Aleyna Tilki GameX'te Binlerce Oyun Tutkununu Şarkılarıyla Coşturdu

PAYLAŞ
Aleyna Tilki GameX'te Binlerce Oyun Tutkununu Şarkılarıyla Coşturdu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Bu sene 17 ’nci kere düzenlenenen Beynelmilel Dijital Cümbüş ve Reyin Fuarı GameX 2023 ’şöhret sürprizi Aleyna Tilki oldu. Genç yıldız, dijital reyin tutkunlarının buluşma noktası GameX 2023 ’deki PUBG Mobile standında bir konser verdi. Binlerce genç dillerinden düşürmedikleri şarkıları heyecan içinde izlerken, konser renkli görüntülere sahne oldu. Gençler Aleyna Tilki ’ye yoğun sevgi şovlarında bulunurken, konser sonrası suratlarca genç resim sürükletmek için sıraya girdi.

 

En Cümbüşlü Fuar “GameX” 

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kurultay Merkezi ’nde tertip edilen Beynelmilel Dijital Cümbüş ve Reyin Fuarı GameX 2023 ’şöhret ikinci gününde de binlerce reyin hoşlanır fuar alanına akın etti. En yeni dijital oyunlar ilk kere reyin tutkunlarıyla buluşurken, cümbüş dolu fuar 2 Eylül Cumartesi gününe kadar sürecek.

Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerin en kapsamlı dijital reyin fuarı olma özelliğini taşıyan ve reyin tutkunlarını bir kere daha buluşturan GameX, Rönesans Fuarcılık tarafından bu sene 17 ’nci kere tertip ediliyor. GameX 2023 ’e yerli ve yabancı dijital reyin şirket ve markaları katılıyor. GameX 2023 ’e her sene olduğu gibi bu sene de 100 bin üzerinde dijital reyin tutkununun katılımı bekleniyor.

 

Mükâfatlı Turnuvalar sürüyor

Dijital reyin sektörünün en büyük buluşmalarından biri olarak gösterilen GameX 2023 ’te katılımcı markaların stantlarıyla beraber, espor turnuvaları, konserler, fenomen buluşmaları, B2B “Developer Conference”, seminerler, oturumlar, indie alanları, drone yarışları, Geek Bazaar alanı, mükâfatlı cosplay müsabakaları ve çizgi roman/kitap kısımları da tertip ediliyor.

 

Cosplay müsabakası için hazırlandılar

Bölgenin en büyük Cosplay müsabakasının da hakikatleşeceği GameX ’te müsabakaya katılan Cosplay ’ler birbirinden enteresan kostümleriyle fuarın alaka odaklarının başında geldiler.

 

Dünyanın markası GameX ’te

GameX 2023 ’şöhret katılımcıları arasında PUBG Mobile ’ın üretimcisi dünya devi Tencent Games, Undawn, Papara,  Vatan Game, Funverse Games, RedBull, YTU GamesUp, Game+,  Amblem Computer, Hawk Chair, Quantum Gaming,  Ortombo, GGAmigo, White Wolves, Teto Games, TDL, Hado ve daha bir hayli marka bulunuyor.

 

Rönesans Fuarcılık hakkında

Rönesans Fuarcılık, 42 yıldır fuar organize eden Türkiye ’nin ilk fuar işletmelerinden biridir. Rönesans Fuarcılık ’ın 1981 – 2006 seneleri arasında tertip ettiği Türkiye ’nin en ehemmiyetli Bilgisayar Teknolojileri Fuarı CompeX, son 17 yıldır yerini GameX Beynelmilel Dijital Reyin ve Cümbüş Fuarlarına vazgeçti.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı