Çeşme ve Alaçatı'da Kurtuluş Coşkusu Candan Erçetin ve Tan Taşçı ile zirveye çıktı

PAYLAŞ
Çeşme ve Alaçatı'da Kurtuluş Coşkusu Candan Erçetin ve Tan Taşçı ile zirveye çıktı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Çeşme Belediyesi tarafından 15 Eylül Alaçatı ve 16 Eylül Çeşme ’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. seneyi büyük bir heyecanla kutladı. Türk pop müziğinin hoşlanılan adlarından Candan Erçetin ve Tan Taşçı ’nın sahne aldığı aktifliklere yüzbinler katıldı.

Çeşme ve Alaçatı ’nın şanlı galibiyetinin 101. seneyi Çeşme Belediyesi tarafından “Eylül ’de Çeşme Başka Hoş” sloganı ile bir dizi aktiflikle kutlandı. Bu faallikler kapsamında 15 Eylül Cuma günü Alaçatı Amfi Tiyatro ’da Türk pop müziğinin ünlü adlarından Candan Erçetin, 16 Eylül Cumartesi günü ise Çeşme Amfi Tiyatro ’da Tan Taşçı sahne aldı. Konserleri izlemek için konserden saatlerce evvel sıraya giren ve Amfi Tiyatroları tamamen dolduran yüzbinler, konser boyunca hoşlanılan sanatçıların şarkılarına eşlik ederken, cep telefonlarının ışıkları ile görsel şölen oluşturdu.

 

CANDAN ERÇETİN “GENÇLİK MARŞI ’NI” SESLENDİRDİ

Alaçatı ’daki kutlama aktiflikleri, Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet Binası ’nda verilen kokteyl ile başladı. Merasim ve kokteylin ardından Kurtuluş gününün akşamında ise Alaçatı Amfi Tiyatro ’da ‘Sevdan Olmasa ’ adlı şarkıyla sahneye gelen Erçetin, ardından ‘Gençlik Marşı ’nı seslendirdi. İzleyicilerde bulundukları yerden Erçetin ’e eşlik etti. İzleyiciler ellerindeki Türk bayraklarıyla heyecana ortak oldu.

 

‘ALAÇATI DÜNYA MARKASI ’

Konser arasında eşi Nuriş Oran ’la sahneye çıkan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Candan Erçetin ’e davetlerini kabul ettiği için teşekkürlerini iletip, “Alaçatı ateş böceği gibi ışıl ışıl ne kadar hoşsunuz bu gece. Boşuna demiyorlar ‘Alaçatı dünya markası ’. Alaçatı ’yı dünya markası yapan siz hoş insanlarsınız. Bu hoş insanlar için seçildiğimiz günden beri ‘Sen ben yok, biz varız ’ diyorum. Selanik ’te doğan o sarı saçlı mavi gözlü devin söylediği gibi Atatürk ’şöhret kızları, cumhuriyetin gençleri için çalışmaya devam edeceğim. Ümitsizlik yok gayrete devam.  101. senede böyle hoş bir günde cumhuriyet bayanı ama aynı zamanda Cumhuriyet ’in bir hocayı ile beraber olalım istedik” dedi.

ÇEŞME ’NİN KURTULUŞU TAN TAŞÇI İLE TAÇLANDI

16 Eylül Cumartesi günü ise Cumhuriyet Alanı ’nda tertip edilen merasimlerin ve alayın ardından akşamında Çeşme Amfi Tiyatro ’da Tan Taşçı hoşlananlarıyla buluştu. Tan Taşçı ’yı izlemeye gelenler yüzbinler konser alanı önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. Dolup taşan salonda hoşlanılan şarkılarını büyük bir heyecanla seslendiren Tan Taşçı Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ’a böyle bir günde kendisini Çeşmeliler ile buluşturduğu için teşekkür etti.

 

“ÇOK HOŞSUN ÇEŞME!”

Tan Taşçı ’ya çiçek vermek için sahneye çıkan ve yüzbinlerce Çeşmeliyi selamlayan Başkan Oran, daha evvel dinlemiştim ama bir defa daha görüyorum ki Çeşme Tan Taşçı ’yı çok hoşlandı. Bu gece yeniden çok hoşsun Çeşme! Mustafa Kemal ’in izinde, bağımsızlık aşkıyla, kurtuluşumuzun heyecanı, bağımsızlık sevdamız asırlar boyunca hiç dinmeyecek. Aynı şeref ve coşkuyla ebediye dek kutlamaya devam edeceğiz. Kurtuluşumuz, serbestliğimiz, dominantlığımız kutlu olsun” diye konuştu.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı