Yeni Nesil Dell OptiPlex, Masaüstü Deneyimini Yeniden Tasarlıyor

PAYLAŞ
Yeni Nesil Dell OptiPlex, Masaüstü Deneyimini Yeniden Tasarlıyor
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

İnovasyonda 30 ’uncu senesini kutlayan Dell OptiPlex masaüstü bilgisayarların satın alınması ve idarenmesi artık her zamankinden daha kolay

OptiPlex, 30 senenin ardından müessesesel masaüstü bilgisayarlarının emin adı olmaya devam ediyor. Masaüstü tecrübesini geliştirmeye ve kolaylaştırmaya odaklanan Dell Technologies, bu sene bu tecrübeyi dönüştürmek için alıcılarının geri bildirimlerini alarak ürünlerinin satın alınmasını ve idarenmesini her zamankinden daha kolay hâle getirdi. Dell Technologies ’in yeni OptiPlex serisi, karışıklığı eksiltirken yeni bir yerleşik performans sunuyor.

Intel® 13. nesil harekâtçılara sahip OptiPlex form etmenleri artık seri veya model numaralarına göre bölmüyor. Başka Bir Deyişle kullanıcılar, artık 3, 5 veya 7 serilerini görmeyecek; yalnızca tek bir OptiPlex modeliyle karşılaşacak. İki adımlı kolay bir süreçle kullanıcılar evvel doğru form etmenini, ardından da iş için doğru özellikleri seçebilecek. 

Tek BIOS ile kolay idare 

All-in-one aygıtlar için tek bir BIOS ve öbür kule tipi aygıtlar için tek bir BIOS sunarak yönetimi kolaylaştıran Dell Technologies, BT profesyonellerinin zamandan tasarruf etmelerini sağlıyor.  Dell, ana bilgisayar dışı BIOS doğrulaması ve BT profesyonellerinin gelecekteki potansiyel tehditleri tanımlamasına destekçi olmak için hücum göstergeleri sayesinde üst düzey bir güvenlik de sunuyor. SafeID, gelişmiş kimlik doğrulama bilgilerini özel bir güvenlik yongasında tehlikesiz bir biçimde depolayarak ve işleyerek kimlik doğrulama tamlığı sağlıyor. Aynı zamanda temel bileşenlerin sipariş edildiği ve üretildiği biçimiyle sevk edilmesini sağlayarak tehlikesiz bir tedarik zinciri oluşturan tehlikesiz bileşen doğrulamasıyla, alıcıların sipariş verdikleri andan itibaren gönül rahatlığı içinde olmasına olanak veriyor. 

Etrafa tesiri eksilten inovasyon

OptiPlex, uzun vakit yardımlı olacak biçimde üretilmiş, niteliği test edilmiş, sürdürülebilir bileşenlerle planlanmış emin ürün tecrübelerine yatırım yapmaya devam ediyor. Bu sene Dell Technologies, OptiPlex masaüstü bilgisayarları yüzde 59,6 ’ya varan oranda geri dönüştürülmüş plastiklerden üretti. Ayrıca, muhakkak Dell OptiPlex masaüstü bilgisayarların kasası en az yüzde 10 geri dönüştürülmüş çelikten üretildi. Bu sayede firma, sadece profesyonel yaşamı iyileştirmekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılarının ayak izini de eksiltiyor. Yeni planlanan 24” All-in-One; çağdaş, zarif bir tasarımda sınıfının en iyisi performans, ses ve görüntüsünü sunuyor. Intel® Core™ i9 harekâtçı, 64GB DDR5 hafıza ve Express Sign-in ve saklılık özellikli geri çekilebilir FHD veya 5MP IR kameraya sahip. Bu yeni teknoloji, kullanıcıların her zamankinden daha tehlikesiz bir biçimde etkileşim içinde olmalarını, en iyi biçimde görüntü ve ses vermelerini sağlıyor. Yeni elverişli stant alternatifleri ve düşük mavi ışık sertifikalı dokunmatik ve dokunmatik olmayan oturumlarsa gün boyu kullanım rahatlığı sağlıyor.

Tek kabloyla bereketli çalışma alanı

Yeni OptiPlex Micro, ultra kompakt bir ebatta maksimum üretkenlik sunuyor. Intel® Core™ i9 harekâtçı ve 64GB DDR5 hafızaya sahip. Bu seneki en ehemmiyetli yeniliklerinden bir değişiğiyse OptiPlex Micro 35W yapılandırmasında tek kablolu Type-C efor dağıtım çözümü. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Type-C kablosunu USB-C iletişimine sahip Dell monitöründen Micro makinelerine 35W bağlayarak tek bir kabloyla anında efor, görüntü ve bilgi elde edebiliyor.

Dell Technologies, Micro ’dan daha geniş performans alternatiflerine veya iletişim noktalarına gereksinim dinleyen, ancak yeniden de alan odaklı bir tasarım isteyenler içinse Ufak Form Etmenini, Intel® Core™ i9 ’a kadar operasyoncular ve 128 GB DDR5 hafızayla yenilemiş gidişatta. Son olarak en üst düzeyde performans ve genişletme alternatiflerine gereksinim dinleyenler için de yüksek teknoloji NVIDIA® grafik kartlarını çalıştıran i9 125W ’a kadar harekâtçılara ve 128 GB ’a kadar DDR5 hafızaya sahip yeni OptiPlex Tower planlandı. 

Yeni portföy eforunu Intel vPro® becerilerinden alıyor

Dell Technologies, Intel vPro® platformunun hünerlerini yeni portföyünde kullanıyor. Intel vPro® Essentials ve Intel vPro® Enterprise, yeni idare becerileri ve teçhizatla geliştirilmiş güvenliğin yanı gizeme daha düşük enerji tüketimi için yeni bekleme modu sunuyor. Yeni seri ayrıca suni zeka dayanaklı şahsileştirilmiş üretkenlik için Dell Optimizer ile daha uslu hâle geliyor. Yeni OptiPlex ailesi, sınıfının en iyisi tecrübelerle entegre ürün çözümleri olarak planlanan ve test edilen, dünya çapında bir numaralı ekranlar ve iş için en iyi aksesuarların yanı gizeme özel ayak ve stantlar da dâhil olmak üzere daha üstün hibrit çalışma tecrübeyi sunuyor.

Dell ’in yeni ürünlerinden kimileri, optimum konferans tecrübeleri için yeni Dell klavye ve mouse ile eşleşerek, meselesiz çift ekran montajı için Dell ekranlarına geçimli olacak biçimde planlanmış all-in-one stant alternatiflerine de sahip. Daha fazla üretkenlik ve güvenlik için Windows Hello işlevlerini bütün olarak aktifleştiren Dell konferans ekranları ve Dell kameralarsa hâlihazırda sunuluyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı