Evrencan Gündüz, Babasının Şarkılarını Yeniden Seslendirme Geleneğini Sürdürüyor: 'Aşkın Sesini Duyuyorum'

PAYLAŞ
Evrencan Gündüz, Babasının Şarkılarını Yeniden Seslendirme Geleneğini Sürdürüyor: 'Aşkın Sesini Duyuyorum'
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Ünlü müzisyen Kâinatcan Gündüz, ananeyi yaşatmanın yanı gizeme yeni sürprizlerle dolu bir adım atarak, “Aşkın Sesini Dinliyorum” isimli şarkısını yayınladı. Babası Asım Can Gündüz ’şan doğum gününde sunulan bu şarkı, 80 ’li senelerdeki ilk albümünden seçilen özel bir parçaya çağdaş bir yorum getiriyor.

Kâinatcan Gündüz, babası Asım Can Gündüz ’şan doğum gününde duygusal bir jestle yeni şarkısı “Aşkın Sesini Dinliyorum”u paylaştı. Bu şarkı, babasının müzikal mirasına saygı kaliteyi taşırken aynı zamanda modern bir değişle sevgi ve saygıyla bezendi. Babası Asım Can Gündüz ’şan doğum gününde her sene bir şarkısını müzikseverlerle buluşturmayı ananesel hale getiren Kâinatcan Gündüz, geçtiğimiz sene de “Yavrum” adlı şarkıyı paylaşmıştı.

Yayınladığı şarkıyla alakalı konuşan Kâinatcan Gündüz, “Bu şarkı, babamın 80 ’li senelerdeki ilk albümünden seçtiğimiz sevgi dolu bir parça. Geçen seneden beri her sene sevgili babamın şarkılarını aktüelleme ananesini sürdürmeye karar verdim. Bu sene bu şarkıyı seçmemin sebebi, bir sanat yapıtının hangi yarıyılda olursa olsun ne kadar zamansız olabileceğini göstermekti. Şarkıya daha eko bir değiş getirerek ve içindeki aşk enerjisini tellerle vurgulayarak yanaşmayı kastettim” dedi.

Gündüz, şarkının tertip etmesini olabildiğince sadeliğe katlandırarak insanların içini huzurla doldurmayı ve bir anlık gevşeme sağlamayı hedeflediğini belirtti. “Bu kayıtların içine bu amaçların titreşimlerini doldurdum. Asım Can Gündüz ’şan ruhuna değsin ve bize vazgeçtiği tüm hoşluklar bu şarkılarla anılsın… Sevgiyle,” diye ilave etti.

Kâinatcan Gündüz ’şan babasının mirasına saygı dinlerken kendi yaratıcılığını da kattığı “Aşkın Sesini Dinliyorum,” adlı şarkısı duyguları ve sevgi enerjisini vurgulayan eko bir yaklaşıma sahip.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı