Türk Takımları PMPL Avrupa Şampiyonası'nda Büyük Ödül İçin Yarışacak

PAYLAŞ
Türk Takımları PMPL Avrupa Şampiyonası'nda Büyük Ödül İçin Yarışacak
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Ülkemizi temsil edecek olan sekiz Türk ekibi, 3,5 Milyon TL ödül havuzuna sahip olan, Infinix sponsorluğundaki PUBG MOBILE Pro League Avrupa Şampiyonası ’nda gayret edecek. 

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG MOBILE, Avrupa ’nın en iyi espor ekiplerinin kıyasıya bir gayret içerisine gireceği Infinix sponsorluğundaki PUBG MOBILE Pro League şampiyonasının program ayrıntılarını paylaştı. 

Ülkemizin en iyi sekiz PUBG MOBILE ekibinin gayret edeceği şampiyonada, Avrupa bölgesinden de sekiz ekip katılacak ve 16 ekip 3,5 milyon TL 150 bin dolar ödül havuzu bulunan şampiyonada zafer kovalayacak. 

8 – 11 Haziran tarihleri arasında reelleşecek şampiyonada ekipler PUBG Mobile World Invitational ’a PMWI katılmaya hak kazanabilmek için kıyasıya yarışacak ve yalnızca şampiyon olan ekip PMWI için slot hakkı elde edecek. Dört gün süresince rekabet dolu maçlara ev sahipliği yapacak olan şampiyonada her gün altı maç yapılacak.  

PMPL Avrupa Şampiyonası ’ndaki coşku dolu maçların tamamı 8 – 11 Haziran tarihlerinde saat 19.00 ’dan itibaren PUBG MOBILE Türkiye ve  PUBG MOBILE Espor Türkiye, TikTok ve Facebook kanallarından canlı olarak izlenebilecek.

8 Türk ekibi Avrupa sahnesinde!

PUBG MOBILE Pro League Türkiye Bahar Sezonu Finalleri ’nde FUT Esports 189 puan alarak şampiyon olmuştu. 133 puan toplayan Ozarox Esports 2. olurken aynı puana sahip olan Next Rüya şampiyonayı 3.sırada bitirmişti. Bu ekipleri takip eden Fire Flux Esports, Regnum Carya Esports, Beşiktaş Esports, BRA Esports ve Melise Esports ile beraber sekiz Türk ekibi PMPL Avrupa Şampiyonası ’na katılmaya hak kazandı.

PMPL Avrupa Şampiyonası ’na katılmaya hak kazanan değişik sekiz ekip ise PMPL Avrupa ’dan geldi. PMPL Avrupa Bahar Sezonu Finalleri ’ni şampiyon olarak bitiren Gaiming Gladiators, ikinci sırada yer alan Major Pride ve üçüncü sırada bulunan Game-Lord ekiplerinin yanı gizeme Excuse Me, MadBulls, Nexus Gaming, ARR eSports ve SLY Europe ekipleri de Avrupa Şampiyonası ’nda gayret etme hakkı kazanmış oldu.

Infinix, PMNC ve Yükselen Yıldızlar ’dan sonra PMPL Türkiye ’nin de sponsoru

Yüksek performansı uygun maliyetle kullanıcılarla buluşturan Infinix, NOTE 30 serisinin bypass şarj özelliği sayesinde prize takılı reyin oynarken ya da video izlerken bataryaya yüklenmiyor ve anakartın gereksinimi olan enerjiyi dolaysız olarak aygıta veriyor. Infinix NOTE 30 enerjisinin %80 ’ini gözetirken 1.000 bütün şarj döngüsüne katlanarak sektör ortalamasını aşan eşsiz bir dayanıklılığı da birliktesi getiriyor.

Güçlü, şık ve uygun maliyetli uslu telefon modelleri ile tanınan Infinix, 2023 PMPL Avrupa Şampiyonası ’nın sponsoru oldu. Daha evvel PMNC ve Türkiye ’nin en büyük topluluk turnuvası olan Yükselen Yıldızlar Turnuvası ’na sponsor olan Infinix, PUBG MOBILE ile yaptığı iş birliği ile espor sektörüne destek olmaya devam ediyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı