Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda Hepsiburada'nın KOBİ'leri Büyüten Yapay Zeka Çözümleri Sergilendi

PAYLAŞ
Verimlilik ve Teknoloji Fuarı'nda Hepsiburada'nın KOBİ'leri Büyüten Yapay Zeka Çözümleri Sergilendi
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Ankara Bilim Üniversitesi tarafından bu sene beşincisi tertip edilen ve Türkiye ’de üretilen ileri teknoloji çözümlerinin sergilendiği Faydalılık ve Teknoloji Fuarı ’nın sponsorlarından Hepsiburada, fuarda son bir senede geliştirdiği ticaretin dijitalleşmesine liderlik eden ve Türkiye ’nin KOBİ ’lerini geliştiren suni zekâ temelli çözümlerini tanıttı. 

HepsiJet tarafından tescili alınan Çok Vasıtalı Rota Optimizasyonu, start-up işbirliğiyle geliştirilen özerk teslimat robotları ve Türkiye ’nin ilk uslu ve kasasız mağazası Hepsiburada Smart by MIMEX gibi suni zekâ temelli projeler ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Fuarın açılışına katılan Cumhurbaşkan Destekçisi Fuat Oktay ’dan teşekkür onurluğunu alan Hepsiburada CEO ’su Nilhan Onal Gökçetekin de fuar kapsamında gerçekleşen VTalks aktifliğinde, Hepsiburada ’nın ticareti dijitalleştirerek iş ortaklarını geliştirme vizyonunu ve kendi kariyer öyküsünü paylaştı.

Ankara ’da 2-4 Şubat tarihleri arasında bu sene beşincisi tertip edilen Faydalılık ve Teknoloji Fuarı ’nda Hepsiburada, son bir senede ileri teknolojileri kullanarak yaşama geçirdiği yeni hizmet ve çözümlerini katılımcılara tanıttı. Hepsiburada ’nın sponsor olarak destek verdiği fuarda bu yıl da özellikle eğitim, ticaret, enerji, sanayi, tarım, irtibat, sağlık, erişim ve bilişim sektörlerinde faydalılık ve teknolojik odaklı faallikler gerçekleştirildi. Hepsiburada CEO ’su Nilhan Gökçetekin Onal teşekkür onurluğunu Cumhurbaşkanı Destekçisi Sayın Fuat Oktay ’ın elinden aldı.

Ticareti Dijitalleştirerek KOBİ ’leri Geliştiren Suni Zekâ Çözümlerine Büyük İlgi

Fuar kapsamında Hepsiburada, Türkiye ’nin ilk “al ve çık“ konseptli uslu, kasasız mağazası Hepsiburada Smart by MIMEX ’i tanıttı. HepsiJet ’in Türk Tescil Müesseseyi tarafından patent edilen “Çok Vasıtalı Rota Optimizasyonu” ve start-up işbirlikleriye yaşama geçirilen “Özerk Teslimat Robotu” çözümleri katılımcıların ilgisiyle karşılaştı. Fuar katıımcıları HepsiJET ’in Türkiye ’nin 81 şehrindeki KOBİ ’lerin yaptığı e-ticaret gönderilerinin daha süratli ve bereketli biçimde alıcılarına erişmesini sağlayan “Çok Vasıtalı Rota Optimizasyonu” çözümünü Hepsiburada standında tecrübeleme fırsatı buldu. 

HepsiJET ’in Özerk Teslimat Robotları ’nın katılımcılara kitapçık dağıttığı fuarda ayrıca Hepsiburada Premium programı ve AMD ile yaşama geçirilen iş birliği hakkında da bilgiler paylaşıldı.

Teknolojinin liderleri V-Talks ’ta buluştu

Fuar kapsamında ilgi gören faalliklerden biri de, Hepsiburada CEO ’su Nilhan Onal Gökçetekin ’in de konuşmacıları arasında yer aldığı V-Talks oldu. TOGG CEO ’su Gürcan Karakaş, Samsung Electronics Türkiye CEO ’su Park Sungkeun, P&G ARGE Kıdemli Direktörü Vincenzo Tomarchio ve Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı Hiroyuki Tamura ’nın konuştuğu VTalks ’un ilk seansına katılan Nilhan Onal Gökçetekin, kendi eğitim ve kariyer yolculuğunu anlatarak başladığı konuşmasına, yararlılığın anahtarı olan yeni teknolojilerin tesirlerini, Hepsiburada ’da yaşama geçirilen somut proje misalleriyle aktardı.

Uzun seneler yurt dışında küresel işletmelerde çalışan ve Hepsiburada ’daki yeni göreviyle Türkiye ’ye dönen Onal, salondaki genç dinleyicilere kendi eğitim ve kariyer yolculuğundan bahsederek “Azmederek, yalnızca çok değşehir usluca çalışarak mütevazı olanaklarla küresel alanda galibiyetli olmak olası. Teknolojik olarak bizden çok daha fazla imkâna sahip olan bugünün gençleri bilim ve teknolojiyi ön tasarıda tutarak inandıkları ve amaçladıkları yolda ilerlemekten vazgeçmemeli” dedi. 

Ardından Hepsiburada ’nın vizyonuna ve bereketlilikle ilgili projelerine değinen Onal “Hepsiburada olarak Türkiye ’nin ve bölgemizin en büyük ArGe merkezlerinden birine sahibiz. Teknoloji takımlarımızın ürettiği suni zekâ temelli çözümlerimiz Anadolu ’nun dört bir yanındaki binlerce KOBİ ’yi geliştiriyor, geliştiriyor. Türkiye ’nin geleceği ve geleceğin Türkiye ’si için ticaretin suni zekâ gibi ileri teknolojilerle dijitalleşmesi kritik ehemmiyete sahip” dedi.

Cumhuriyetin 100. senesinde yeni galibiyetlere

Bu yıl Cumhuriyetin 100. senesinin kutlanacağını anımsatan Onal, “Bu sene hepimiz için çok anlamlı ve bedelli. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde cumhuriyetimizi kuruluş ve yükseliş öyküsü, hepimize esin veriyor. Cumhuriyetin yeni surat senesinde de, Türkiye ’nin küresel e-ticaret arenadaki temsilcisi olmaktan ve en büyük yerli e-ticaret firmayı olarak ülke ekonomisine katkı sunmaya devam etmekten mutluluk ve gurur dinliyoruz.” dedi. 

 

Kaynak: adamnedio.com