Türk Espor Takımları Dünyanın En İyileriyle Yarışıyor

PAYLAŞ
Türk Espor Takımları Dünyanın En İyileriyle Yarışıyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların birbirinden rekabetçi çabalar ortaya koyduğu VALORANT CHAMPIONS turnuvası, 6 Ağustos ’taki final maçıyla sona erecek. VALORANT ’ın en iyi ekiplerinin yarıştığı finalde, 2023 sezonu süresince birbirinden galibiyetli işlere imza atarak ülkemizi temsil eden FUT Esports, kıyasıya bir gayret vermeye hazırlanıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda T1 ekibiyle zorlu bir gayrete imza atan Red Bull ekibi FUT Esports, grubunda yer alan rakibini 2-0 mağlup ederek VALORANT Champions macerasına başarıyla başladı. Grup evrelerinde sergilediği performansla ismini finale yazdırmayı başaran temsilcimizin ilk rakibi, çekilen kurada Paper Rex olarak tanımlandı.

Play-off ’lara kalan 8 ekip ile beraber VALORANT ’ın en iyilerinin tanımlanacağı turnuvadaki ilk maç, 16 Ağustos ’ta FNATIC ve LOUD ekipleri arasında reelleşecek.  17 Ağustos ’ta ise temsilcimiz FUT Esports, Türkiye saati ile 11.00 ’da rakibiyle karşılaşacak. Güney Koreli DRX ve Billibili Gaming, Evil Geniuses ve EDward Gaming ise çeyrek finallerde yarışacak öbür ekipler arasında yer alıyor.
 Finallere kalan adların muhakkak olmasının ardından, ekiplerden biri 26 Ağustos ’ta reelleşecek büyük finalde ismini doruğa yazdırırken bir milyon dolarlık mükâfatın da sahibi olacak.

Türk ekiplerinden üst üste galibiyetli neticeler 

Tüm dünyanın merakla beklediği EMEA Masters turnuvasına az bir zaman kala, ülkemizi iftiharla temsil edecek adlar da muhakkak oldu. 8 Eylül ’de başlayacak EMEA Masters ’ta Türkiye ’yi temsil edecek ekipler arasında FUT Esports, NASR Esports ve hem LoL Türkiye şampiyonu hem de EMEA Masters birincisi DenizBank İstanbul Wildcats bulunuyor.  

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı