TurkNet'in yeni CLCO'su Merve Öney Barlas oldu

PAYLAŞ
TurkNet'in yeni CLCO'su Merve Öney Barlas oldu
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türkiye ’nin yeni nesil cerrahı TurkNet idare takımını yeni ve tecrübeli adlarla kuvvetlendirmeye devam ediyor. 

Geçmişte DgPays, Mapfre Sigorta gibi müesseselerde idareyicilik yapan Merve Öney Barlas, 1 Şubat 2023 haysiyetiyle TurkNet Hukuk ve Geçimden Mesul Genel Müdür Dayanakçısı CLCO olarak yeni vazifesine başladı.

Merve Öney Barlas kimdir? 

Saint Joseph Lisesi ’nin ardından, lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nde sürdüren Merve Öney Barlas, kariyerine beynelmilel bir hukuk ofisi olan Dentons Hukuk Ofisi ’nda başladı. Burada 4 seneye yakın çalışmasının ardından, yüksek lisans eğitimi için New York ’a taşındı ve Columbia Law School ’da Hukuk Yüksek Lisans eğitimini bitirdi.

Ardından Washington D.C. ’ye taşınarak Criterion Economics ’te vazife alan Barlas, eş zamanlı olarak New York Barosu imtihanına hazırlandı. Türkiye ’ye döndükten sonra sırasıyla Hergüner Bilgen Üçer Avukatlık Ortaklığı ’nda avukat olarak, Mapfre Sigorta ve son olarak da DgPays ’de ise Chief Yasal Officer pozisyonlarında vazife aldı. 

Halihazırda hem New York, hem de İstanbul Barosu ’na kayıtlı olan Merve Öney Barlas, idare kadrosundaki yeni vazifesinde TurkNet ’e hukuk ve geçim alanındaki bilgi birikimi ve tecrübeleriyle katkı sağlayacak. 

 

Kaynak: adamnedio.com