Ali Sunal ve Doğa Rutkay 'Hava Muhalefeti' filmi için İzmir'de seyirci ile buluştu

PAYLAŞ
Ali Sunal ve Doğa Rutkay 'Hava Muhalefeti' filmi için İzmir'de seyirci ile buluştu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

14 Nisan ’da vizyona giren, başrollerini Ali Sunal ve Doğa Rutkay ’ın paylaştığı, BKM imali  “Hava Muhalefeti” filmi İstanbul ’da asıllaşan renkli galanın ardından hafta sonu İzmir ’de seyirci ile buluştu. 

İzmir Optimum Paribu Cineverse ’de hakikatleştirilen, Ali Sunal ve Doğa Rutkay ’ın katıldığı seyircili özel izlemeye İzmir ’deki sinema sevler büyük alaka gösterdi.

 

HAVA MUHALEFETİ İZDİHAMI

Film evveli Optimum AVM ’yi kine kin dolduran hayranlarıyla biraraya gelen oyuncular, AVM içinde kurulan özel bir platformda seyircileri ile sohbet edip resim sürüklettiler. Gösterilen yoğun alakadan dolayı sinema salonun gecikmeli olarak erişen oyuncular, filme girmeden evvel yaptıkları konuşmada; ‘İzmir seçici bir seyirciye sahip. Size sunulanı her zaman alaka ile takip ediyorsunuz. Her alanda olduğu gibi sanatta da demokratiksiniz, tercihlerinde özgür bir sinema sev kitle var burada. İzmir ehemmiyetli bir miktardır, ehemmiyetli bir kaledir. Bu sebeple burada sizinle birlikte olmak olmaktan çok mutluyuz ’ dedi. 

 

HEYECANLI ALKIŞLAR VE KAHKAHALAR HİÇ SUSMADI!

Filmi seyircileri ile birlikte izleyen oyuncular filmin sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. Film süresince kahkahaların azalmadığı gösterimin ardından BKM Ege Bölge Temsilcisi Devajans ’ın organizasyonunda İzmir Medyayı ile biraraya gelen Ali Sunal ve Doğa Rutkay filme ait düşüncelerini ise şöyle paylaştılar; 

Doğa Rutkay; “Hava Muhalefeti tasayı olan bir film. İzlediğinizde daha iyi kavrayacaksınız. İçinde cemiyetsel bir hiciv var. Bir tenkidi var, yalnızca güldük ve çıktık duygularının ötesinde bir film. Eğlendirirken düşündürmek bizim Güldür Güldür ’de çok uyguladığımız bir anlatım biçimi. Bu filmde de o var. Bu anlamda değişik filmlerden dağılacağını düşünüyorum. İzleyenlerin vicdanlarında da uslarında da ortak bir yer bulacağını düşünüyoruz.” 

Ali Sunal: “Gülerek çıktığımız, bize moral olan çok film var, ben de çok hoşlanıyorum bu tip filmleri. Ama bu film; hem çok güleceğiniz hem de gülerken “aaa, evet diyeceğiniz”, yaşadığımız ülkede yaşadığımız etrafta görebileceğimiz, tenkit etebileceğimiz bir çok şeyi gözler önüne seriyor. O bakımdan da güçlü bir  film.”yorumunda bulundu.

Yüksek dozda kahkaha vadeden Hava Muhalefeti filmi tüm sinemalarda!

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı