Trend Micro'da Türk yöneticilerin yükselişi devam ediyor

PAYLAŞ
Trend Micro'da Türk yöneticilerin yükselişi devam ediyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’de ve öbür bölgelerde bir hayli galibiyetli çalışmaya imza atan Trend Micro ’da üst düzey pozisyonlara soyulan idareyicilerin rakamı çoğalıyor ve misyon alanları daha da genişletiliyor.

Son senelerde süratli karar verme, elastiklik ve baskı altında yüksek performans gösterme gibi özellikleri ile öne çıkarak dünya genelinde seçim edilen bir kesim haline gelen Türk idareyiciler küresel firmaların dikkatini sürüklemeye devam ediyor. Öbür taraftan milli ve beynelmilel bir hayli kuruluş çalışan rakamını eksiltmeyi ve küçülmeyi seçim ederken Trend Micro, gelişmeye devam ediyor ve bu gelişmede Türk idareyicilere güveniyor. Bu istikamette Türk idareyicilerin tecrübelerinden daha fazla yararlanmak isteyen Trend Micro geçtiğimiz aylarda Türkiye ’de misyon yapan muhtelif idareyicilerin misyon alanlarını genişletmiş ve üst düzey pozisyonlara getirmişti. Bu soymaların ardından elde edilen zaferler sonrasında Trend Micro, üç üst düzey atama daha asıllaştırarak Türk idareyicilerin misyon alanını genişletti. 

Canan Dumanay, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Finans ve Kamu Sektörü İş Geliştirme Direktörü; Hasan Gültekin, Akdeniz Ülkeleri Bölge Müdürü ve Yakup Börekcioğlu, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Finans ve Kamu Sektöründen Mesul Başkan Yardımcısı vazifesine getirildi.

Türk idareyicileri seçim eden küresel firmanın rakamı her geçen gün çoğalıyor

Ekonomik krizler ve öbür güçlüklerin üstesinden gelme mevzusunda zaferleriyle dikkat toplayan Türk idareyicilerin küresel alanda yükselişi devam ediyor. Dünya genelinde önde gelen işletmelerde misyon yapan Türk idareyicilerin rakamı giderek çoğalıyor. Bu gidişatın farkında olan Trend Micro, Türkiye ve öbür bölgelerde misyon yapan Türk idareyicilerin deneyimlerinden ve bilgi birikimlerinden yararlanmak için misyon alanlarını genişletmeye ve yeni pozisyonlara soymaya devam ediyor. Trend Micro ’daki Türk idareyicilerin yükselişinin önümüzdeki yarıyılda da devam etmesi bekleniyor.

Canan Dumanay

Marmara Üniversitesi Şirket Fakültesi mezunu olan Canan Dumanay, çalışma yaşamına 2011 senesinde KoçSistem ’de işlem mesulü olarak başladı. 2014 senesinde Mevcut Alıcılardan Mesul Satış İdareyicisi olarak Trend Micro ailesine katılan ve Satış İşlemleri Direktörü olarak vazifesine devam eden Dumanay, şu anda Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi AMEA Sektörel Satış İş Geliştirme Direktörü olarak misyon yapıyor. 

Hasan Gültekin

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Kısmını mezunu olan Hasan Gültekin, HP, Oracle Türkiye ve İsviçre ’de, Intel Türkiye, Microsoft Türkiye ve Trend Micro ’da yurtiçi ve yurtdışı satış alanlarında muhtelif idareyicilik misyonlarında bulundu. Trend Micro ’dan evvel Blue Coat Systems ’ta Ülke Müdürü olarak misyon alan Hasan Gültekin, 2018 senesinde Türkiye ülke müdürü olarak Trend Micro ailesine katıldı. Gültekin, Trend Micro ’da şu anda Akdeniz Ülkeleri Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Malta Bölge Müdürü olarak misyon yapıyor.

Yakup Börekcioğlu

1993 senesinde Hacettepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Kısmı ’nden mezun olan Yakup Börekcioğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ’nin Elektrik Elektronik Kısmı ’nden Suni Akıl üzerine master derecesi aldı. İş yaşamına 1993 senesinde ASELSAN ’da İmal Nitelik Güvenliği Kısmı ’nde başlayan Börekcioğlu sonradan Bilgi Teknolojileri Direktorlugu pozisyonunda misyon almistir. 2005 senesinde Türkiye ve Türki Cumhuriyetler ’den Mesul İş Geliştirme Müdürü olarak Sun Microsystems ailesine katilmiş ve ileriki yarıyıllarda Sektörel Satış Müdürlüğü misyonunu üstlendi. 2010 senesinde yine yapılanan Vmware takımına Türkiye Satış Müdürü olarak katıldı, firmanın Türkiye ’deki Pazar hissesinin geliştirilmesi, müessesesel bulut ve servis sağlayıcıların bulut altyapılarının kurulması için gereken tüm çalışmalardan mesul olarak takımı ile misyon yaptı. 

Kasım 2012 ’de Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü olarak misyona başlayan Börekcioğlu, 2018 senesinde Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar Bölge Başkanı olarak Dubai merkezde yeni vazifesine terfi etti. 2020 seneyi Temmuz ayı itibariyle Börekcioğlu ’nun mesul olduğu bölgeler genişletilerek Rusya federasyonu ve Türki Cumhuriyetler de ilave edildi. 

Son olarak Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail, Rusya Federasyonu ve Türki Cumhuriyetler Bölge Başkanı misyonunu üstlenen Börekcioğlu, şu anda Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi AMEA Finans ve Kamu Sektörel Satıştan Mesul Başkan Yardımcısı olarak misyon yapıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı