AUZEF imtihan neticeleri açıklandı mı? AUZEF imtihan neticeleri ne zaman açıklanacak?

PAYLAŞ
AUZEF imtihan neticeleri açıklandı mı? AUZEF imtihan neticeleri ne zaman açıklanacak?
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Bu yıl 4 ve 5 Haziran tarihlerinde asıllaştırılan AUZEF imtihanı sonrası binlerce talebe imtihan neticelerini alakayla takip ediyor. Yapılan imtihanların ardından talebeler ders anekdotlarını ve ders geçme anekdotunu bilmek için araştırmalara başladı. İşte AUZEF final imtihanı neticeleri hakkında detaylar…

AUZEF FİNAL NETİCELERİ AÇIKLANDI MI?

4 ve 5 Haziran tarihlerinde asıllaştırılan AUZEF final imtihan neticelerinin açıklanacağı tarih henüz netlik kazanmadı. 16 – 17 Nisan 2022 tarihlerinde yapılan ara imtihan neticeleri 27 Nisan tarihinde açıklanmıştı. İmtihan neticeleri hakkında yeni bir bilgi paylaşıldığında sayfamızda yer vereceğiz. Fakat imtihan neticelerinin en geç 15 gün içinde açıklanacağı varsayım ediliyor.

Bu sene tertip edilecek olan AUZEF mezuniyete üç ders imtihanı ise 24 Temmuz 2022 tarihinde reelleştirilecek.

PUANLAR NASIL HESAPLANIYOR?

İmtihan neticeleri ve puanların nasıl hesaplandığı da merak edilen mevzulardan biri oldu. Ders puanları hesaplaması yapılırken sarih öğretim programlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürmekte. Uzaktan eğitim programlarında ise yanlış yanıtlar dikkate alınmamakta.

resized_182d3-5ea456e7auzef

Ayrıca bir talebenin değerlendirmeye dahil olabilmesi için sarih öğretim programı talebelerinin bitirmeve karşılama imtihanlarında en az 40 puan, uzaktan öğretim programı talebelerinin ise en az 50 puan alma gerekliliği bulunuyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ