vivo katlanabilir amiral gemisi ailesini hafif, şık ve güçlü X Fold2 ve X Flip modelleri ile genişletiyor

PAYLAŞ
vivo katlanabilir amiral gemisi ailesini hafif, şık ve güçlü X Fold2 ve X Flip modelleri ile genişletiyor
  • 0
  • 0
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -

vivo, amiral gemisi yeni nesil büyük direnebilir uslu telefonu vivo X Fold2 ve ilk ufak direnebilir modeli vivo X Flip ’i Çin ’de kullanıcıların alkışına sundu. Kullanıcılara eşsiz amiral gemisi uslu telefon tecrübeyi sunan vivo X Fold2 ve vivo X Flip; çok istikametli özellikleri, zarif ve şık tasarımları ile direnebilir telefonlar alanında çıtayı yükseltiyor.  vivo X Fold2 hafif bir tasarımda daha da iyileştirilmiş performans ve ZEISS ile ortak mühendislikle kuvvetlendirilmiş birinci sınıf bir resimcilik tecrübeyi; vivo X Flip de parmak ucu hakimiyetli katlama tasarımı ile güçlü amiral gemisi telefon performansı sunuyor.

 

vivo X Fold2: Çok güzergahlılık ile ince ve şık tasarımın müthiş harmanı

 

vivo, direnebilir uslu telefonlarının geliştirilmesinde birinci nesil X Fold ’dan bu yana amiral gemisi performansına ve optimum kullanıcı tecrübesine öncelik veriyor. Yeni nesil vivo X Fold2 direnmeyen telefonlara rakip amiral gemisi teknik özelliklerin yanı gizeme, kullanıcılara yenilikçi bir tecrübe için geniş bir ekranın avantajını da sunuyor. 2K+ çözünürlüğe ve 1.800 nit maksimum parlaklığa sahip 8.03 inç E6 ana ekranı, vivo X Fold2 ’yi direnebilir uslu telefonlar arasında lider modellerden biri haline getiriyor. Aygıtın hem ana hem de kapak ekranları 120 Hz tazeleme süratini destekliyor.

 

vivo X Fold2 ’nin üstün performansı; geliştirilmiş SPU, LPDDR5X ve UFS 4.0 ile Snapdragon® 8 Gen 2 tarafından destekleniyor. 3D Ultrasonik Çift Ekranlı Parmak İzi Tarama ve kablosuz kayıpsız Hi-Fi gibi öbür müthiş özelliklerle gelen vivo X Fold2, 50 W kablosuz FlashCharge yardımına sahip 4800 mAh tipik bataryayı ve 120 W çift hücreli FlashCharge süratli şarjı ile kullanıcıları düşük batarya kaygısından kurtarıyor.

 

Bir evvelki X Fold modelinden takribî 33 gram daha hafif ve 2 mm daha ince tasarıma sahip olan vivo X Fold2 ’de, sağlamlık ve yorulma mukavemetini artırmak için kullanılan ince ve dayanıklı menteşe telefonun ömrünü evvelki modele oranla %33 artırıyor. X Fold2 ’nin menteşesi 400.000 katlamadan sonra dahi sergilediği kalıcı performans ile TÜV Rheinland sertifikası aldı.

 

Aygıt, 50 MP VCS Reel Renkli Ana Kamera ve ZEISS Sinematik Video Modu ile profesyonel bir resimcilik tecrübeyi sunuyor. ZEISS Free-Stop Hür Durdurmalı Çekim Tecrübeyi ile Görüntüleme özelliği sayesinde kullanıcılar bir tripoda gereksinim dinlemeden dolaşma modunda tek bir değişle yıldızlı geceler gibi sansasyonel sahneleri dahi kolaylıkla tutabiliyor. 

 

vivo, büyük bir ekrana sahip olan vivo X Fold2 ’nin yazılım tasarımını muhtelif çalışma senaryolarına uyacak biçimde özelleştirerek çoklu vazifeleri çok daha kolay hale getirdi. Aygıtın dolaşma özellikleri, değişik katlama biçimlerinde devamlı pencere geçişine imkân tanıyor ve dolaşarak video izlemeyi ve aramayı destekliyor.

 

Kırmızı, mavi ve siyah renk alternatifleri ile sunulan vivo X Fold2, kamera kenarlarında vegan ten, sırça ve banal üçgen çukur desenlerini birleştirerek selefinin tasarım dilini takip ediyor. Telefonun zarif ve şık tasarımı, ananesel Çin kültürünü çağdaş teknoloji estetiğiyle harmanlıyor.

 

vivo X Flip: Stil ve Güçlü Performansın Sentezi

 

vivo ’nun direnebilir telefon yelpazesine yeni ilave edilen kompakt modeli vivo X Flip; modaya uygun, zarif ve taşınabilir tasarımıyla öne çıkıyor. Aygıt, sadeleştirilmiş bir görsel efekt için Dual-Tone Step Design ismiyle iki kamerayı entegre bir tasarımda bir araya getiriyor. Geniş bir kapak ekranına sahip olan telefonun her iki kapağındaki mikro kavis kullanıcıya rahat bir his veriyor. Havacılık sınıfı alüminyum alaşımdan yapılmış çerçevesi ile vivo X Flip daha hafif ve daha istikrarlı bir yapıya sahip. Yalnızca 3,15 mm kalınlığındaki çıkıntısı ve emin yapısı ile ultra dayanıklı hafif menteşe, aygıtın zarif ve şık tasarıma sahip olmasını sağlıyor. Dayanıp kapatıldığında takribî bir pudra paketi ebadında olan vivo X Flip, açıldığında 7,75 mm kalınlığı ile ele kolaylıkla sığıyor.

 

Aygıt, Rombik Mor, Altın Sarısı ve Elmas Siyahı olmak üzere üç sansasyonel renk alternatifi ile satışa sunuluyor. Banal kapitone astar ve vegan teni hafif Fransız romantizmi uyandırırken, eşsiz stereoskopik ten ve kapitone kıvrımların sentezi de telefona şıklık katıyor. Eskimeye ve lekeye dayanıklı nano kaplaması ve parmak ucu hakimiyetli katlama tasarımı sayesinde aygıtın yüzeyinde neredeyse hiç parmak izi kalmıyor.

 

Hür Durdurmalı Çekim Tecrübeyi ile ZEISS Görüntüleme özelliği ile kuvvetlendirilen vivo X Flip, yeni bir mobil resimcilik tecrübeyi ve gelişmiş görüntüleme performansı sunuyor. vivo X Flip ’in DV modu sayesinde kullanıcılar günlük senaryolarda dahi telefonu yatay olarak kullanarak şık vlog ’lar ve film eşi videolar sürükleyebiliyor. Hareketli süratlendirilmiş çekim özelliği de kullanıcıların trafik ve yıldızlı geceler gibi sahneleri tek bir değişle ve tripod kullanmadan sürüklemelerine imkân tanıyor. 50 MP VCS Reel Renkli Ana Kamera, OIS teknolojisi ve ZEISS Tarz Portre özelliği ile aygıtın sunduğu daha fazla ton ve yaratıcı çekim usulü ile, kullanıcılar son derece zaferli görüntüleme performansına sahip oluyor.

 

vivo X Flip üzerindeki Aura Light özellikli eşsiz makyaj aynası, suratları uslu bir biçimde belirleyerek ekranda asla yakın makyaj efektleri gösterebiliyor. Bu özellik, kullanıcıların resim sürüklerken değişik makyaj tarzlarını sınamalarını ve suratlarına makyaj efektleri uygulamalarını sağlıyor. Çok açılı dolaşma özelliği ile de kullanıcılar başka biri tarafından çekilmiş gibi görünen selfie ’ler sürükleyebiliyorlar. Elde HD çekim özelliği hem dikey hem de yatay resim sürüklemeyi takviyelerken, telefonun kapak ekranı da daha rahat bir çerçeveleme tecrübeyi sunuyor.

 

500.000 katlamaya dayanıklılığını TÜV Rheinland sertifikası ile belgeleyen vivo X Flip ’in ekranı yükseltilmiş su damlası menteşe yapısı ve UTG teknolojisi sayesinde zorlu katlama testlerine bozulmadan sabretti. vivo X Flip sektör lideri 4,5V yüksek enerji yoğunluklu batarya teknolojisi, 4400 mAh tipik bataryayı ve 44W FlashCharge yardımı ile kullanıcılara batarya ömründen ödün vermeden eşsiz ve kaygısız bir direnebilir telefon tecrübeyi sunuyor.

 

Güçlü Snapdragon® 8+ Gen 1 mobil platformu üzerinde çalışan vivo X Flip, yeni bir göz koruma ekranına da sahip. Telefonun 120 Hz tazeleme sürati, LTPO uyarlanabilir yenileme ve 1920 Hz ’de yüksek frekanslı PWM karartma ile müthiş performans sunan ekranı kullanıcıların gözlerini gözetmeye ve göz bitkinliğini eksiltmeye de dayanakçı oluyor.

 

vivo Mahsulden Mesul Başkan Yardımcısı Huang Tao, “vivo olarak kendimizi fantastik performanstan, batarya ömründen ve öbür temel özelliklerden ödün vermeden en iyi kullanıcı tecrübesini sunan birinci sınıf direnebilir telefonlar yaratmaya adadık. Teknoloji ile tasarımı dengelemek, direnebilir telefonlar için her zaman bir zorluk. Ancak vivo ’nun tasarım ve yenilikçiliğe olan bağlılığı sayesinde tüm temennileri aşan mahsuller sunuyoruz” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı