Yazılım geliştiriciler 3 günlük Robot_Dreams Tech Talks maratonunda buluşacak

PAYLAŞ
Yazılım geliştiriciler 3 günlük Robot_Dreams Tech Talks maratonunda buluşacak
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kodlama ve yazılım mevzusunda ustalaşmak isteyenlere eğitimler veren bir Laba markası geleceğin mektebi robot_dreams tarafından tertip edilen 3 gün sürecek robot_dreams Tech Talks, 18 Temmuz ’da başlıyor. 3 gün süresince alanında uzman 3 farklı konuşmacının fiyatsız webinarlarının yer alacağı robot_dreams Tech Talks ’ta katılımcılar; suni zihin, dijital mutasyon ve Web3 teknolojisi gibi en son teknoloji trendlerini ele alacak, sektördeki en iyilerin konuşmalarını dinleyecek.

Suni zihin, dijital mutasyon ve Web3 teknolojisi gibi en son teknoloji trendlerinin ele alınacağı 3 gün sürecek robot_dreams Tech Talks, 18 Temmuz ’da başlıyor. Kodlama ve yazılım mevzusunda ustalaşmak isteyenlere eğitimler veren bir Laba markası geleceğin mektebi robot_dreams tarafından tertip edilen Tech Talks ’ta, Türk Telekom İnovasyon Geliştirme Uzmanı Ecehan Yıldırım, Academy Club Geliştirici ve Kurucusu Atıl Samancıoğlu ve Web3 Association Kurucusu Buğra Ayan konuşmacı olarak yer alacak. Yazılım geliştiriciler, alanında uzman konuşmacılardan tamamen fiyatsız webinarlar alarak en son teknoloji trendlerini yakından takip edecek.

 

Alanında Uzman Konuşmacılar robot_dreams Tech Talks ’ta

18 Temmuz ’da başlayacak 3 günlük robot_dreams Tech Talks ’ın ilk gününde Türk Telekom İnovasyon Geliştirme Uzmanı Ecehan Yıldırım, Suni Zihin Dijital Okuryazarlığı webinarını reelleştirecek. Suni zekânın konuşulduğu ilk günün ardından Academy Club Geliştirici ve Kurucusu Atıl Samancıoğlu ’nun konuşacağı Dijital Mutasyon ve Trendler webinarıyla yazılım ve siber güvenlik trendleri ele alınacak. Tech Talk ’un son gününde ise Web3 Association Kurucusu Buğra Ayan ’nın reelleştireceği Web3: Yeni İnternet Çağının Yükselişi ve Uygulamaları webinarıyla Web3 dünyasının kapıları aralanalacak. Birbirinden coşku verici mevzuları içeren TechTalks maratonunda katılımcılar, kendilerini geliştirme fırsatı bulabilecek.

 

Herkesin Teknolojiye Ulaşmada Denk Fırsatlara Sahip Olmasını İstiyoruz

 Bir zamandır tasarladıkları ve sonunda yaşama geçirdikleri bu projenin ilanını yapmaktan son derece mutlu olduklarını belirten robot_dreams Türkiye Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, “Dijitalleşme süratlendikçe ve teknoloji her geçen gün ilerlerken, bu mevzular üzerine bilgi sahibi olmak yalnızca iş dünyası için değil, günlük hayatımız için de büyük ehemmiyet taşıyor. Bu surattan, tüm bu alanlarda okuryazarlık seviyemizi artırmak ve bu mevzularda tartışmak için robot_dreams TechTalks maratonunu tamamen fiyatsız bir biçimde insanlarla buluşturmak istedik. robot_dreams olarak misyonumuz, herkesin teknolojiye ulaşabilmesi ve onu kavraması için denk fırsatlara sahip olmasını sağlamaktır. Bu maraton ise bunun ehemmiyetli bir parçası olacak. Teknolojik okuryazarlık ve dijital mutasyon mevzularındaki şuurumuzu artırarak, daha iyi bir gelecek için adım atıyoruz. Bu maraton, katılımcıların yalnızca bilgi edinmelerine eşlik etmeyecek, aynı zamanda sektördeki en iyilerden esin alabilecekleri bir fırsat sunacak.” ifadelerinde bulunuyor.

 

robot_dreams Tech Talks Takvimi

1. Gün: Suni Zihin Dijital Okuryazarlığı 

Tarih: 18 Temmuz 2023 Salı, Saat 19:00

Konuşmacı: Türk Telekom İnovasyon Geliştirme Uzmanı Ecehan Yıldırım

Suni Zihin Nedir? Suni Zihin Uygulamaları Nelerdir? ChatGPT Nedir? Neden Çok Popüler? GPT-3 / GPT-4 / Lamda Karşılaştırma Suni Zihin Hangi İşleri Yok Edebilir? Suni Zihin Programlarının İşlerde Kullanımı Suni Zihin Programları Avantaj / Dezavantajlar ChatGPT ile İçerik Yapımı Misalleri Değişik Suni Zihin Programları Karşılaştırma ve Misaller

 

2. Gün: Dijital Mutasyon ve Trendler

 Tarih: 19 Temmuz 2023 Çarşamba, Saat 19:00

Konuşmacı: Academy Club Geliştirici ve Kurucusu Atıl Samancıoğlu

Yazılım Trendleri Siber Güvenlik Trendleri  Suni Zihin Trendleri

 

3. Gün: Web3: Yeni İnternet Çağının Yükselişi ve Uygulamaları

Tarih: 20 Temmuz 2023 Perşembe, Saat 19:00

Konuşmacı: Web3 Association Kurucusu Buğra Ayan

 

Web3 ’nam Tanımı ve Kavramları Web3 Teknolojisinin Esasları: Blockchain, Dapps ve Smart Contracts Web3 ve Defi Decentralized Finance Web3 ve NFT ’ler Non-Fungible Tokens Web3 ’nam Geleceği ve Tesirleri Web3 ’nam Güvenlik ve Saklılık Sorunları

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı