Yeni Kaspersky VPN'e maksimum hız ve Wireguard protokolü eklendi

PAYLAŞ
Yeni Kaspersky VPN'e maksimum hız ve Wireguard protokolü eklendi
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Kaspersky, Kaspersky VPN ’in aktüellenmiş versiyonunu duyurdu. Yeni versiyon, daha gözetmeli ve transparan bir irtibat için Wireguard protokolünü de kapsıyor. İlave Edilen öteki özellikler arasında karanlık mod ve irtibatlar için seçilebilecek yeni konumlar yer alıyor. Bunun yanı gizeme Kaspersky ’nin VPN altyapı sağlayıcısı Pango, Aon Cyber Solutions tarafından yürütülen Uygulama Güvenliği Teftişinden de galibiyetle geçti.

Dünyadaki milli VPN sanal özel ağ pazarlarının büyüklüğü devamlı olarak çoğalış gösteriyor. 2022 senesinde küresel VPN pazarının büyüklüğü 44,6 milyar Amerika Birleşik Devletleri dolarına erişti. Yapılan muhtelif araştırmalara göre insanlar VPN ’i özellikle şahsi bilgilerini gözetmek, ulusa sarih Wi-Fi irtibatlarını güvenli bir biçimde kullanmak ve güvenliği artırmak gibi bir hayli emel için kullanıyor.

Kaspersky VPN ’in yeni versiyonuyla gelen en ehemmiyetli aktüellemelerden biri Wireguard protokolünün ilave edilmesi oldu. Bu sayede Kaspersky VPN artık Hydra ve Wireguard olmak üzere iki ayrı protokolü destekliyor: İlave Edilen yeni protokolün sarih kaynak kodlu olması mahsulün güvenilirliğini artırmaya müteveccih ehemmiyetli bir adımı simgeliyor. Bu protokol şu an için Windows aygıtlarda çalışıyor. Ancak senenin ilerleyen zamanlarında macOS, iOS ve Android gibi öteki platformlara da ilave edilmesi tasarıları var. Bu farklılık aynı zamanda kullanıcıların Wireguard ya da Hydra protokollerinden hangisini kullanacaklarını seçmelerine imkân sağlıyor.

Bunun yanı gizeme geçtiğimiz senenin sonunda Kaspersky ’nin VPN hizmet sağlayıcısı Pango, Aon Cyber Solution tarafından yapılan bir “güven teftişinden” geçirildi. Bu teftişin emeli, işletmenin Catapult Hydra kaynak kodunun ve Partner VPN platformunun saklılığına odaklanan bir güvenlik değerlendirmesi yapmak. Teftişin neticeleri, kullanıcı faaliyetlerinin güvenliğinin ve saklılığının doğrulandığını gösterdi.

Yeni protokole ek olarak, yeni VPN versiyonunda karanlık tema da kullanılabilir hale geldi. Günümüzde kullanıcıların mahsulü kendilerine göre uyarlamalarını sağlayacak arayüzler ortaya koymak, tasarımın ehemmiyetli bir parçasını oluşturuyor. Koyu temaya ek olarak, yeni versiyonda alıcıların bağlanabileceği yeni konumlar da ilave edildi. 2023 senesinde Kaspersky VPN Bangladeş Dakka, Lihtenştayn Vaduz, Rusya Novosibirsk ve Çin Şangay olmak üzere dört yeni konuma daha kavuştu.

Kaspersky VPN, en fazla göz önünde olan kategoriler arasında birinciliği elde etti

Son yapılan AV-TEST test neticelerine göre Kaspersky VPN, piyasadaki ehemmiyetli VPN sağlayıcılarını geride vazgeçerek piyasadaki en süratli çözüm oldu. Kaspersky VPN, en fazla göz önünde olan kategoriler arasında birinciliği elde etti ve hem yerel hem de denizaşırı testlerde fantastik indirme hünerleri ve torrent irtibat süratlerine imzalaydı. Ayrıca Kaspersky VPN, endüstriyel kategorideki testlerin tümünde sızıntı mukavemetine dair rakipsizliğini ispatladı.

Kaspersky Harcayıcı Mahsulleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Marina Titova, şunları söyledi: “Kaspersky VPN mahsulümüz, kullanıcıların tüm temel gereksinimlerini karşılayan, piyasadaki en iyi çözümlerden biridir. Burada yalnızca sunulan mevcut konumların rakamını değil, aynı zamanda AV-TEST neticeleriyle ispatlanan sürat performansını, sızıntı mukavemetini ve en ehemmiyetlisi de son Aon teftişiyle doğrulanan güvenilir ve transparan saklılık politikasına hedefliyoruz. Mahsulümüzü kullanıcıların muhtemel gereksinimlerine uygun olarak geliştiriyor, çözümlerimizde azami nitelik seviyesini sağlamaya odaklanıyoruz.” 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı