Twitter’da 15. ifşa! Şoke eden Biden detayı

PAYLAŞ
Twitter’da 15. ifşa! Şoke eden Biden detayı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Twitter daha önceki idaresinin yazışmalarını kapsayan yeni evraklar yayımlandı. Yazışmalarda, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nin müzakereli abonesi Adam Schiff Twitter idaresine, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden ile alakalı tweetleri sildirmeye çalıştığı yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri gündeminin ilk sıralarında yer alan Twitter dosyalarına yenileri ilave ediliyor.

Firmanın sahibi ve idareyicisi Elon Musk’ın bağımsız gazeteciler aracılığıyla paylaştığı dosyaların 15 ’incisi yayımlandı.

Twıtter idaresine tepki

Twitter daha önceki idaresinin yazışmalarını kapsayan evraklarda, bu defa Demokrat Parti vekili Adam Schiff ’in, Twitter idaresine baskısına yer verildi.

Dosyada, Schiff ’in daha önceki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın kendi sayfasından yayınladığı başkalarına ait tweetleri hedef alması dikkat topluyor.

Schiff’in daha önceki Twitter idaresine, Demokrat Parti ve Başkan Biden ile alakalı mizahlı paylaşımları sildirmeye çalıştığına yer veriliyor.

Twitter idaresinin ise tweetleri espri kapsadığı mazeretiyle kaldırmayı yalanladığı görülüyor.

Schiff ’in baskıları neticeyi, Trump hakkındaki azil davasına ait yazıları bulunan New York Post yazarının hesabının kapatıldığı da tanımlandı.