Yapay zeka destekli mobil oyun üreticisi NoExit Games yatırım turunda

PAYLAŞ
Yapay zeka destekli mobil oyun üreticisi NoExit Games yatırım turunda
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Dünyanın suni akılla zenginleştirilmiş ilk mobil reyin tecrübesini sunan NoExit Games fonbulucu platformunda yatıırm turuna çıktı. Uzun vadede Türkiye merkezli bir unicorn reyin firmayı haline gelmek üzere 7 milyon TL fon arayan teşebbüs, 15 Temmuz 2023 ’e kadar devam edecek olan yatırım turunda işletme hisselerinin %8 ’ini yatırımcılara talep edecek. fonbulucu Gelecek Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu ’nun 300 bin TL yatırım yapma kararı aldığı tur sonunda, Yıldız Tekno Yıldız Tekno Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Firmayı NoExit Games ’e 75 bin dolar fon aktaracak. 

Game Circle Kuluçka ve Süratlendirme Merkezi ’nin kurucularından Prof. Dr. Veysi İşler ’in ortaklığı ve mentorluğunda geçtiğimiz sene kurularak 1 sene içerisinde 23 adet reyin üreten NoExit Games, hisseye dayalı kitle fonlaması sahnesine çıktı. Hybrid-Casual kalitesinde oyunlara dünyada ilk kez üretici suni zekâ modellerini entegre ederek sektörde henüz misali bulunmayan bir aksiyon alan NoExit Games fonbulucu platformunda çıktığı yatırım turunda işletme hisselerinin %8 ’inin talebiyle fon arz ediyor. fonlamanın zaferle sonuçlanması halinde ilk safhada finans, hukuk ve insan kaynakları istikametinde kuvvetlenmeyi hedefleyen teşebbüs firmayı, Gelecek Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu ’ndan 300 bin TL, Yıldız Tekno Yıldız Tekno Teşebbüs Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Firmayı ’nden ise 75 bin dolar fon desteği alacak. Yatırım turunun başlama tarihi olan 16 Mayıs Salı günü saat 10.00 itibari ile 10 iş günü içerisinde Elektronik Fon Transferi veya kredi kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 aşırıdan hisse verilecek. Fonlama 15 Temmuz 2023 ’e kadar devam edecek.

“Yeni kazanç modelleri elde ederek yüksek bedellemelere erişeceğiz”

Yatırım turu hakkında konuşan NoExit Games Kurucu Ortağı Erol Şöhret Emel, “Sihrime potansiyeline sahip reyin geliştirici işletmelerden biri olduğumuzun farkındayız.  Kitle fonlamasına çıkmamızın en ehemmiyetli sebebi, yüksek reyin geliştirme maliyetlerini karşılayarak işletmemizi olabildiğince süratli bir biçimde geliştirmek ve galibiyetli suni zekâ entegre oyunumuzla işletme kıymetimizi artırmak. Bu sayede en büyük gider kalemlerimizden olan personel ve pazarlama maliyetlerini karşılayarak oyunlardan kazanç elde etme sürecini süratlendirmek istiyoruz. Hisseye dayalı kitle fonlamasından gelen yatırım sonrası galibiyetli gelişmeyle beraber yatırımcıların hisselerini faydalı bir biçimde değerlendirerek sonraki yatırımcılar nezdinde güven inşa edebilmeyi de arzu ediyoruz. Geliştireceğimiz yeni oyunlar için oluşturduğumuz ekosistemlerden yeni kazanç modelleri elde ederek yüksek bedellemelere erişeceğimize eminiz” dedi.

Süratle değişen mobil reyin dünyasını yeni nesil entegrasyonlarla geliştiriyor

NoExit Games, testler sonucunda elde edilen performansa göre ölçeklenerek milyonlara erişen, reklam kazanç modeliyle hasılat sağlayan, mobil oyunların alt cinsi olan Hyper-Casual cinsinde oyunlar geliştiriyor. Bu oyunlar; tek elle oynanan, öğrenmesi kolay ve genellikle tek mekanikten oluşan yüksek indirmelere erişen oyunlar. Hyper-Casual cinsinde çok değişik stil ve çeşitlerde oyunlar geliştiren NoExit Games, bu tecrübesini Hybrid-Casual oyunlarda da kullanmaya başlamış vaziyette. Hyper-casual, casual ve mid-core oyunların muhtelif özelliklerinin bir araya gelmesiyle doğan Hybrid-casual oyunlarda Hyper-Casual oyunlardan değişik olarak daha zengin görsel ve içeriklerle reyin içi satın alma öğeleri bulunuyor. NoExit Games, Hybrid-Casual kalitesinde oyunlara dünyada ilk kez üretici suni zekâ modellerini entegre ederek sektörde henüz misali olmayan bir cins geliştiriyor. Teşebbüsün bu tabandaki ilk oyunu Painter ’s Life ismiyle markette yer alıyor. Tasarlanan reyin fikirlerinden biri olan bu oyundaki emel; oyuncudan çok basit bir çizim alarak, o resmi suni zekâ sistemleriyle işleyip zenginleştirerek oyuncuya sanki ressam değişiyle değişen etkileyici görseller sunmak. NoExit Games, süratle değişen mobil reyin dünyasına, her geçen gün çok daha fazla büyüyen suni zekâ sistemlerini entegre ederek sektörde lider olmayı ve Türkiye ’den çıkmış yeni bir unicorn olmayı amaçlıyor. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı