Zyxel, hibrit çalışan ufak ve orta ölçekli şirketler için yeni uç nokta güvenlik çözümü Astra'yı sundu

PAYLAŞ
Zyxel, hibrit çalışan ufak ve orta ölçekli şirketler için yeni uç nokta güvenlik çözümü Astra'yı sundu
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Zyxel ’in yeni güvenlik çözümü Astra, tüm uç noktaları tek bir portal üzerinden izleme ve koruma özellikleri ile hibrit çalışan ufak ve orta ölçekli şirketlerin güvenlik lüzumlarına çözüm olacak.

Güvenlik ve bulut takviyeli ev ve iş çözümleri lideri Zyxel Networks, hibrit çalışmanın yükselişi ile ufak ve orta ölçekli firmalarda ortaya çıkan güvenlik lüzumlarına karşılık yeni bulut tabanlı uç nokta güvenlik hizmeti Astra ’yı pazara sundu. Günümüzde giderek daha fazla insanın uzaktan çalışmayı seçim etmesiyle, müesseselerin bulut tabanlı sistemlere geçişi süratlenmiş gidişatta. Gartner ’ın yakın tarihli bir araştırması, müesseselerin %85 ’inden aşırısının 2025 senesine kadar bulut teknolojilerini özümsemiş olacağını ortaya koyuyor.

Son yarıyılda uzaktan ve elastik çalışma uygulamalarındaki yükseliş, çalışanların iş yeri ağlarına istedikleri yerden bağlanmasına ve çalışmasına olanak sağlıyor. Bu vaziyet, şirketlerin artık şube bürolara ve bulut tabanlı uygulamalara ulaşım gerektiren birden çok aygıtla daha fazla uzaktan çalışanlarını desteklemesi gerektiği anlamına geliyor.

Bu merkezi olmayan ağ sistemleri çağdaş iş eforunda gereksinim dinlenen elastikliği sağlayabilirken, ne yazık ki ki siber güvenlik tehlikelerini artırıyor. Zyxel ’in bu meseleye çözüm olarak geliştirdiği Astra, kullanıcılara nereden çalıştıklarından bağımsız olarak ilk güvenlik gözetmesini sağlayan ve birden fazla uç noktaya kurulabilen bulut tabanlı bir güvenlik hizmeti sunuyor.

Çalışanlar büro hudutlarının dışında bile güvende

Zyxel ’in yeni çözümü Astra, Dark Web Monitor, IP/URL Haysiyeti ve Web Filtreleme marifetleri dahil olmak üzere güvenlikle alakalı tüm hakimiyeti alakalı firma idareyicisine sağlayarak, çalışanların aygıtlarının büro dışındayken dahi izlemesini ve güvenliklerinin sağlanmasını olası kılıyor. Bulut tabanlı Astra ’nın tehdit istihbaratı bilgi tabanı otomatik olarak aktüelleniyor ve reel zamanlı olarak uç noktalara sevk ediliyor. Bu sayede her zaman aktüel kalan Astra için kullanıcıların manuel olarak aktüellemeleri indirmelerine ve çalıştırmalarına gerek kalmıyor. 

Güvenliği sağlamak şimdi daha kolay

Astra, ağ idareyicilerinin, bu sene içinde piyasaya sürülecek masaüstü versiyonuyla tertemiz bir mobil uygulama aracılığıyla uzak makinelerdeki güvenlik ayarlarını kolayca izlemesine ve hakimiyet etmesine imkân tanıyor. Bu birleşik platform, lüzumu olan takımlara anında görünürlük ve ulaşılabilirlik sağlayan ihtarları, raporları ve hadise tahlillerini bir araya getiriyor. Astra uygulaması, makine performansından ödün vermeden kullanıcıları kimlik avına ve istismar hücumlarına karşı gözetmek için mobil makinelere de kurulabiliyor.

Zyxel Gateway SBU Kıdemli Başkan Yardımcısı Bay Ken Tsai, “Günümüz elastik çalışma şartlarını sağlamak için sunulan hibrit uygulamalar çalışanlar için son derece ehemmiyetli, ancak bu vaziyet sebebiyle ortaya çıkabilecek siber tehlikeleri de göz arkasını etmemek gerek. Özellikle ufak ve orta ölçekli şirketler, rakamı giderek artan uç noktalar için güvenlik sağlayan ve firmaları genişleyen tehdit etrafına karşı gözeten, bir hayli özelliği bir araya getiren ve teknolojik alt yapısı güçlü bir güvenlik çözümüne gereksinim dinliyor. Zyxel ’in muhtelif güvenlik duvarları ve bulut güvenlik hizmetlerini bir araya getiren Astra, ufak ve orta ölçekli şirketlere iş süreçlerini güvence altına almak için birleşik ve meblağlı bir yaklaşım sunuyor” dedi.

Astra uygulaması şu anda, iOS ve Android uygulama marketlerde lisanslı bir hizmet olarak yer alıyor. Ayrıca Zyxel, bu senenin sonlarında Astra ’nın bir masaüstü versiyonunu piyasaya sürmeyi tasarlıyor. Her lisanslı kullanıcı, Astra ’yı en fazla iki uç noktaya kurabiliyor. Şirketler, 999 çalışana kadar lisans satın alabiliyor ve hepsini tek bir Astra portalından idareyebiliyor.

 

Kaynak: adamnedio.com