Google ile Aramanın Farklı Yollarını Deneyimlediler

PAYLAŞ
Google ile Aramanın Farklı Yollarını Deneyimlediler
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Burcu Esmersoy ve Nilay Misal ’in katılımıyla tertip edilen aktiflikte, Google Lens ve multisearch özellikleri tecrübelendi 

Google, arama yollarının birden çok olduğunu ve yalnızca yazı ile değil gördüklerimizi aramanın da yaratıcı yolları olduğunu anlattığı bir aktiflik asıllaştırdı. Burcu Esmersoy, Nilay Misal ve Google Türkiye Müessesesel İrtibat Müdürü Melike Eraslan ’ın katılımıyla asıllaşan #GördümAradım aktifliğinde katılımcılar aramanın değişik yollarını keşfettiler. 

Google, kullanıcılarının aradığı bilgileri bulmalarına dayanakçı olmak için onları aramanın yeni yollarıyla buluşturuyor. Google Lens ’in suni zihin dayanaklı özelliklerini ve yeni özelliği olan “multisearch”ü  konuşmak üzere Burcu Esmersoy, Nilay Misal ve Google Türkiye Müessesesel İrtibat Müdürü Melike Eraslan ’ın katılımıyla #GördümAradım faalliği tertip edildi. Yemekten seyahate, modadan dekorasyona ve mimariye değişik alanlarda katılımcıların yer aldığı aktiflikte, Google Lens ’in suni zihin dayanaklı özellikleri tecrübelendi. Değişik alanlara dair arama ipuçlarını kapsayan aktiflikte, katılımcılar gördüklerini de aramanın yaratıcı yollarını tecrübeleyerek keşfettiler. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı