Ali Ekber Çiçek Ölümünün 17. Yılında Anıldı

PAYLAŞ
Ali Ekber Çiçek Ölümünün 17. Yılında Anıldı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türk Toplum Müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek Edremit Belediyesi ’nin tertip ettiği aktiflikle vefatının 17. senesinde anıldı. Kabri başında yapılan faalliğe kızı Ebru Çiçek de katıldı.

Edremit ’in Tahtakuşlar Semti ’nde kabri bulunan Türk Toplum Müziği Sanatçısı Ali Ekber Çiçek vefatının 17. senesinde anıldı. Edremit Belediyesi ’nin tertip ettiği faalliğe sanatçının kızı Ebru Çiçek, Edremit Belediye Başkanvekili Özlem Uysal, CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, sanatçı arkadaşları ve yurttaşlar katıldı.

Edremit Belediye Başkanvekili Özlem Uysal,  “Sanatçı karakterinin yanı gizeme, mütevazı karakteri, beyefendi karakteri, hocalığı ve sağlam bir dünya fikri ile gönüllerimizde taht kuran büyük ustamızı saygı ve özlemle anıyoruz.” diye konuştu.

Sanatçının kızı Ebru Çiçek, “17. seneye nasıl geldik öğrenmiyorum. Benim için çok güç. Ama iyi ki varsınız. Sizler olunca, hep birlikte olunca ben daha çok kuvvetleniyorum. Babam gerçekten çok hoş bir insandı. Hepinize çok teşekkür ederim” dedi.

Konuşmaların ardından kızı Ebru Çiçek ve Ali Ekber Çiçek ’in sanatçı arkadaşları kabri başında yapıtlarını seslendirerek andılar. Daha sonra dualar edildi, sanatçının mezarına karanfil vazgeçilerek program sona erdi. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı