Elif Ebru Sakar'ın Turne Yolculuğu Başlıyor!

PAYLAŞ
Elif Ebru Sakar'ın Turne Yolculuğu Başlıyor!
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Piyanist Elif Ebru Sakar, Devekuşu Kabare ’den aldığı esinle All Saint Kilisesinde asıllaştırdığı son prömiyerinin ardından 5 parçadan oluşan ilk solo piyano albümünü yayınlamaya hazırlanıyor. Albümde, kendi yapıtlarının yanı gizeme, değişik bestekarların da post romantik çalışmaları yer alacak.

Konser sonrası verdiği bir görüşmede “Devekuşu Kabare için bir teşekkür edebilmişliğin hâlihazırda sihrindeyken; davetimi kırmayıp, bir de üstüne üstlük ailesiyle beraber gelen sevgili Metin Akpınar ’ın önünde, aynı zamanda ne mutlu ki kendi ailemin önünde piyano çalmak hayalimin ötesinde bir vaziyetti. Ailem için de Metin beyin yeri hayli derindir. Konser sonrası, onunla baş başa reelleşen ve arkasına ailelerin de ilave edildiği kalabalık sohbette ayyaştım diyebilirim” ifadelerini kullandı.

Bir müddettir İstanbulimpro sahnesinde, doğaçlama tiyatro üzerine doğaçlama piyano çalan Sakar, “Orada çok kıymetli oyuncularla tanıştım ve hakikatinde bunu keyfen yapıyorum. Kayıtlar bittiğinde ise Kabare turnesini tasarılamaya rahat bir zekayla oturacağım. Hayatım bunlarla geçerken tanışmak ve zekalarını bilmek istediğim başka aydın adlar da var. Onlarla da bir gün karşılaşmayı amaçlamaktayım” dedi.

Albüm kayıtlarının Ağustos ayında bitirileceğini beliren piyanistin Türkiye ve Almanya ’da reelleştirecek turne takvimi ise Eylül ayında duyurulacak!

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı