Yemeksepeti'nin Asansör Kullanabilen Yemek Teslimat Robotu YEBO, Akmerkez'de

PAYLAŞ
Yemeksepeti'nin Asansör Kullanabilen Yemek Teslimat Robotu YEBO, Akmerkez'de
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Geleceğin teslimat modellerini bugünden yaşama geçiren Yemeksepeti ’nin özerk robotu YEBO, şimdi de Akmerkez ’de. Yazılım olarak geliştirilen 2.0 versiyonuyla YEBO, asansör kullanabiliyor ve ilave edilen yeni haznesiyle tek seferde daha çok ürün taşıyabiliyor.

Türkiye ’de süratli ticaretin lideri Yemeksepeti, daha evvel Caddebostan ’da ve sonrasında Akasya ’da iç mekan versiyonunu yaşama geçirdiği YEBO ’yu, Etiler ’in seçkin alışveriş merkezlerinden Akmerkez ’de hizmete sundu. Akmerkez ’deki uyuşmalı lokantalara verilen siparişleri teslim alan özerk robot YEBO, kapıdan saha çalışanına teslim etme vazifesini üstleniyor.  

Yeni yazılımıyla YEBO artık çok daha uslu

Saha Robotik işbirliğiyle yaşama geçirilen proje ile Yemeksepeti ’nin doğa arkadaşı ve yenilikçi teslimat robotu YEBO, 2.0 versiyonuyla kabiliyetleri daha da artırılmış şekilde alışveriş merkezlerindeki lokantalara hizmet veriyor. Akmerkez ’deki yemek katının bekleme alanında duran YEBO, Yemeksepeti üzerinden uyuşmalı lokantalarda sipariş oluştuğunda restoranın önüne giderek orada bekliyor. 

Robotta bulunan iki hazne sayesinde YEBO, tek seferde çok daha fazla kutu taşıyabiliyor. PIN kodunu giren lokanta misyonlusu siparişi YEBO ’ya yükledikten sonra YEBO, asansörü kullanarak Akmerkez ’in yemek katından giriş katına iniyor. Kapıda bekleyen Yemeksepeti saha üzüntüanı, ekranda restoranın ismini seçerek kendisine özel tanımlanmış PIN ’i giriyor ve hazneyi açarak siparişi teslim alıyor. Böylece AVM içine girip sipariş teslim almakla zaman kaybetmiyor. 

Özerk robot asansör kullanabiliyor

En son donanım ve yazılım teknolojileriyle donatılan YEBO, gelişmiş sensörleri sayesinde önüne bir cisim veya canlı çıktığında duruyor ve yolunu basitçe buluyor. Asansör kullanması gerektiğinde ise bulunduğu kat bilgisini, Saha Robotik ’in geliştirip asansör kabinine entegre ettiği elektronik karta yollayarak, asansöre çağrı sinyali iletiyor. Asansör kartı aracılığıyla asansörün hangi katta olduğunu, doluluk oranını ve kapısının açılma-kapanma anı gibi bilgileri okuyabiliyor. Asansörle devamlı haberleşerek bulunduğu kata geldiğinde biniyor ve gideceği kata gelince de inerek hedef konuma ilerliyor. 

 

Kaynak: adamnedio.com