vivo Kurucusu, İdare Heyeti Başkanı ve CEO'su Shen Wei: “vivo'nun altın çağı gelecekte”

PAYLAŞ
vivo Kurucusu, İdare Heyeti Başkanı ve CEO'su Shen Wei: “vivo'nun altın çağı gelecekte”
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Dünyanın en çok satan ilk 5 uslu telefon markasından biri olan vivo ’nun kurucusu Shen Wei, deniz fazla pazarlara rakiplerinden daha sonra açılmış olmasına karşın süratli bir sihrime hakikatleştiren markanın 2022 senesinde atılım yarıyılını bitirdiğini, altın çağının yeni başladığını söyledi. vivo ’nun sürekli, uzun vadeli organizasyon olma temel hedefine dikkat toplayan Wei; maliyet savaşlarından sakınarak, inovasyonla yarattıkları değeri iş ortakları ile paylaşarak vivo ’yu daha uzun ömürlü ve sıhhatli bir yapıya kavuşturacaklarını vurguladı.

 

vivo Kurucusu, İdare Heyeti Başkanı ve CEO ’su Shen Wei, ehemmiyetli eşikleri aştıkları 2022 senesinin vivo için çok ehemmiyetli bir atılım seneyi olduğunu ifade etti. Tüm galibiyetlerine ve gelişmelerine karşın vivo ’nun erişmesi gereken bir hayli hedef olduğunun altını çizen Wei, “Temel tutkuya sadık kalarak uzun vadeli tasarılarımızı takip edeceğiz, yenilikçi ruhumuzu besleyerek, bereketliliğimizi sürdürerek ve maliyetlerimizi düşürerek vivo için zaferli sürdürülebilir bir iş modeli oluşturacağız” dedi. 

 

Shen Wei vivo ’nun uzun vadeli hedefini “vivo ’nun 28 senelik geçmişine baktığımızda, zorluklar ve krizlerle karşılaştığımız yarıyılların bu krizleri fırsata çevirdiğimiz en faydalı yarıyıllar olduğunu görüyoruz. Karşılaştığımız her zorluk vivo ’nun farkındalığını yükselten, maharetlerini pekiştiren ve daha uzağı görüp daha uzun bir yol gitmesine imkân tanıyan teşvik edici bir etken oldu. Önümüzdeki on senede uslu telefon sektörünü zorlu yarıyıllar bekliyor. Ancak vivo olarak öngördüğümüz eforlukların aynı zamanda sınırsız bir fırsat alanı yarattığının da farkındayız. Merkezimize kullanıcıları alarak, BenFen felsefesi güzergahında yapmamız gerekenleri doğru usullerle ve doğru biçimde yaparak, karşılıklı kazan-kazan kavrayışını sürdürerek, hedef odaklı yaklaşımımızla tüm zorluklara göğüs gererek uzun soluklu büyük bir işletme olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. vivo ’nun altın çağının geçmişte değil, gelecekte ve önümüzdeki bu yolculukta atacağımız her adımda olduğuna vicdandan inanıyoruz” laflarıyla anlattı.

“2022 senesinde vivo evrensel marka olma yolculuğunda ehemmiyetli km taşlarını aştı”

Shen Wei vivo ekosistemi ile reelleştirdiği buluşmada 2022 senesinde karşılaştıkları bir hayli zorluğa karşın yüksek ekipmanlı modellerinin kayda değer galibiyetler kazandığını, böylece vivo ’nun zaferli bir evrensel marka yaratma ideali yolculuğunda ehemmiyetli km taşlarını aştıklarını söyledi. “2022 senesinde vivo Merkez Araştırma Enstitüsü bünyesinde kullanıcı inovasyon laboratuvarı, XR laboratuvarı, yonga laboratuvarı ve deniz fazla pazarlardaki iş birliği merkezi gibi kuruluşları yaşama geçirdik. Temel teknolojiye yaptığımız birkaç senelik stratejik yatırımın ardından vivo; tasarım, görüntüleme, sistem ve performanstan oluşan dört uzun yolda kalitesel farklılıklar başlattı. Temel teknolojinin iyileştirilmesi, vivo ’ya büyük bir ivme kazandırdı. vivo X80, X90 ve X Fold serilerinin yanı gizeme S16 acelesi ve iQOO dijital serileri de geniş kitlelere erişmemizi sağladı. Kullanıcı nasihat skorları Net Promoter Score yeni doruklara erişirken pazar neticelerimiz de her geçen gün daha iyi bir noktaya geliyor” diye konuştu. 

“Maliyet savaşlarından sakınmalıyız” 

vivo ’nun stratejik fırsatının markanın üst segment modellerdeki atılımında uyuduğuna dikkat toplayan Shen Wei, “Kullanıcıların temel lüzumlarına ve kasvet yaşadıkları noktalara ve hem teçhizat hem de yazılım tarafında harika mahsuller yaratmaya odaklanmalı, ehemmiyetli teknolojilerde çığır açmalı, trendlere liderlik etmeli, kullanıcılar için sürprizler yaratmaya ve vivo ’nun sürdürülebilir bir marka olarak büyümesine hizmet etmeliyiz” dedi. 

Hatasız mahsullerin ve yüksek nitelikli servisin rekabette fark yaratmanın anahtarı olduğunu belirten vivo CEO ’su, satış sayılarının cezbedici sihrine kapılmamaları ve maliyet savaşlarından sakınmak için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini vurguladı. Wei “vivo ’nun temel misyonu; kullanıcılarını, çalışanlarını, ortaklarını ve hissedarlarını mutlu etmektir. Maliyetleri düşürmek için; niteliği düşürmek, tehlikeleri başkalarına aktarmak ve hissedarların çıkarlarını eskitmek gibi kısa vadeli ve sıhhatsiz usullere asla müracaat etmemeliyiz. Lider teknoloji markası yaklaşımıyla yüksek teknoloji geliştirmenin ve inovasyona devam etkenin önünde bir darboğaz olan düşük kâr marjı tuzağından kurtulmalıyız. İnovasyonun manivela tesiriyle değer yaratmaya ve yarattığımız bu değeri iş ortaklarımız ile paylaşarak vivo ’yu daha uzun ömürlü ve sıhhatli bir yapıya kavuşturmalıyız” diye konuştu. vivo ’nun temel hedefinin sürekli, uzun vadeli ve sıhhatli bir organizasyon olmak olduğunu kaydolan Wei, rekabetten büyük hisse almak için asla kısa vadeli çıkarları hedeflemeyeceklerinin de altını çizdi. 

 

Kaynak: adamnedio.com