Edin Arslantürk'ün yeni eseri: Mağusa Limanı

PAYLAŞ
Edin Arslantürk'ün yeni eseri: Mağusa Limanı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

2015 senesinden bu yana müzik hayatını Dubaide sürdüren İzmirli sanatçı Edin Arslantürk “Mağusa Limanı” isimli tekli çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu.

“Hovarda”, “Karaağaç” ve “Hepsi Senin Mi?” gibi Sezen Aksu şarkıları müzikseverlerle buluşturan Edin Arslantürk şimdi de “Mağusa Limanı” isimli anonim türküyü “Rock” versiyonuyla söyledi. Aylardır titizlikle süren çalışmanın klibi de Dubai ’de çekildi.

Güçlü sesi, yorumu ve çok istikametli sanatçı şahsiyetiyle hali hazırda Dubai ’de müzik hayatına devam eden Edin Arslantürk bu sene içinde biri Cumhuriyetimizin 100. Seneyi için olmak üzere, 2 proje için stüdyoda olduğu müjdesini de verdi. İzmir ve Türkiye özlemini her fırsatta dile getiren sanatçı yaz konserleri kapsamında müzikseverler ile buluşacak.  “Mağusa Limanı” tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Mevzuyla alakalı açıklamada bulunan Arslantürk, “Hayat beni öyle bir noktaya getirdi ki ben rock müzik yapmak için yola çıktım fakat hayat beni ‘Ankara ’nın Bağlarına ’ getirdi. Parasal evhamlardan mütevellit erik dalının gevrek olup olmadığına bakar oldum. İş bizi buraya getirdi, Kordon ’da ilk defa Türkçe şarkılar söyledim. Şunu söylemek istiyorum, hayalin peşinden gidilmeli yaş kaç olursa olsun. Ben 50 yaşından sonra reel yapmak istediğim müzik stilini yapmaya başladım, gitar çalmayı bildim. Bundan evvel aldığım eğitimler Türk müziği eğitimi üzerineydi, ud ve bağlama çalıyordum. Bunlar pek içime sinen şeyler değildi. Bu kadar zaman sonra, Türkçe rock müziğe dönmek her şeyden evvel beni çok mutlu etti. Olmak istediğim yerdeyim.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı