Büyük Zaferin 101. yıldönümünde Fettah Can coşkusu

PAYLAŞ
Büyük Zaferin 101. yıldönümünde Fettah Can coşkusu
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Hoşlanılan sanatçı Fettah Can Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu Park Uçurtma Tepesi önündeki konserinde en hoş şarkılarını şanlı zaferimiz için seslendirdi. Zafer heyecanı Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu Park ’ta yaşandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı ’nın 101. yıldönümünde Kocaelililere unutulmayacak bir konser sevinci yaşattı. Ünlü şarkıcı Fettah Can, en hoş şarkılarıyla Zafer Bayramı heyecanına heyecan kattı. Hoşlanılan sanatçı Büyük Zaferin yıldönümünde kendisini Kocaelili dinleyenleri ile buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ’ne teşekkür etti. Konserde seslendiren 10. Sene Marşı ise şanlı zaferi sanki taçlandırdı. Ellerindeki Türk Bayraklarıyla marşa eşlik eden vatandaşlara seslenen Fettah Can, “Şahanesin Kocaeli. Zafer Bayramı heyecanı Kocaeli ’nde, Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu Park ’ta yaşanıyor” dedi.

 

30 AĞUSTOS HEYECANI Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu PARK ’TA YAŞANDI

Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu Park Uçurtma Tepesi önündeki Fettah Can Konseri 21.00 ’de başladı. Vatandaşlar Zafer Bayramı ’nın 101. senesini kutlamak için saatler evvelinden Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu Park Uçurtma Tepesi ’nin önünü doldurmaya başladı. Konser evvelinde alanda en hoş marşlar seslendirilirken, vatandaşlar da bu keyfe Türk bayraklarıyla eşlik etti. Konseri vatandaşlarla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Takviyecisi Sadık Uysal da izledi.

 

“ATATÜRK VE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE SEVGİYLE ANIYORUM”

Beğeniler arasında sahneye çıkan pop müziğin hoşlanılan adı Fettah Can konserine, kendi bestesi olan “Sen En Çok Aşksın” şarkıyla başladı. İlk şarkısını bitiren sanatçı, beğenenlerini; “Büyük zaferin 101. senesinde başta Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve sevgiyle anıyorum. Büyük Zaferimiz kutlu olsun. Bu anlamlı günde beni sizlerle buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ’ne teşekkür ediyorum” laflarıyla selamladı.

 

SADIK UYSAL ’DAN ANLAMLI 30 AĞUSTOS KONUŞMASI

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Takviyecisi Sadık Uysal da sahneye gelerek sanatçıya Türk Bayrağı ve çiçek ibraz etti. Uysal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ’ın selamlarını vatandaşlara ileterek, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ’şan, ‘Ben size taarruzu değil, can vermeyi buyuruyorum” lafını andırdıran Uysal, “İşte bu emirle Anadolu coğrafyası Türk ’e vatan oldu. Bize bu coğrafyayı vatan kılan başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi rahmet, minnet ve hürmetle anıyoruz” dedi. Uysal, “Böylesine anlamlı bir zafer gününde Kocaelilileri Fettah Can ile buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ’a teşekkür ediyoruz” diyerek laflarını bitirdi.

 

10. SENE MARŞI OKUNDU YER YERİNDEN OYNADI

Çiçek ibrazının ardından Fettah Can kendisine verilen Türk Bayrağını açarak 10. Sene Marşını seslendirdi. Marşın seslendirilmesi sırasında ise Selüloz Ve Kâğıt Sanayii Kurumu Park Uçurtma Tepesi önünde sanki yer yerinden oynadı. Sanatçıya kendi ellerindeki Türk Bayraklarıyla eşlik eden vatandaşlar ise senelerce uslardan çıkmayacak karelere imzalaydı.

 

MUHTEŞEM REPERTUAR, MUHTEŞEM SAHNE PERFORMANSI

Ağırbaşlı karakteri ve sempatik davranışlarıyla beğenenlerin gönlünde bir defa daha taht kuran Fettah Can, konserde geçmişten günümüze hoşlanılan şarkılarını seslendirdi. Sanatçı “Boş Bardak, Sana bağışlamak yakışır, Bu Aşkın Katili Sensin, Ben Özledim Galiba Seni” gibi hit şarkılarının yanı gizeme, Mazhar- Fuat-Özkan, Barış Manço ve Sezen Aksu bestelerine de repertuarında yer verdi.  Konser, sanatçının muhteşem sahne performansı ve senelerce uslardan çıkmayacak zafer bayramı kutlaması ile sona erdi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı