Üniversiteye başlayanların eğitim hayatı boyunca kullanabileceği güç ve performans odaklı laptop önerileri

PAYLAŞ
Üniversiteye başlayanların eğitim hayatı boyunca kullanabileceği güç ve performans odaklı laptop önerileri
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

Tüm talebelerin yaşamlarının dönüm noktası olan üniversite seçim süreci sona ermek üzere. Çok yakında mekteplerine ilk adımı atacak olan talebeler anekdot almak, ödev hazırlamak, proje planlamak ya da sunmak için senelerce kullanabilecekleri emin bir laptop arayışında. Maliyet-performans kıymeti, batarya ömrü, gereksinime uygunluk ve teknolojik teçhizat en ehemmiyetli etmenler arasında kazançken, bu değişkenler arasında doğru laptop modelini bulmak son derece güç. 

Lüzumlar özelinde konfigüre edilebilen teçhizat ve yazılım kaynaklarını bir araya getiren Monster Notebook ’tan kılavuz kalitesindeki teklifler…

Tüm üniversite talebeleri için bir laptop eğitim yaşamı süresince  hakimiyet merkezi konumunda. Bununla beraber doğru laptop ’ı seçmek, en zorlu ödevi yapmaktan daha sıkıntılı bir süreç olabilir. Kullanıcıların gereksinim dinledikleri teknolojileri güçlü teçhizat yapılandırmalarıyla sunan Monster Notebook, talebelerin laptop tercihlerini kolaylaştırmak için en iyi aygıtları bir araya getiriyor ve iş gruplarına özel kılavuz kalitesinde teklifler sunuyor… 

Hukuk, şirket, psikoloji, iktisat, ekonomi gibi kısımları seçim edenler için Monster Huma serisi: İnce, hafif, kolay taşınabilir ve güçlü bir laptop

Mobilite ve performansı bir araya getiren Monster Notebook Huma serisi laptop ’lar, Intel ’in 10 nm imal teknolojili yeni nesil Intel® Alder Lake Core™ i5 ve i7 operasyoncusu ile 12. nesil Alder Lake operasyoncu mimarisine sahip. Hukuk, şirket, psikoloji, iktisat, ekonomi gibi kısımları seçim eden talebelerin uzun seneler kullanabileceği modellerin dört çekirdekli ve sekiz iş parçacıklı operasyoncusu, çalışma frekansını devingen olarak değiştirip 4,7 GHz düzeyine kadar taşıyabiliyor. 64 GB ’a kadar kapasiteli RAM ve 2 TB ’a varan M.2 SSD ile kuvvetlendirilen bilgisayarlar, Windows 10 Pro gibi lüzumlarınıza cevap veren işletim sistemlerini birliktesi getiriyor. Intel® Iris® Xe Graphics ekran kartı, 14,1” FHD 1920X1080 IPS Mat LED ekranı, 2x 2W hoparlörü ve HD kamerasıyla kendi sınıfının yükselen yıldızı olan  Monster Huma serisi laptop ’lar, 16GB 2x8GB DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM hafızasıyla ihtiyaçları bütün anlamıyla karşılıyor.

Güçlü ve ince adaleye yapısı, klavyeye meyil sağlayan elverişli adaleye tasarımı, beyaz arka aydınlatmalı ve su sıçramalarına karşı dayanıklı klavyesi, şahsi bilgilerinizin daha güvende olmasını sağlayan saklanabilir kamera ve parmak izi okuyucusuyla öne çıkan Huma serisi, günlük kullanıma uygun bir bilgisayardan beklenen tüm özellikleri bir araya getiriyor. 19,3 mm inceliği ve 1,6 kilogram ağırlığındaki hafif yapısıyla kolay taşınabilen laptop, zaman ve mekân hudutlarını ortadan kaldırarak sadece çalışmalarınıza odaklanmanızı sağlıyor. 

Yüzde 100 sRGB takviyeli IPS ekranlı notebooklar, ekrana yansıyan her bir pikseli olması gerektiği renkte ve doygunlukta görüntülüyor. Seri; HDMI, DisplayPort özellikli USB-C gibi iletişim noktalarıyla harici monitör ve televizyon gibi ünitelerin de sisteme bağlanmasına imkân tanıyor. Huma serisi; 60W adaptörle uzun süreli şarj takviyeyi, 1 saatte yüzde 75 şarj dolumu, 500 defa şarjdan sonra yüzde 80 batarya sıhhati ve Type-C ile şarj edebilme avantajıyla sizi yarı yolda vazgeçmiyor. 

Mühendislik talebelerinin en iyi çalışma dostu Monster Abra serisi laptop ’lar: Efor, performans, süratli netice bir arada

Monster Notebook ’un mühendislik talebeleri için önerdiği Abra serisi, 15.6 ve 17.3 inç ebatlarında IPS ekranla multimedya içeriklerinde görüntüleri yetersizsiz görebilmeniz ve Full HD çözünürlükte sevinçli bir çalışma süreci yaşamanıza imkân veriyor. Intel® Wi-Fi 6 Gig+ teknolojisiyle gelen Abra serisi laptop ’lar; tehlikesiz, güçlü ve süratli internet iletişimiyle beraber yüksek indirme ve yükleme süratini kablosuz olarak sunuyor. DDR5 hafıza teknolojisi, süratli frekansları, yüksek bant genişliğini ve yararlılığı destekliyor. Bu teknoloji RAM performansını artırıyor, enerji sarfiyatını da ciddi oranda eksiltiyor. 

Serinin en iyilerinden olan A5 V20.2.2 Intel® ’in Raptor Lake mimarisiyle üretilen 13. nesil Intel® Core™ i5-13500H harekâtçısıyla performansın her zaman yüksek olmasını sağlıyor. Intel® CoreTM i5-13500H ’ın 45 Watt kıymetindeki efor tüketimi, 95 Watt kıymetine kadar çıkabiliyor, bu da kullanıcılara tüm uygulamalarda akıcılık olarak geri dönüyor. Intel® CoreTM i5-13500H, grafik birimiyle beraber geliyor fakat istenirse grafik birimi devreden çıkarılabiliyor ve burada kullanılacak olan efor ekran kartına aktarılabiliyor. Aygıtın 4 performans çekirdeği yazılımları optimize ederken, 8 yararlılık çekirdeği beraber çalışmak veya boş müddetlerde reyin oynamak için çoklu misyon yürütme eforu sağlıyor. Intel® Thread Director teknolojisi ise arka tasarıdaki misyonların sizi yavaşlatmasına izin vermiyor ve aralıksız bir çalışma tecrübeyi sunuyor.

Ayrıca aygıtın iş akışlarını kuvvetlendiren NVIDIA Studio teçhizatı en iddialı proje fikirlerinin yaşama geçirilmesinde kahraman rolü üstleniyor ve çalışmalarınızı kolaylaştırıyor. Özel ışın izleme, suni zihin ve video kodlama mahareti sayesinde NVIDIA Studio sistemleri proje ve ödevleriniz için sizi en üst düzey performansla buluşturuyor. 

Mimar, iç mimar, endüstriyel tasarımcı, grafiker adayları için Monster Tulpar serisi yaratıcı uygulamalarda esin veren performans

15.6 ve 17.3 inçlik ekran ebatları opsiyonunun yanı gizeme satış evveli teçhizat özelleştirmesiyle dilediğiniz gibi yapılandırabileceğiniz Tulpar serisi laptop ’lar, Intel ve NVIDIA ’nın tepe seviyedeki operasyon ünitelerini birliktesi getiriyor. RGB LED arka aydınlatmalı klavye, IPS ekran, SSD ve geniş kapasiteli RAM ile Intel yonga setinin taşıdığı ekstralar, harikulade bir çalışma tecrübeyi yaşamanızda anahtar rol üstleniyor. Taşınabilirlik hudutlarında kalmayı muvaffak olurken çoğu masaüstü bilgisayarlardan daha yüksek performans sunan Tulpar serisi laptop ’lar, çalışmalarında yüksek performanslı grafik harekâtçılara GPU gereksinim dinleyen talebeler için bırakılmaz bir sponsor. Özel sürücü teknolojileriyle birleştirilen sektör lideri GPU ’lar, yaratıcı uygulamalarınızı esin veren performans ve marifet düzeyiyle geliştirirken; iş akışlarınızı kuvvetlendiren NVIDIA Studio, tasarım süreçlerinde size üst düzeyde katkıda bulunuyor. NVIDIA Studio; 3B ve görüntü oluşturma, video tertip etme, resimcilik, grafik tasarımı, mimari görselleştirme gibi yaratıcılık gerektiren alanlarda asıl zamanlı ön izlemeler, süratlendirilmiş, fiziksel tabanlı görüntü oluşturma, ışın izleme özelliği ve suni akılla iyileştirilmiş görüntü parazitlenmelerini temizletme teknolojisi sayesinde operasyonların daha süratli ve kolay yapılmasını sağlıyor. 

Tüm laptop modellerinde ömür boyu fiyatsız bakım garantisi

Satın alınan laptop ’lara ilk 15 gün içinde şartsız iade garantisi veren ve parçalı ödeme kolaylığıyla kullanıcının yanında olan Monster Notebook, “Ömür Boyu Fiyatsız Bakım Garantisi” kapsamında altı ayda bir fiyatsız bakım hizmeti sunuyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen kullanıcılar, uyuşmalı kargo işletmeleriyle  fiyatsız olarak Monster Notebook ’larını teknik servislere yollayabiliyor. Bakım hizmeti kapsamında yapılan makine içi pakliği, termal macun metamorfozu gibi harekâtlar Monster Notebook ’ların ilk günkü performansına gözetiyor ve aynı zamanda kullanım ömrünü uzatıyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı