TikTok'un yeni raporu: Oyun içeriklerinde 3 trilyon izlenme

PAYLAŞ
TikTok'un yeni raporu: Oyun içeriklerinde 3 trilyon izlenme
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

TikTok senelik paylaştığı What ’s NextSırada Ne Var Report serisinin reyin sektörü özelinde bir uzantısı olan Reyin Trendleri Raporu‘nu açıkladı. Reyin kültüründeki yeni harcayıcı tutumlarını derinlemesine araştıran rapora göre, geçtiğimiz sene platformda reyin içerikleri 3 trilyondan fazla görüntülenme aldı. 

METAP Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Pakistan Bölgesi için özel bilgi ve içgörüleri kapsayan rapor; ayrıca markaların toplulukla nasıl etkileşim kurabileceklerini ve platformda zaferli reyin içeriği oluşturabileceklerini kavramalarına dayanakçı olmak emeliyle hazırlandı. 

 

Türkiye ’deki oyuncularda bayanların oranı yüzde 53 

28 milyon erişkin oyuncunun yer aldığı Türkiye ’deki sonuçlar da oldukça dikkat çekici. Son 12 ay içinde reyin oynamaya yeni başlayanların yüzde 73 ’ü bayanlardan oluşuyor

Dijital içerikleri tüketiminin yüksek olduğu Türkiye ’de; reyin tahlilleri ve özetleri sırasıyla, yüzde 71 ’i ve yüzde 68 oranla en çok harcanan içerikler olarak öne çıkıyor Türkiye ’deki TikTok oyuncuları, sosyal medya tecrübeleri ve reyin oynama alışkanlıklarına ait tüm harcayıcı memnuniyeti kriterlerinde büyük farklarla listenin başında yer alıyor: 

Oyuncuların yüzde 60 ’ı sosyal medyadaki reklamlardan sonra oyunları indiriyor Yüzde 59 ’u sosyal medyada önerilen oyunlar için tüketme yapabiliyor Yüzde 66 ’sı da reyin topluluğuyla iletişim kurmak için sosyal medyayı kullanıyor

 

TikTok Orta Doğu, Türkiye, Afrika, Pakistan ve Doğu Avrupa Reyin Sektörü Başkanı Sezer Değirmenbaşı şunları söyledi: “What ’s Next: Reyin Trendleri Raporu da bize gösteriyor ki, TikTok gerçekten de reyin kültürü ve cümbüşün kesiştiği bir yer haline geldi ve bize hayatın her kesiminden oyunculara topluluklarını bulma, coşku verici yeni yollarla keşfetme, iletişim kurma ve yaratma fırsatı sunduğunu gösterdi. Biz de küresel reyin topluluğumuzun eforunu sergilemekten ve markaların yeni kitlelere erişmek için platformumuzdaki etkileşimden nasıl faydalanabileceğini göstermekten coşku dinliyoruz”

Şirketlerin TikTok ’ta sihrimesi için gereksinim dinledikleri vasıtalarla donatmayı, bilgilerle destekleyerek eyleme geçirilebilir çıkarımlar ve trend incelemeleri sunan raporda, METAP Bölgesi ’ni kapsayan başlıca sonuçlar şunlar:

Her 3 kullanıcıdan biri, içerik üreticisinin paylaştığı içeriği izledikten sonra ürün ya da marka hakkında daha fazla bilgi için incelediklerini söylüyor Kullanıcıların yüzde 36 ’sının içerik harcarken sevinç aldıkları zamanlarda, satın alma motivasyonları da artıyor2 Kullanıcıların yüzde 80‘i markaların challenge ya da akım başlattıkları veya trend ya da mem gibi viral olabilecek içerik çıkarmalarından memnun oluyor Bir içerik üreticisinin sponsorlu videosunu izleyen TikTok kullanıcılarının satın alma motivasyonunda, esprinin ehemmiyeti 1,7 kat daha fazla

 

What ’s Next Metodolijisi hakkında 

TikTok For Business, minik, orta ve büyük ölçekli TikTok trendlerini ve bunların platformdaki kültür ve yaratıcılık hakkında neler söyleyebileceğini daha iyi kavramak için muhtelif kaynaklardan kapsamlı bilgiler derler. Bu derleme, üçüncü parti araştırmalarının yanı sıra Ekim 2021 ile Ekim 2022 arasında TikTok ’taki platform performansını tahlil eden birinci taraf bilgilerini de kapsıyor. 

Raporda yer alan muhtelif kategoriler aracılığıyla, 2022 ’de TikTok ’ta reyin alanında neler olduğuna dair bir retrospektif ve 2023 için sihrime fırsatlarına dair bir perspektif sunar. 

 

TikTok Hakkında

TikTok dünyanın önde gelen kısa video uygulamasıdır. İnsanların hayatlarına esin vermeyi ve zenginleştirmeyi misyon  edinen TikTok, dünya üzerindeki herkesin videolar aracılığıyla isteklerini paylaşabilmesi ve yaratıcılığını ortaya çıkarabilmesine uygun pozitif bir uygulama tecrübeyi sunar. TikTok ’un Los Angeles, New York, Londra, Paris, Berlin, Dubai, Singapur, Jakarta, Seul ve Tokyo ’da evrensel ofisleri mevcuttur.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı