WIN EURASIA Ön Gösteriminde Geleceğin Teknolojileri İlk Kez Tanıtıldı

PAYLAŞ
WIN EURASIA Ön Gösteriminde Geleceğin Teknolojileri İlk Kez Tanıtıldı
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

WIN EURASIA 2023 Fuarı Ön Gösterimi kapsamında Mitsubishi Electric Türkiye, Leuze Türkiye, Festo Türkiye, HTC Türkiye ve Entek Otomasyon, basın buluşması fuaye alanında ürün ve çözümleri ile yer alırken,  “Mitsubishi Electric Türkiye; Üretken Suni Akıl Midjourney ve Robot Entegrasyonu” – “Festo Türkiye & HTC Türkiye iş birliğiyle Metaverse” mevzulu demo gösterimleri asıllaştırdı.

Mitsubishi Electric Türkiye;” Üretken Suni Akıl Melfa Assista İlk Kere Tanıtıldı”

Mitsubishi Electric Türkiye tarafından ilk kez WIN EURASIA 2023 Ön Gösterimi ’nde sergilenen kolaboratif robot “Melfa Assista”, suni akıl tarafından oluşturulan görselleri, bir ressam gibi çizerek özgün ve eşsiz fotoğraflar oluşturuyor. Otomasyonun geleceğinde çığır açan özellikleriyle uslu yapım kavrayışını bir üst basamağa taşıyan Melfa Assista, pek çok değişik sektörde kullanılarak yapımda elastiklik, sezgisellik, sürat ve faydalılık sağlıyor. Melfa Assista cobotlar, hem cerrahlarla hem de cerrahsız tehlikesiz bir biçimde çalışıyor. Cerrah yokken de endüstriyel robot kadar duyarlı faaliyette bulunuyor. Mitsubishi Electric, dijital fabrika konsepti “e-F@ctory” çatısı altındaki tüm yeni nesil otomasyon çözümlerini WIN EURASIA 2023 ’de sergileyecek.

Leuze Türkiye; “WIN EURASIA ’da Hep İlkleri Asıllaştırmaya devam ediyor”

Uzun zamandır WIN EURASIA ’nın katılımcısı olan Leuze Türkiye, “Türkiye ’de Bir İlk, Uslu Yapım Hattı! İnsansız Karanlık Fabrika Görücüye Çıktı” mottosu ile yürüttüğü projesini 2019 fuarında, tanıtarak yeni nesil fuarcılık kavrayışına doğrultu verdi. WIN EURASIA 2022 ’de de aynı kavrayışla “5G Canlı Yapım Hattı” mottosu ile canlı yapım hattı projesini yaşama geçiren şirket, Leuze‘nin uslu yapım teknolojisi ile geliştirdiği bulut, sensör ve robot teknolojilerini, Sanayi 4.0 çatısı altında birleştirdi. WIN EURASIA 2023 fuarındaki yerini alan Leuze Türkiye, dijital stant konsepti ile odak sanayilerde emniyet güvenlik hizmetlerini anlatacak ve yeni ürün tanıtımlarını reelleştirecek. 

Entek Otomasyon; “Suni Akıl ve Otomasyon Birleşti”

Entek Otomasyon, KEYENCE ’in sanayideki ilk ‘Suni Akıl Takviyeli Otomasyon Ürünleri ’ başta olmak üzere; gelişmiş ve mesaj teknolojilere sahip birbirinden değişik ürün gruplarını ve markaları WIN EURASIA 2023 ’ ’te sunmak üzere hazırlanıyor. Şirket Ön Gösterim ’de medyaya ilk kere tanıttığı KEYENCE ile suni zihnin otomasyonun geleceğini ne biçimde değiştireceğini gözler önüne serdi.

HTC Türkiye; “Mona Lisa Beyond the Glass ile başka bir cihana yolculuk”

HTC Vive Türkiye, Win EURASIA Fuarı ’nda sergilemek üzere Metaverse cihanından küçük bir kesit hazırladı. HTC Vive ve Festo TR standlarında, VR teknolojisini değişik ebatlarıyla dünyayı asla muhtemel olmadığını düşündüğünüz biçimlerde tecrübeleme fırsatı sunulacak. Festo TR standında Virtual Industry uygulaması ile Metaverse üzerinde VR teknolojisi ile uslu yapım ve teknik eğitimin imkânlarını yansıtan bir demo sergilenecek. Mona Lisa Beyond The Glass içeriği ile Paris ’e gitmeden Louvre müzesi sanki oradaymış gibi dolaşılabilecek.  2020 senesinde en iyi VR aksiyon oyunu mükâfatını alan HalfLife Alyx içeriğiyle, değişik bir cihana yolculuk yapılabilecek. Kısacası, geleceğin teknolojisi soluk kesen grafikler ve hakikate yakın seslere sahip birinci sınıf sanal gerçeklik makineleriyle ilk elden tecrübelenebilecek.   

Festo Türkiye; “Geleceğin Fabrikasını WIN EURASIA 5G Arena ’da inşa ediyoruz”

Festo bu sene geleceğin fabrikasını WIN EURASIA 5G Arena ’da inşa edecek. Şirket, WIN EURASIA 5G ARENA ’da partnerleriyle  beraber oluşturduğu demo ile imalat sanayinin lüzumu olan dijital ürünlerini, çözümlerini ve uygulamalarını  tanıtacak. Şirket standında sürdürülebilir ve kestirimci ön bakım tabanlı çözümler teması işlenecek. Standta sunulan demo tecrübeyi üzerinden, şahsileştirilmiş ürünlerin yapım prosesleri, siparişten sevkiyata kadar takip edilebilecek. Sanal gerçeklikle desteklenmekte olan çözümler, ziyaretçilerle buluşturulacak. 

WIN EURASIA ’da sanayi gelecekle buluşuyor

Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş tarafından tertip edilen WIN EURASIA – World of Industry Fuarı, imalat sanayi için sağladığı ticari iş birliği fırsatlarının yanında sektörün geleceğinin teknolojilerini görüşebildiği, tecrübeleyebildiği ehemmiyetli bir ortak buluşma platformu olma misyonunu da üstleniyor. Fuarda bu sene de uzman keynote konuşmacıların sektöre dair en yeni teknolojileri ve en aktüel mevzuları gündeme taşıyacakları beynelmilel kaliteli Robotik Konferansı gibi, konferanslar, oturumlar ve seminerler yer alıyor. Ayrıca, Sanayi 4.0 Pavilyonu, Dijital Fabrikalar Özel Alanı, 5G Arena, 5G&Sanayi Forum Alanı gibi özel tema konsepti ile yerinde pazar araştırması, sektörel yenilikleri keşfetme, geleceğin parçası olma imkânları, katılımcı ve ziyaretçilere WIN EURASIA ’nın sunduğu imtiyazlar arasında yer alıyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı