Gemlik Zeytini Festivalinde Göksel Rüzgarı

PAYLAŞ
Gemlik Zeytini Festivalinde Göksel Rüzgarı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

30. Milletler arası Gemlik Zeytini Festivalinin ikinci günü  dolu dolu geçti.

Muhtelif müsabakalar tertip edilen festivalin ikinci gününde sahne alan Türk Pop müziğin efsanelerinden Göksel, sevilen şarkılarını on binlerce şahsın önünde söyledi.

Müsabakalarda hem cümbüşlü, hem de coşkulu dakikalar yaşandı.

Gemlik Zeytini Festivali ’nde tertip edilen muhtelif müsabakalara katılan yurttaşlar kıyasıya yarıştı. İlk müsabaka erkekler arasında bulaşık devireme müsabakası oldu. Beş dakika içerisinde bulaşıkları en pak hale getirmeye çalışan müsabakacılar, yeniden jüri azası olan ev bayanları tarafından değerlendirildi. Bulaşıkları en pak yıkayan Güven Üst, mükâfatın sahibi oldu.

İkinci müsabaka ise, en çok zeytin yeme müsabakasıydı; 1 dakikalık zaman içerisinde en çok zeytini yiyen İhsan Sarıca müsabakada birinci oldu.

Son müsabaka ise zeytinyağlı yemek müsabakasıydı. Bursa Gastronomi Derneği Başkanı Emre İdrisoğlu, Uzay Pastaneleri İmal Müdürü Ali Muslu, Bursa Aşcılar Derneği Başkanı Necmettin Baştürk, Bursa Aşcılar Derneği Şef Ustası Tarık Kahraman ve Gemlik Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır tarafından değerlendirilen birbirinden kıymetli yemekler arasında Melike Odabaşının yaptığı zeytinyağlı yemek birinci oldu.

Festivalin ikinci gününün kapanışı ise pop müziğin akılda adı Göksel tarafından yapıldı. Birbirinden hoş şarkılarını Gemliklilerle buluşturan Göksel ’e Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve Borusan Yerleşke Koordinatörü Serdar Özkaleli tarafından zeytin fidanı hediye edildi. Başkan Sertaslan, katkılarından dolayı Borusan ’a teşekkür etti. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı