Ağrı Ulusal Eğitim Müdürü Kökrek, aday hocalarla toplandı

PAYLAŞ
Ağrı Ulusal Eğitim Müdürü Kökrek, aday hocalarla toplandı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Şehir Ulusal Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda tertip edilen buluşmaya Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Ulusal Eğitim Şube Müdürü Selahattin Bilgiç ve aday hocalar katıldı. Burada bir konuşma yapan Kökrek, “Çocuklarımızın; süratle değişen dünyaya ayak uydurabilecek, bilgi ve ekipmana sahip olmaları, dinç ve sarih fikirli aynı zamanda ahlaki ve kültürel doğrultudan gelişmiş, okuyan, düşünen ve bildiklerini ülkesi, halkı ve kendisi faydasına rahatça uygulayabilen fertler olarak yetiştirilmesi, ülkemizin ve ulusumuzun aydınlık geleceği için hayati derecede ehemmiyetlidir.

Asla unutulmaması gereken çok ehemmiyetli bir husus da her bir talebemizin kendi çocuğumuz olduğu aslı ve şuuru ile hareket etmemiz lüzumluluğudur. Şayet bir talebemizin en bedelli zamanını boşa geçirerek ona vermemiz gereken bedeli vermez olursak, bir gün kendi çocuklarımızın da aynı negatifliklerle karşılaşacağını ve bunun değerini kendi çocuklarımızda ödeyeceğimizi usumuzdan çıkarmamamız gerekir. Asıl anlamda eğitimci olmak; kendine ve cemiyete verimli insanlar yetiştirmek yolunda, tam olumsuz faktörlere karşın, zevkle ve sevgiyle çalışabilme mahareti ile olasıdır.

Böylesine ehemmiyetli bir misyonu üstlenen topluluk olarak biz hocalar; cemiyetteki tedirginlikler, problemler ve hadiselere karşı kendimizi gözetmek için duvarlarımızı yükseltmek yerine, bulunduğumuz etrafı yaşanabilir bir konuma getirmenin gayreti içerisinde bulunmalıyız. Benim kapım sizlere her zaman sarih olacaktır. Ekip ruhu ile sizlerin deneyim ve coşkunuzla beraber, bir hayli galibiyete imza atacağız” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ