Türkiye'nin Festivali TEKNOFEST İçin Hazırız! SenGeleceksinDiye İzmir, İstanbul ve Ankara'dayız…

PAYLAŞ
Türkiye'nin Festivali TEKNOFEST İçin Hazırız! SenGeleceksinDiye İzmir, İstanbul ve Ankara'dayız…
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Rekorların festivali TEKNOFEST için hazırız! Her sene milyonların çok yakından takip ettiği, Türkiye ’nin ve dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST bu sene İzmir, İstanbul ve Ankara ’da. 

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla teknoloji geliştiren bir Türkiye için altı yıldır tertip edilen, bu sene üç büyük şehrimizde yine milyonlarla buluşacak olan TEKNOFEST 2023 ülkemizin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik müesseselerin ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 118 müesseseyle birlikte gerçekleştiriliyor. 

Cumhuriyetimizin 100. Senesinde TEKNOFEST Heyecanı Üçe Direniyor

Festival heyecanını Türkiye ’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST, Cumhuriyetimizin 100. senesinde İzmir, İstanbul ve Ankara ’da tertip edilerek bu sene heyecanı üçe katlıyor. Yine yeniden milyonları buluşturacak olan TEKNOFEST 2023 #sengeleceksindiye 16-19 Mart tarihlerinde İzmir ’de, 27 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde İstanbul ’da ve 30 Ağustos-03 Eylül tarihlerinde ise Ankara ’da hakikatleşecek. 

Toplam Ödül 13 milyon TL ’nin üzerinde

Her sene bir önceki seneye göre daha fazla müsabaka kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji müsabakaları olan TEKNOFEST teknoloji müsabakaları 2023 ’te 41 ana müsabaka 102 alt kategoride düzenleniyor. Festival heyecanını Türkiye ’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek festival TEKNOFEST ’te müsabakalarda 13 milyon TL ’nin üzerinde ödül, 30 milyon TL ’nin üzerinde malzeme desteği veriyor. 

Her sene gelişmeye, eforuna efor katmaya devam eden; dünyaca ünlü isimlerin davetli olduğu teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, sergiler, zirveler, atölyeler, ödül merasimleri, sahne gösterileri, konserler ve etkinliklerle dopdolu, heyecan ve coşkunun bir an olsun eksilmediği, Türkiye ’nin festivali TEKNOFEST ’in 2023 yolculuğu için her şey hazır, başlıyoruz.   

 

Kaynak: adamnedio.com