Valorant'ın Türk Ajanı Fade, Birinci Yılını Kutluyor

PAYLAŞ
Valorant'ın Türk Ajanı Fade, Birinci Yılını Kutluyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Riot Games ’in dünya çapında milyonlarca şahıs tarafından oynanan FPS oyunu VALORANT, geçtiğimiz yıl oyuncularla buluşan Türk casus Fade ’in birinci senesini kutluyor. Fade, birinci senesinde de Türk kültürüne ait bir hayli sembolü taşıyarak “güçlü ve özgün kadın” ruhunu yansıtmaya devam ediyor. 

Riot Games ’in rekabetçi stratejisel nişancılık oyunu Valorant, her ay milyonlarca oyuncuyla dünyanın en popüler oyunlarından biri olarak öne çıkıyor. Türkiye ’de de 11 yıldır faaliyet gösteren firma, geçtiğimiz yıl Fade adlı casusunu duyurarak tüm Türk oyuncuların kalbini çalacak bir saldırı yapmıştı. 

Türk kelle avcısı Fade, düşmanların gizemlerini gasp etmek için saf kabus eforunu kullanıyor. Fobiyle geçim içinde çalışarak gayelerini avlayan Fade, maksatlarının işini tamamlamadan evvel en büyük fobilerini sarihe çıkarıyor.

Duyurulduğu günden itibaren büyük bir coşkuyla beklenen Fade, geçtiğimiz yıl 28 Nisan ’da VALORANT ’ın casus kütüphanesindeki yerini aldı. Türk seslendirmesi İlayda Alişan tarafından yapılan Fade, bir sene gibi kısa bir müddet içerisinde kendine has kabiliyetleri ve Türk kültürünü simgeleyen özellikleriyle oyunun en hoşlanılan casuslarından biri haline geldi.

Oyunların Türkiye için mahallîleştirilmesi ve e-spor alanında ülkemizi daha da ileriye taşımak için 11 yıldır değişik içeriklerin altına imza atan Riot Games, milyonlarca oyuncusu bulunan VALORANT ’a bir Türk kişilik getirmenin onurunu birinci senesinde tüm oyuncularla paylaşmak ismine Fade için hazırladığı özel bir video paylaştı.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı