Aliağa, MaNga ve Dedublüman İle Coştu

PAYLAŞ
Aliağa, MaNga ve Dedublüman İle Coştu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Aliağa Belediyesi ile SOCAR Türkiye iş birliğinde hazırlanan ‘Aliağa Sanat Günleri ’nde yaz konserleri kapsamında sahne alan seçenek rock müziğin hoşlanılan grubu maNga ve Dedublüman, şarkılarıyla Aliağalı müzikseverleri sevindirdi. Avcı Ramadan Çocuk Reyin ve Rekreasyon Alanı ’nda arka arkaya sahne alan iki grup, konser alanını dolduran hayranlarına rock müziğin tadını doyasıya yaşattı.

Sinemadan çocuk gösterimlerine, konserlerden erişkin tiyatrolarına kadar birçok sanatsal faalliğin yer aldığı ‘Aliağa Sanat Günleri ’, büyükten miniğe Aliağalıların yaz akşamlarına renk katmaya devam ediyor. Aliağa Sanat Günleri ’nde bu hafta Helvacı Alanı ve Şehit Oğuz Özgür Çevik Parkı ’nda ‘Kim Bu Aile? ’ adlı film sinema sevler ile buluştu. Çocuk tiyatroları kapsamında ise Ulaş Bayam Sarih Hava Tiyatrosu ’nda gösterime sunulan ‘Karlar Ülkesi ’ ufak izleyicisine neşeli anlar yaşattı.  

‘KİBARLIK BUDALASI ’ 740 ’INCI OYUNUNU ALİAĞA ’DA SAHNELEDİ
Tiyatro şöleni kapsamında bu hafta, Moliere ’in ebedi yapıtı ‘Kibarlık Budalası ’, 740 ’ıncı oyunu ile Ulaş Bayam Sarih Hava Tiyatrosu ’nda sahne aldı. Oruç Kaptan, Aydan Şener ve Hakan Altıner gibi oyuncuların rol aldığı reyin, gecenin sonunda izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, iki perde halinde sahnelenen ve büyük beğeni toplayan oyunu Aliağalı tiyatroseverler ile birlikte izledi.

ALİAĞA SANAT GÜNLERİ ’NDE ROCK MÜZİK ŞÖLENİ
İki ay olarak tasarlanan ‘Aliağa Sanat Günleri ’nde temmuz ayı maNga ve Dedublüman konseriyle son buldu. Avcı Ramadan Çocuk Reyin ve Rekreasyon Alanı ’nda ilk olarak Dedublüman sahne aldı. Grup, seslendirdiği ‘Belki ’, ‘Gamzedeyim Deva Bulmam ’, ‘Gizlediğin Bir Şeyler Var ’ gibi hoşlanılan şarkılarıyla hayranlarını mest etti. Sahnede fırtınalar estiren ünlü grup, konser alanını dolduran beğenenlerine gece boyunca neşeli anlar yaşattı.  

Dedublüman ’ın hemen ardından bir öteki rock müzik grubu MaNga sahne aldı. Konserine ‘Alacaklı Topraklar ’ isimli parçasıyla başlayan grup, konser boyunca seslendirdiği; ‘Bitti Rüya ’, ‘Dünyanın Sonuna Doğmuşum ’, ‘Dursun Zaman ’, ‘Beni Benimle Bırak ’ gibi hoşlanılan parçalarıyla hayranlarına rock müzik şöleni yaşattı. Rock müzik tutkunları, grubun seslendirdiği tüm şarkılara eşlik ederken kendilerini şarkıların ritmine kaptıran gençler, bir an bile yerlerinde durmadı. Takribî iki saat sahnede kalan MaNga, konserini ‘Bir Kadın Çizeceksin ’ isimli hit parçasıyla sonlandırdı.

BAŞKAN SERKAN ACAR ’DAN MANGA VE DEDUBLÜMAN ’A TEŞEKKÜR
Konserin bir bvefatında sahneye davet edilen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MaNga ve Dedublüman ’a Aliağa Sanat Günleri ’ne katılımlarından dolayı teşekkür ederek, kendilerine Aliağalı üretici kadınlar tarafından el emeği ile üretilen, Aliağa yöresine özgü, tarihi ‘Helvacı Kilimi ’ hediye etti. En büyük teşekkürü konser alanını dolduran sanatseverlere eden Başkan Serkan Acar, “Tüm faalliklerimizde yanımızda olan, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, her şeyin en iyisine layık Aliağalılara sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız” dedi.  

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı