Türk Telekom'un Yeni Nesil Şehirler ağı genişliyor

PAYLAŞ
Türk Telekom'un Yeni Nesil Şehirler ağı genişliyor
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Sunduğu yerli ve ulusal uslu ürün ve hizmetlerle yerel idarelerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlayan Türk Telekom, tasarruf ve bereketlilik projeleriyle donattığı Yeni Nesil Şehirler ağını yaygınlaştırıyor. Erişim, yaşam, sağlık, etraf, enerji, güvenlik gibi pek çok alanda etraf arkadaşı çözümler sunan Türk Telekom, kamu kaynaklarının yararlı kullanılmasını sağlamanın yanı gizeme uslu tarım teknolojileriyle yararlılığı artırıyor ve maliyetlerde tasarruf sağlıyor. 

 

Türk Telekom ’un uslu şehircilik alanındaki çözümleri; trafikte geçirilen vakitte takribî yüzde 35, mazot tüketiminde yüzde 30 tasarruf sağlanmasında ve yüzde 25 oranında daha az karbondioksit salınımı yapılmasında aktif rol oynadı.

Türkiye ’de dijital mutasyonun lideri Türk Telekom, yerel idarelerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlayan yeni nesil şehir mutasyonuna teknolojileriyle liderlik ediyor. Yaşam niteliği yüksek, sürdürülebilir ve tehlikesiz şehirler inşa etmek emeliyle Türk Telekom tarafından başlatılan Yeni Nesil Şehirler projesi ile kent rakamı Edirne, Aksaray, Mersin, Düzce, Karaman, Kars, Kocaeli, Elâzığ, Antalya, Kütahya, Kırşehir, Denizli ve Konya ’nın ardından Osmaniye ’nin ilave edilmesiyle 14 ’e erişti. 

Türk Telekom Pazarlama ve Alıcı Tecrübeyi Genel Müdür Dayanakçısı Zeynep Özden mevzuyla alakalı, “Günümüzde uslu şehirler hem ekonomik hem de sosyal kalkınmanın temel unsurlarından biri. Sürdürülebilir ve tehlikesiz bir şehir yaşamı için kentlerin uçtan uca uslu şehirler haline getirilmesi gerektiğine inanıyoruz.  Türk Telekom olarak, irtibat ve teknolojiyle ilişkilendireceğimiz her alanda ülkemizin dijital ve teknolojik mutasyonuna liderlik ederken, yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması ismine Türkiye ’ye değer katacak projeler üretmeyi sürdürüyoruz. Bu projelerden biri olan Yeni Nesil Şehirler platformu ile ülkemize uçtan uca dijital çözümler sağlayan uslu etraf, uslu erişim, uslu yaşam, uslu ekonomi, uslu cemiyet ve uslu idare başlıkları altında sunduğumuz uygulamalarımızla, şehir yaşamındaki yaşamı basitleştirecek çözümler sunuyoruz” dedi.

Türkiye ’nin ilk entegre yeni nesil şehir projesi

Uslu ürün ve hizmetleriyle yerel idarelerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlayan Türk Telekom, erişim, yaşam, sağlık, etraf, enerji, güvenlik gibi pek çok alanda en iyi etraf arkadaşı çözümler sunuyor ve bir hayli alanda bereketlilik sağlıyor. Türk Telekom ’un uslu şehircilik alanındaki çözümleri bugüne kadar, trafikte geçirilen vakitte takribî yüzde 35, mazot tüketiminde yüzde 30 tasarruf sağlanmasında ve yüzde 25 oranında daha az karbondioksit salınımı yapılmasında aktif rol oynadı.

Uslu bisiklet ile sağlıklı ve etrafçı erişim

Uslu erişim sistemleri ile uslu şehir çözümlerini entegre edip yaşam niteliği yüksek ve tehlikesiz şehirler oluşturulmasına katkı sağlayan Türk Telekom, Aksaray Belediyesi iş birliği ile yaşama geçirilen proje ile kent serinkanlılarına etraf arkadaşı ve sürdürülebilir bir erişim imkânı sunarken, elektrikli bisikletli erişim ile Birleşmiş Milletler ’in “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları”ne doğrudan katkı sağladı. 

Belediyelerin dijitalleşmesine destek

Yerel idarelerin lüzumlarına özel anahtar teslim ve uçtan uca çözümler geliştiren Türk Telekom; Belediyelerin yurttaşlarıyla irtibatlarını kuvvetlendiren, Sosyal Medya Yönetimi, Yurttaş İrtibat Platformu, Mobil Anket ve Beyaz Masa Yazılımları ve Şehirlere Özel Mobil Uygulama çözümleri ile yerel idarelerin dijital mutasyonlarına katkı sağlıyor. Türk Telekom, bugüne kadar, 30 ’dan fazla yerel idareye sunduğu yazılım çözümleriyle belediyelerin faydalılığını artırarak maliyetlerini düşürmesine destek oldu.  

 

Kaynak: adamnedio.com