Cumhuriyetin 100. yılını edebiyatla kutlayan kitap raflardaki yerini aldı

PAYLAŞ
Cumhuriyetin 100. yılını edebiyatla kutlayan kitap raflardaki yerini aldı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Betül Fırat ve İnci Yılmaz Şimşek tarafından derlenen “Cumhuriyetin 100. Senesinde İz Vazgeçen Kalemler” Edebiyat Antolojisi isimli kitap Gülnar Yayınları yaftayı ile raflardaki yerini aldı.  

İçinde ülkenin rakamlı yazar ve şairleri ile beraber genç kalemlerin de yer aldığı “Cumhuriyetin 100. Senesinde İz Vazgeçen Kalemler Edebiyat Antolojisi” isimli kitap Gülnar Yayınları tarafından basılarak raflardaki yerini aldı. Eğitimci Yazar İnci Yılmaz Şimşek ve Gazeteci Yazar Betül Fırat tarafından derlenen antoloji kitabi Cumhuriyet ’in 100. Senesini edebiyatla kutlamak emeliyle yazar ve şairlerin eserleri bir araya getirilerek oluşturuldu. Birbirinden güçlü kalemlerle edebiyat dünyası bir eser daha kazandı. Daha evvel de derleme kitap tertip eden Fırat ve Şimşek ’deri bu sefer dev bir eser okuyucuyla buluştu. Ön sözü polisiye yazarı olan Ayşe Erbulak tarafından yazılan “Cumhuriyetin 100. Senesinde İz Vazgeçen Kalemler Edebiyat Antolojisi” isimli antoloji kitabının son sözü ise Aşk Yazarı olarak öğrenilen Mustafa Çifci tarafından kaleme alındı.  
 Mükâfatlı Yazar Fırat, “Edebiyata gönül veren kıymetli kalemlerimizle beraber aynı eserde yer aldık. Büyük şeref verici birlikteliğimizi perçinlediğimiz ortak bir eser derlemek. Cumhuriyetimizin 100. Senesinde kalıcı bir eserle okurun karşısında olmak da ayrı mutluluk. Katılan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

 Mükâfatlı Yazar Şimşek, “Edebiyat yaşamımıza bir eser daha kazandırmak büyük mutluluk. Birbirinden kıymetli kalemlerle beraber aynı eserde yer almak çok hoş bir duygu. Cumhuriyetimizin 100. Senesine özel derlediğimiz antolojiye katılan herkese çok teşekkür ederim. Kalemleri daim olsun.” dedi.

Ali Yurtseven, Asya Nur Şener, Ayşe Baran Zenginoğlu, Ayşe Nur Deniz, Banu Katırcıoğlu, Dr. Barbaros İrdelmen, Bayhan Bakdur, Betül Fırat, Buket Akbulut, Canan Yaşar, Casim Babaoğlu, Cavide Topçu, Çiğdem Dengiz, Çiğdem Güvendi Hasekioğlu, Dilaver Karagöz, Elena Mantu, Emel Başer, Emine Gürtoprak Özdilek, Enver Karahan, Eslem Demir, Faik Bozkurt, Fikret Onay, Filiz Ergün, Fuat Yüksel, Gülten Doğruyol İncesu, Güner Bıldırcın, Güray Gökkaya, Gürsel İleri, Halide Halid, Hatice Opak Bilgin, Hüseyin Mert Turan, İbrahim Koser, İnanç Özgen, İnci Yılmaz Şimşek, İsmail Akşit, İzzet Özpolat, Kadir Cangal, Medine Dinçer, Mehmet Yetek, Mehmet Zeki Erkozan, Melis Bektaş, Meltem Şen Ferhat, Mert Can, Murat Kılıç, Mustafa Çelebi Çetinkaya, Mustafa Çifci, Mustafa Söğüt, Necile İçmeli, Nefise Serra, Nermin Güday Kaçar, Nuray Karadağ, Orhan Özer, Osman Kurt, Recai Küllü, Recep Fırat, Remzi Özkan, Serdar Sarıoğlu, Sevda Ceylan, Sevgi Karanfiler, Sevil Sevil, Dr. Sibel Çelikel, Sibel Karagöz, Sinan Alataş, Sinan Sürmeli, Songül Güngör, Şahap Adıgüzel, Şermin Erkal, Şükran Demirhan, Tuğçe Yerdelen, Turan Ekinci, Yakup Silay, Yasemin Talaz Bayraktaroğlu, Yaşar Aydınlık, Yılmaz Taşdelen ve Zehra Sayın isimli yazar ve şairlerin eserleri yer almaktadır. 

 

Arka Kapak Yazısı da Eğitimci Yazar İnci YILMAZ ŞİMŞEK, Yazar ve Şair Betül FIRAT tarafından yazıldı;

 
“Edebiyat gönül sazıdır. Beşinci sanattır. İçinizin kâğıda yansımasıdır. Nasıl ki yaşamaktan, mutluluktan ve çalışmaktan bırakamıyorsak edebiyat da bırakılmazdır. Gönüller arası köprü kurmaktır. Sohbetin belki de en tatlısıdır. Hiç tanımadığınız insanların kalbine değmektir. ‘Cumhuriyetimizin 100. Senesinde İz Vazgeçen Kalemler Antolojisine ’ katkı sunan ‘Ön Söz ’ yazısı için Kıymetli Yazar Ayşe ERBULAK ’a, ‘Son Söz ’ yazısı için Kıymetli Aşk Yazarı Mustafa ÇİFCİ ’ye ve eserleriyle yer alan kıymetli şair ve yazarlarımıza çok teşekkür ederiz.”

 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı