Ediz Hun'dan eşine teşekkür

PAYLAŞ
Ediz Hun'dan eşine teşekkür
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türk Sineması ’nın akılda adı Ediz Hun, 2.Gemlik Film Şenliği ’nde ”Eşref Kolçak Onur Mükâfatı”nü almak için geldiği Gemlik ’te, sohbet asıllaştırdı.

Başak Koç moderatörlüğünde tertip edilen sohbette Ediz Hun Türk Sineması ’na kariyerinin ilk senelerinden itibaren yaşadıklarını anlattı. Akademisyenlik de yapan ve kariyerinin doruğunda Norveç ’e giderek bir üniversite daha okuyan Ediz Hun, bu mevzuda en büyük sponsorunun eşi Berna Hun olduğunu belirtti. Ediz Hun, eşi Berna Hun ’u sahneye ”Seni de bir tanısınlar” diyerek davet etti ve eşini öpücüklere boğdu.

Sanatçı, sahnede eşine ”35 yaşında 130 film sürüklemişken Norveç ’e gittim. Eşime, ”Tekerrür üniversiteye başlayacağım, benimle geliyor musun?” dedim, ”Tabi ki” dedi.” diyerek teşekkür etti. 

Ediz Hun gençlere hiçbir şeyin son olmadığını söyleyerek ”Gençler hiçbir şey için son değildir. Eşim, benimle Norveç ’e geldi ve altı buçuk yıl süresince orada benimle kaldı. İnsan azmettiği takdirde her şeyi yapar. Yeni bir hayat her zaman için vardır. Her şeye yine başlamaya olanağınız var, lütfen moralinizi yüksek tutun.” dedi.

Hun, ”Hayatın emeli sevgidir sevgi mucizevi bir olgudur. Arkadaşlıklar dostluklar sevgiden doğar. Lütfen sevgisiz kalmayın. Hep birbirimizi beğenelim. Tartışma yok, darıllık yok yalnızca sevgi var.” diyerek sevginin en güçlü hazine olduğunu belirtti. 

Sohbet sonunda Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan Ediz Hun ’a zeytin fidesi ibraz etti ve ”Sizi burada ağırlamaktan büyük bir kıvanç dinliyoruz. İyi ki buradasınız.” dedi. Ediz Hun Gemliklilerle toplu resim de sürükletti ve ayakta alkışlandı. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı