Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi 24 Nisan'da Başlıyor

PAYLAŞ
Temiz Kömür Teknolojileri Zirvesi 24 Nisan'da Başlıyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Kömür sanayisinin en kapsamlı buluşması 4. Pak Kömür Teknolojileri Zirvesi ’nde, yerli ve yabancı uzmanlar kömürşöhret geleceğini tartışacak

Türkiye Kömür Üreticileri Derneği KÖMÜRDER tarafından Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı ’nın dayanağıyla ve Dünya Kömür Derneği World Coal Association – WCA ’nin beynelmilel partnerliğinde tertip edilen 4. Pak Kömür Teknolojileri Zirvesi 4. Clean Coal Technologies Summit – CCTS, 24-25 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara ’da hakikatleşecek. Yerli kömür rezervlerimizin pak teknolojilerle bereketli bir biçimde ekonomiye kazandırılması için yol haritasının belirleneceği Zirve ’de, beynelmilel kömür sanayisi yaklaşımları da tartışılacak.

Yerli ve yabancı uzmanlar kömür için Ankara ’da buluşacak

Türkiye ’de kömür sanayisini buluşturan en kapsamlı Zirve ’ye kamu, özel sektör, üniversite, AR-GE ve İSG kuruluşlarından yerli ve yabancı bir hayli uzman katılacak. Beynelmilel Enerji Ajansı IEA, Dünya Kömür Derneği, Avrupa Kömür ve Linyit Birliği EURACOAL ’nden uzmanlar, dünyada kömürşöhret yine yükselişini ve pak kömür teknolojilerindeki son büyümeleri paylaşmak üzere Zirve ’de buluşacak.

Sektörün geleceğine ışık yakalayacak seanslar tertip edilecek

Zirve ’nin seans mevzuları şu biçimde; Beynelmilel Kömür Sanayisi Yaklaşımları, Türkiye ’de Kömür Sanayisine Makro Bakış, Ülkemiz Kömür Teknolojilerine ve Kömür Yakıtlı Termik Santrallerin Montaj ve İşletilmesine Müteveccih İyi Uygulamalar, Türkiye ’de Madencilik ve Misal Uygulamaları, Kömür Madenciliğinde İş Sıhhati ve Güvenliği ile İklim Farklılığı Etrafında Kömür Sanayisi ve Pak Kömür.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı