Ece Üner Anttalks'un misafiri oldu

PAYLAŞ
Ece Üner Anttalks'un misafiri oldu
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Antalya Megakent Belediyesi tarafından tertip edilen, Anttalks aktifliğinin misafiri Gazeteci-Yazar ve Haber Spikeri Ece Üner oldu. Adalet ve Demokrasi Haftası faallikleri kapsamında Antalyalılar ile buluşan Üner, konuşmasında demokrasi şuurunun çoğaldırılması gerektiğine dikkat çekti. 
 

Antalya Megakent Belediyesi “İlham Veren Galibiyet Hikâyeleri” ismiyle tertip edilen Anttalks aktifliğiyle galibiyetli adları ve hikâyelerini Antalyalılarla buluşturmayı sürdürüyor. Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Gazeteci-Yazar ve Haber Spikeri Ece Üner ’in konuşmacı olarak katıldığı Anttalks aktifliği Atatürk Kültür Merkezi ’nde tertip edildi. Gençlerin yoğun alaka gösterdiği faalliğe Antalya Megakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.  

DEMOKRASİDE ÇABAYI ARTIRMALIYIZ

Ece Üner, katılımcılara mesleksel tecrübe ve deneyimlerine ait mevzuları paylaştı. Üner, cemiyette demokrasi şuurunu artırmak için demokraside inancı yine üretmenin ve daha ileri taşımaya çalışmanın ehemmiyetli olduğunu ifade etti. Ece Üner, Gazeteci Uğur Mumcu ’nun ‘Bir bireye yapılan haksızlık tam cemiyete karşı işlenmiş bir kabahattir ’ lafını anımsatarak, “Bu şuuru paylaşmak bu mesullüğü yerleştirmek zorundayız. Medenice paylaşılan mesullük şuuru hürlüğün ve demokrasinin de tek teminatıdır. Bu güvence sağlanmadıkça demokrasinin esasına bir taş dahi konmuş olmaz” dedi. 

GAZETECİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUM
 
Suikast neticeyi yaşamını kaybeden ve öldürülen gazetecileri saygıyla andığını söyleyen Ece Üner “24 Ocak 1993 senesinde yaşamını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu başta olmak üzere suikast neticeyi öldürülen tüm gazetecileri saygıyla anıyorum. Ülkenin gündemine hançer gibi saplanan bu vakadan sonra ve bu hadisenin evvelinde yaşamını kaybeden gazetecilerimizi saygı ve minnetle anıyorum ”diye konuştu. Haber spikeri Ece Üner, konuşmasının ardından katılımcıların suallerini yanıtlandırdı. Üner, kendisine en hoş suali yönelten 4 katılımcıya “Haysiyet” kitabını imza atarak hediye etti. 

BAŞKAN BÖCEK ’E TEŞEKKÜR 

Konuşmasının ardından Megakent Belediye Başkanı Muhittin Böcek ’e teşekkür eden Gazeteci Üner “Sayın Başkan, Cumhuriyet ’in 100. Seneyi ve Demokrasi Haftası kapsamında insan hakları, fertlerin mutlak insan olmakla kazandıkları haklarını tekerrürden ifade etmek için beni Antalya ulusu ile buluşturdunuz. Bu sebeple yapılan bu faallik için sizlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Başkan Muhittin Böcek, konuşmalarından dolayı Gazeteci ve Haber Spikeri Ece Üner ’e teşekkür ederek çiçek ve onurluk ibraz etti. Başkan Böcek, “Ece hanım, yaşamı süresince edinmiş olduğu deneyimleri bizlerle paylaştı. Çocuklarımızın istismara uğramadığı, gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, tam yurttaşlarımızın mutlu ve huzurlu olduğu hoş günlerde buluşacağız” dedi. 

 

Kaynak: adamnedio.com