaliyete geçmesi tasarlanıyor.  Özellikle bulunduğu konum itibariyle İstanbul Finans Merkezi ’ne yakın olan Cube Ümraniye Uydu Kuluçka Merkezi ’nin finans teknolojileri alanında teşebbüs ve projelerin yaşama geçmesinde ehemmiyetli rol oynaması bekleniyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı