Vodafone'lular Bayramda Doyasıya Haberleşti

PAYLAŞ
Vodafone'lular Bayramda Doyasıya Haberleşti
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Vodafone, Ramazan Bayramı ’nda alıcılarına bir defa daha hürce ve doyasıya bağlantı kurmanın keyfini yaşattı. Vodafone ’lular, 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 104 milyon SMS attı ve takribî 47,5 milyon GB mobil internet kullandı.

Türkiye ’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, bu sene de Ramazan Bayramı ’nda alıcılarının yaşamını basitleştirmeye devam etti. Türkiye genelinde 24,6 milyon mobil azası bulunan Vodafone ’un Ramazan Bayramı zamanınca asıllaşan GSM trafiğine ait açıkladığı bilgilere göre, Vodafone ’lular arife günü ve bayramı içeren toplam 4 günde 1 milyar dakika konuştu, 104 milyon SMS attı ve takribî 47,5 milyon GB mobil internet kullandı.

Vodafone Türkiye İcra Heyeti Başkan Yardımcısı Meltem Ebediler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, yaptığımız her işin kalbine alıcılarımızı koymaya devam ediyoruz. Bu kavrayışla, her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı ’nda da alıcılarımızın aralıksız bağlantı gereksinimini karşıladık. Dijital teknolojiler sayesinde mesafeleri ortadan kaldırarak alıcılarımızın bayram neşesini beğendikleriyle paylaşmasına dayanakçı olduk. Alıcılarımız bayram zamanınca 1 milyar dakika, 104 milyon SMS ve takribî 47,5 milyon GB mobil internet kullanarak beğendikleriyle hasret giderdi. Bu vesileyle, herkesin geçmiş bayramını kutluyoruz.”

İnternet kullanımı geçen seneye göre %19 arkasıydı

Ramazan Bayramı ’nda hürce ve doyasıya bağlantı kurmanın keyfini yaşayan Vodafone ’luların mobil internet kullanımı geçen seneye göre %19 arkasıydı. Bayram tatilinde Vodafone alıcılarının sesli ve görüntülü görüşme rakamı 480 milyonu aştı. 

TOBi 2,6 milyonu aşkın sohbet reelleştirdi

Vodafone ’un Suni Zeka tabanlı şahsi dijital asistanı TOBi 4 günde toplam 1,6 milyon tekil kullanıcıyla 2,6 milyonu aşkın sohbet reelleştirdi. Öteki yandan, Vodafone Yanımda ’nın 7,8 milyon tekil kullanıcısı, bayram tatilinde uygulamaya takribî 36,2 milyon defa giriş yaptı.

En yoğun trafik İstanbul ve Ankara ’da yaşandı

Vodafone ’lular bayram süresince Türkiye ’nin dört bir yanında yaşayan beğendikleriyle bol bol konuştu, iletileşti ve bilgi alışverişinde bulundu. Buna göre, bayram zamanınca en çok konuşan 10 şehir sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Bursa, Antalya, Adana, Konya, Samsun ve Kocaeli olurken, en çok mobil internet kullanan şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Şanlıurfa, Antalya, Adana, Konya, Kocaeli ve Mersin biçiminde sıralandı.

Yurtdışındaki tanıdıklarıyla da bayramlaşmayı umursamama etmeyen Vodafone alıcılarının en çok aradığı ülkeler Afganistan ve Almanya olurken, en çok SMS sevk edilen ülkeler KKTC ve Almanya oldu.

Vodafone Red ’liler ise tarifelerindeki fiyatsız yurtdışı arama imtiyazı sayesinde bayramda toplam 77 bin dakika fiyatsız görüştü.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı